Aktuality, Svet Zdravia, Galanta    04.06.2019

Správa z European Stroke Organisation Conference 2019

V dňoch 22. až 24. mája sa konala v poradí už 5. konferencia Európskej organizácie pre cievne mozgové príhody. Aktuálne sa konferencia konala v talianskom Miláne. Zúčastnilo sa na nej viac ako 5600 lekárov z viac ako 90 krajín sveta. Počas konferencie boli prezentované aktuálne najnovšie prebiehajúce klinické štúdie, ako aj živé diskusie pri implementácii nových poznatkov do každodennej klinickej praxe.

 

Tak ako minulý rok, aj tento rok sa udeľovali ceny Angels Awards. Jedná sa o ocenenia, ktoré hodnotia 8 kritérií v diagnostike, liečbe a starostlivosti o pacienta s cievnou mozgovou príhodou. Podľa percentuálnej úspešnosti v jednotlivých kategóriách sú udeľované ocenenia, ktoré sú odstupňované na zlatú, platinovú a diamantovú úroveň.

Na aktuálnej konferencii získala galantská neurológia platinový status, druhé najvyššie ocenenie, čo je v paneurópskom priestore úžasné. Na celoslovenskej úrovni rovnaké ocenenie získala aj neurológia v Prešove, v Skalici, v Liptovskom Mikuláši a v Trebišove. Veľké okolité nemocnice ako FN Nitra, FN Trnava, FN Staré Mesto Bratislava, získali v hodnotení zlatý status. To dokazuje, že aj v okresnej nemocnici vieme kvalitne liečiť pacienta s cievnou mozgovou príhodou, resp. minimálne tak kvalitne, ako tomu je vo fakultných alebo univerzitných nemocniciach.

Toto ocenenie je už druhé v poradí, ktoré sme od European Stroke Organisation získali. To však neznamená, že sme spokojní. Pokračujeme v našich snahách informovať verejnosť, kedy a kam majú volať, ak majú podozrenie na cievnu mozgovú príhodu. Pokračujeme v nácvikoch a zlepšovaní vnútorných procesov v nemocnici pri diagnostike týchto ochorení. A pokračujeme v prehlbovaní vedomostí a schopností personálu neurologického oddelenia pri starostlivosti o cievne ochorenia mozgu.

Zoznam ocenených na konferencii: https://www.angels-initiative.com/angels-awards/winners

GalériaĎalšie príspevky, ktoré by Vás mohli zaujímať

Aktuality 07.08.2020

Ambulancia cestovnej medicíny

Aké očkovania absolvovať pred cestou do tropických krajín, kedy preventívne nasadiť antimalariká a na čo všetko si dať pozor počas pobytu v trópoch?

Aktuality 07.08.2020

Medzinárodný týždeň dojčenia v Michalovciach

V Nemocnici Svet zdravia Michalovce sa tieto dni nesú v duchu medzinárodného týždňa dojčenia.

Aktuality 05.08.2020

Slovakia strongest man a varenie kotlíkových špecialít

V sobou 25. 7. 2020 sa v Sládkovičove na letisku uskutočnilo podujatie s názvom Slovakia Strongest Man, kde silní muži bojovali o titul majstra Slovenska.

Odoberajte novinky e-mailom

 

PROCARE LEKÁR 24

Možnosti riešenia vašich zdravotných komplikácií doma a v zahraničí

 

Teraz 25% zľava

VIAC INFO