Aktuality, Svet Zdravia, Spišská Nová Ves    16.12.2020

Spišskonovoveská nemocnica získala 3. miesto v hodnotení nemocníc inštitútom INEKO

Šiesty ročník hodnotenia nemocníc inštitútom INEKO podľa vybraných ukazovateľov kvality poskytovanej zdravotnej starostlivosti, skúsenosti, náročnosti diagnóz, spokojnosti pacientov, hospodárenia a transparentnosti je na svete.

Nemocnica Sveta zdravia Spišská Nová Ves sa dostala na bronzovú priečku v hodnotení Nemocnica roka 2020 najmä vďaka postupnému kontinuálnemu zlepšovaniu sa krok za krokom.

S výnimkou parametra náročnosti diagnóz hospitalizovaných pacientov, kde nemocnica zaostáva, je pri kvalite poskytovanej zdravotnej starostlivosti, skúsenostiach zdravotníckych pracovníkov s vybranými operáciami, pri spokojnosti pacientov, pri hospodárení a transparentnosti nadpriemerná.

Medziročne si najviac bodovo pomohla pri ukazovateľoch spokojnosti pacientov, vrátane nízkeho počtu sťažností a pri transparentnosti. V Indexe transparentnosti za rok 2020, ktorý je zostavovaný v spolupráci Transparency International Slovensko a INEKO, obsadila spišskonovoveská nemocnica spolu so sieťovou kolegyňou z Humenného medzi súkromnými nemocnicami druhé miesto.

Veľmi nás teší, že práve naša nemocnica dosiahla tento rok takéto krásne ocenenie. Postupne sme v rebríčku hodnotenia INEKO stúpali a tento rok sa nám podarilo dosiahnuť zatiaľ najlepší výsledok. Je to ocenenie pre všetkých našich zamestnancov, ktorí pracujú s láskou a snažia sa urobiť všetko, čo je v ich silách pre zdravie pacienta. Najmä tento rok to mali skutočne náročné a aj preto im patrí moja vďaka.

Chcem sa zároveň poďakovať našim pacientom za ich dlhoročnú dôveru, s ktorou sa vkladajú do našich rúk. Aj toto ocenenie nás zaväzuje do ďalších rokov, aby sme sa snažili neustále zvyšovať kvalitu poskytovanej zdravotnej starostlivosti i spokojnosť pacientov. Veľmi oceňujeme INEKO za ich hodnotné výstupy, vďaka čomu dostáva pacient relevantné a transparentné informácie o kvalite nemocnice a dokáže sa tak kvalifikovane rozhodnúť. Zároveň to motivuje nás, zdravotnícke zariadenia, sa neustále zlepšovať.“  povedala riaditeľka spišskonovoveskej nemocnice Renáta Šuláková.

MUDr. Renáta Šuláková – riaditeľka nemocnice

GalériaĎalšie príspevky, ktoré by Vás mohli zaujímať

Aktuality 15.01.2021

V topoľčianskej nemocnici sa vlani zvýšil počet pôrodov o 47

V Nemocnici Svet zdravia Topoľčany sa počas minulého roku narodilo spolu 681 detí.

Aktuality 15.01.2021

Dar od Občianskeho združenia „RÉMA“

„RÉMA“ občianske združenie, v zastúpení štatutárom Romanom Lencsésom, darovalo pre nemocnicu Galanta automatickú práčku a mopy.

Aktuality 15.01.2021

Vo vranovskej nemocnici sa vlani uskutočnilo o vyše 50 pôrodov viac

V Nemocnici Svet zdravia Vranov nad Topľou sa počas minulého roku narodilo 1081 novorodencov.

Odoberajte novinky e-mailom

 

PROCARE LEKÁR 24

Možnosti riešenia vašich zdravotných komplikácií doma a v zahraničí

 

Teraz 25% zľava

VIAC INFO