Aktuality, Spišská Nová Ves    16.03.2020

Spišskonovoveská nemocnica sa stala najlepšou všeobecnou nemocnicou na Slovensku, rozhodli pacienti

Nemocnica Svet zdravia Spišská Nová Ves sa stala podľa hodnotenia pacientov najlepšou nemocnicou v kategórii všeobecných nemocníc. Vyplýva to z prieskumu zdravotnej poisťovne Dôvera, ktorá aj tento rok zostavila pacientsky rebríček zdravotníckych zariadení na základe spokojnosti jej poistencov.

Viac ako 6500 pacientov, ktorí sa v minulom roku liečili v niektorej zo slovenských nemocníc, Dôvere poslalo vyplnený dotazník o spokojnosti počas ich hospitalizácie. Zdravotná poisťovňa zisťovala spokojnosť poistencov s takzvanými hotelovými službami, prístupom zdravotníckeho personálu a jeho komunikáciou s pacientmi počas hospitalizácie. Spišskonovoveská nemocnica minulý rok skončila na štvrtom mieste a tento rok sa stala víťazom.

Spätná väzba od našich pacientov je pre nás veľmi dôležitá a vnímame ju ako jeden z podstatných indikátorov našej práce. Aj preto sa z umiestnenia na prvom mieste veľmi tešíme. V našej nemocnici sa snažíme mať pri všetkých našich rozhodnutiach propacientsky, ľudský prístup a tiež vytvárať liečivé a na pracoviskách, kde je to možné, aj rodinné prostredie. Práve preto toto ocenenie patrí najmä našim zamestnancom, ktorí vytvárajú z našej nemocnice výnimočné pracovisko. Zároveň je prvé miesto pre nás záväzkom si toto ocenenie udržať aj v budúcnosti a verím, že sa nám to podarí,“ uviedla riaditeľka Nemocnice Svet zdravia Spišská Nová Ves Renáta Šuláková.

V spišskonovoveskej nemocnici pribudol minulý rok nový počítačový tomograf (CT) a rádiológovia tak majú dnes k dispozícii CT technológiu s oveľa rýchlejším a presnejším zobrazovaním. Navyše radiačná záťaž sa v porovnaní s predchádzajúcim obdobím pre pacientov znížila o viac ako polovicu. Projekt v hodnote takmer 400-tisíc eur bol prvou časťou veľkej modernizácie medicínskeho vybavenia, ktorá sa postupne realizuje vďaka nenávratnému finančnému príspevku z eurofondov vo výške  takmer 2,5 milióna eur. Nemocnica súčasne sprevádzkovala novú recepciu na rádiologickom oddelení.

Koncom minulého roka zase pri spišskonovoveskej nemocnici zaparkoval kamión plný postelí. Vyložil celkovo 64 intenzivistických a elektricky polohovateľných lôžok za vyše 275-tisíc eur. Postupne ich personál montoval a po odskúšaní a dezinfekcii umiestňoval na jednotlivé oddelenia. Nové postele, ktoré boli dodané spoločne s novými matracmi a ďalším príslušenstvom, umiestnili na OAMIS, pediatrickú JIS, urgentný príjem, chirurgické a traumatologické oddelenie.

Na gynekologicko-pôrodnícke oddelenie, ktoré je medzi mamičkami už roky veľmi obľúbené a umiestňuje sa na popredných priečkach prieskumov spokojnosti, vlani pribudol aj nový špičkový USG prístroj.

„Podarilo sa nám minulý rok zaviesť i viaceré nové operačné metódy. Ako jedno z mála pracovísk na Slovensku uskutočňujeme transanálne operácie, ktoré umožňujú vyhnúť sa amputácii konečníka a trvalému vývodu pri nádorových ochoreniach. Pri operáciách novotvarov prsníka a kože zase využívame gamasondu. Rozvíjame miniinvazívnu chirurgickú a gynekologickú operatívu a zavádzame jednodňové urologické operačné výkony,“ uviedla riaditeľka nemocnice.

Nemocnica tiež za posledné obdobie otvorila niekoľko nových ambulancií – urologickú, kardiologickú a pneumologicko-ftizeologickú a zaviedla viaceré nové vyšetrovacie metódy, napríklad transezofageálnu echokardiografiu.

„Aj v neľahkej finančnej situácii v zdravotníctve investujeme do vecí a oblastí, ktoré by mali byť v zdravotníctve samozrejmé, napríklad prevencia a evidencia nozokomiálnych nákaz, dezinfekcia na izbách pacientov aj chodbách, hygienické potreby pre pacientov či zvyšovanie štandardu ubytovania. Môžeme si to dovoliť aj vďaka spolupráci, pochopeniu a trpezlivosti našich zamestnancov, za čo im patrí naše poďakovanie,“ dodala riaditeľka.

GalériaĎalšie príspevky, ktoré by Vás mohli zaujímať

Aktuality 08.04.2020

Manuál, vďaka ktorému ošetrí pacienta s koronavírusom aj neinfektológ

Odborníci siete nemocníc Svet zdravia a polikliník ProCare pripravili klinický protokol pre manažment pacientov s podozrením, prípadne pozitívne testovaných na ochorenie COVID-19.

Aktuality 08.04.2020

Vranovská nemocnica má pre pacientov s koronavírusom vyčlenených zatiaľ 40 lôžok

Nemocnice siete Svet zdravia, vrátane vranovskej nemocnice, po vyhlásení núdzového stavu pre lôžkové zdravotnícke zariadenia aktivovali svoje pandemické plány a reprofilizovali vybrané časti lôžkových oddelení na COVID oddelenia.

Aktuality 08.04.2020

Topoľčianska nemocnica má COVID oddelenie

Nemocnice siete Svet zdravia, vrátane topoľčianskej nemocnice, po vyhlásení núdzového stavu pre lôžkové zdravotnícke zariadenia aktivovali svoje pandemické plány a reprofilizovali vybrané časti lôžkových oddelení na COVID oddelenia.

Odoberajte novinky e-mailom

 

PROCARE LEKÁR 24

Možnosti riešenia vašich zdravotných komplikácií doma a v zahraničí

 

Teraz 25% zľava

VIAC INFO