Aktuality, Svet Zdravia, Spišská Nová Ves    15.12.2016

Spišskonovoveská nemocnica predstavila vynovený vstupný vestibul a zrekonštruované izby na neurológii

Odstránením pôvodného tmavého dreveného obkladu a výmenou osvetlenia vznikol v novom vestibule krásny presvetlený priestor, ktorý by mal v návštevníkoch vzbudzovať oveľa lepší prvý dojem ako doteraz.

 

„Celý vstup do nemocnice predstavuje dnes úroveň, ktorú by sme radi videli vo všetkých našich nemocniciach. Bezpečný prístup, komfortné parkovanie, skvelý prvý dojem z areálu a informácie na jednom mieste v rámci novej modernej recepcie. Som veľmi rád, že nemocnica v Spišskej Novej Vsi je dnes už okrem urgentného príjmu novej generácie referenčnou aj z pohľadu celkového areálu a prvého dojmu,“ vysvetlil Ľuboš Lopatka, generálny riaditeľ siete nemocníc Svet zdravia.

Neurologické oddelenie patrí medzi najvýznamnejšie v rámci celej nemocnice. Má veľmi silné lekárske personálne zázemie (až 7 atestovaných lekárov) a kapacitu 49 lôžok. V tomto počte je zarátaných aj 8 nových lôžok, ktoré vznikli prestavbou pôvodných boxov jednotky intenzívnej starostlivosti. Štyri nové izby majú komfortný dvojlôžkový štandard so samostatným sociálnym zariadením.

2016-12-15-SZ-SNV-Neurologia-primar Dvorák a pacient na novej izbe.jpg

„Podarilo sa nám zlepšiť hotelový štandard na oddelení, ktoré je vyhľadávané pacientmi z celého Slovenska. Nové dvojlôžkové izby budú k dispozícii pre našich klientov bez potreby nadštandardných poplatkov,“ doplnila Renáta Šuláková, riaditeľka nemocnice Svet zdravia Spišská Nová Ves.

2016-12-15-SZ-SNV-Novy vestibul-tapeta.jpg

Neurologické oddelenie sa výrazne špecializuje na diagnostiku a komplexnú liečbu ochorení chrbtice. Ponúka celé spektrum obstrekových techník vrátane ozónovej terapie, periradikulárnej terapie pod CT kontrolou, kaudálnych tlakových blokád, epidurálnych infiltrácií a katetrizácií. Komplexnosť liečby dopĺňa tím fyzioterapeutov a masérov zabezpečujúcich pre pacientov oddelenia rehabilitáciu i odborné vedenie a poradenstvo v rámci fyzioterapie. Oddelenie má k dispozícii komplexné diagnostické zázemie, ktorého súčasťou je aj pracovisko magnetickej rezonancie s krátkymi čakacími lehotami. V blízkej dobe plánuje oddelenie rozšíriť spektrum výkonov o nové infiltračné techniky a tým udržať krok s najnovšími trendmi v komplexnej neurologickej zdravotnej starostlivosti.

2016-12-15-SZ-SNV-Novy vestibul 3.jpgĎalšie príspevky, ktoré by Vás mohli zaujímať

Aktuality 19.07.2018

Rimavskosobotská nemocnica otvorila pracovisko urgentného príjmu

Nemocnica Svet zdravia Rimavská Sobota v týchto dňoch spustila do prevádzky nové pracovisko urgentného príjmu. Pomoc akútnym pacientom tak poskytuje v nepretržitej prevádzke na jednom mieste.

Aktuality 19.07.2018

Dunajskostredská nemocnica má novú komerčnú zónu

Nemocnica Svet zdravia Dunajská Streda dnes verejnosti predstavila vynovený vstupný vestibul a novú spojovaciu komerčnú zónu. Vďaka tomu majú pacienti a návštevníci nemocnice k dispozícii nové služby na jednom mieste. K recepcii, ktorá bola sprevádzkovaná ešte v septembri minulého roka, pribudla nová pobočka zdravotnej poisťovne Dôvera, nové samostatné bufetové priestory s oddeleným sedením, očná optika a pekáreň. Vstupné a prechodné priestory do nemocničnej časti získali moderný vzhľad, viac svetla a celkovo pôsobia priestrannejšie. V rámci tejto zóny vznikla aj nová ortopedická ambulancia s kompletným zázemím. Spomínaná rekonštrukcia si vyžiadala investície presahujúce 180-tisíc eur.

Aktuality 19.07.2018

Pitný režim v trebišovskej nemocnici

Príjemné osvieženie je na nezaplatenie najmä počas horúcich letných dní. O to viac to vedia oceniť pacienti čakajúci na vyšetrenie, ktorí čakaním a samotným vyšetrením vedia stráviť aj pár hodín. Preto aj toto leto je v trebišovskej nemocnici zabezpečený pitný režim pre čakajúcich pacientov a návštevníkov nemocnice. Na chodbách nemocnice môžete stretnúť mladého študenta s vozíkom s nápojmi, ktorý Vás rád obslúži.

Odoberajte novinky e-mailom

 

PROCARE LEKÁR 24

Možnosti riešenia vašich zdravotných komplikácií doma a v zahraničí

 

Teraz 20% zľava

VIAC INFO