Aktuality, Svet Zdravia, Spišská Nová Ves    15.12.2016

Spišskonovoveská nemocnica predstavila vynovený vstupný vestibul a zrekonštruované izby na neurológii

Odstránením pôvodného tmavého dreveného obkladu a výmenou osvetlenia vznikol v novom vestibule krásny presvetlený priestor, ktorý by mal v návštevníkoch vzbudzovať oveľa lepší prvý dojem ako doteraz.

 

„Celý vstup do nemocnice predstavuje dnes úroveň, ktorú by sme radi videli vo všetkých našich nemocniciach. Bezpečný prístup, komfortné parkovanie, skvelý prvý dojem z areálu a informácie na jednom mieste v rámci novej modernej recepcie. Som veľmi rád, že nemocnica v Spišskej Novej Vsi je dnes už okrem urgentného príjmu novej generácie referenčnou aj z pohľadu celkového areálu a prvého dojmu,“ vysvetlil Ľuboš Lopatka, generálny riaditeľ siete nemocníc Svet zdravia.

Neurologické oddelenie patrí medzi najvýznamnejšie v rámci celej nemocnice. Má veľmi silné lekárske personálne zázemie (až 7 atestovaných lekárov) a kapacitu 49 lôžok. V tomto počte je zarátaných aj 8 nových lôžok, ktoré vznikli prestavbou pôvodných boxov jednotky intenzívnej starostlivosti. Štyri nové izby majú komfortný dvojlôžkový štandard so samostatným sociálnym zariadením.

2016-12-15-SZ-SNV-Neurologia-primar Dvorák a pacient na novej izbe.jpg

„Podarilo sa nám zlepšiť hotelový štandard na oddelení, ktoré je vyhľadávané pacientmi z celého Slovenska. Nové dvojlôžkové izby budú k dispozícii pre našich klientov bez potreby nadštandardných poplatkov,“ doplnila Renáta Šuláková, riaditeľka nemocnice Svet zdravia Spišská Nová Ves.

2016-12-15-SZ-SNV-Novy vestibul-tapeta.jpg

Neurologické oddelenie sa výrazne špecializuje na diagnostiku a komplexnú liečbu ochorení chrbtice. Ponúka celé spektrum obstrekových techník vrátane ozónovej terapie, periradikulárnej terapie pod CT kontrolou, kaudálnych tlakových blokád, epidurálnych infiltrácií a katetrizácií. Komplexnosť liečby dopĺňa tím fyzioterapeutov a masérov zabezpečujúcich pre pacientov oddelenia rehabilitáciu i odborné vedenie a poradenstvo v rámci fyzioterapie. Oddelenie má k dispozícii komplexné diagnostické zázemie, ktorého súčasťou je aj pracovisko magnetickej rezonancie s krátkymi čakacími lehotami. V blízkej dobe plánuje oddelenie rozšíriť spektrum výkonov o nové infiltračné techniky a tým udržať krok s najnovšími trendmi v komplexnej neurologickej zdravotnej starostlivosti.

2016-12-15-SZ-SNV-Novy vestibul 3.jpgĎalšie príspevky, ktoré by Vás mohli zaujímať

Aktuality 21.03.2018

Kaplnka v Nemocnici novej generácie má byť srdcom nemocnice

V novej budove michalovskej nemocnice sa prvý jarný deň, 20. marca 2018, uskutočnil akt požehnania nemocničnej kaplnky.

Aktuality 19.03.2018

Aj „sladký život“ môže byť nebezpečný

Sladký život, alebo život diabetika, ľudovo povedané cukrovkára pri oneskorenej  liečby či nesprávnej životospráve môže byť pre kvalitu života, ako aj jeho dĺžku nebezpečný. V tejto súvislosti  nemocnica Svetu Zdravia vo Svidníku prostredníctvom personálu Diabetologickej ambulancie zrealizovala prednášky  pre klientov denného stacionára ATRIUM a pre klientov Senior dom SVIDA vo Svidníku.

Aktuality 16.03.2018

Sladké srdiečka pre prvodarcov

Empatia patrí k jedným zo základných znakov ľudskosti, a touto vlastnosťou sa vyznačuje aj pani Marieta Koščíková, ktorá sa postarala o milé prekvapenie v podobe sladkého perníkového srdiečka.

Odoberajte novinky e-mailom

 

PROCARE LEKÁR 24

Možnosti riešenia vašich zdravotných komplikácií doma a v zahraničí

 

Teraz 20% zľava

VIAC INFO