Polikliniky ProCare 0907 888 999
Nemocnice Svet zdravia 055 / 327 7777
Kontakty Klientská zóna
Aktuality, Galanta    26.05.2023

Slávnostné odkrytie lavičky v nemocničnom parku Svet zdravia Galanta

Dňa 26.5 sme v spolupráci s OZ Templars Slovakia a mestom Galanta odkryli ďalšiu lavičku osobnosti, ktorá je tentokrát umiestnená do nemocničného parku pri knižnej búdke. Lavička je venovaná zosnulému MUDr. Dušanovi Čimovi, CSc., ktorý v našej nemocnici pôsobil od roku 1961 ako poverený výkonom funkcie riaditeľa a od roku 1977 bol menovaný prvým riaditeľom NsP Galanta II. typu. V roku 1981 sa otvorila lôžková časť nemocnice a zároveň sa stal aj primárom traumatologického oddelenia. V nemocnici pracoval do roku 1995, kedy sa zo zdravotných dôvodov musel vzdať svojej práce.

V nemocnici na neho spomínajú ako na človeka, pre ktorého bola práca životným bytím. Bol chirurgom srdcom i dušou. Všetci obdivovali jeho schopnosti, vedomosti, zručnosti, elán a pracovné nasadenie. Bol mimoriadne ľudský, úctivý a ochotný pomôcť každému, kto to potreboval, či už ako lekár, primár alebo riaditeľ nemocnice. Jeho vzťah a prístup k pacientom bol tiež úžasný. Bol vynikajúcim a rozvážnym operatérom. Do praxe spolu s kolegami zavádzal novú operačnú liečbu zlomenín a nové liečebné metódy.

Svoju rodinu miloval nadovšetko. Z prvého manželstva má 3 deti, ktoré mu boli zverené do starostlivosti, neskôr sa v roku 1968 druhý krát oženil a z druhého manželstva má dve dcéry. S manželkou Elenou, ktorá pôsobila do odchodu do dôchodku tiež v našej nemocnici, vychovávali spolu 5 detí a rád hovorieval, že sú veľká rodina.

Počas svojho života mal jedno krásne krédo: „Rodina, nemocnica, bicykel“. Tieto tri slová vystihovali všetko. Okrem lásky k rodine, a svojej nemocnici, ktorú považoval za svoju druhú rodinu, miloval bicyklovanie. V tomto športe získal mnoho ocenení od kategórie juniorov až po seniorov. Bol dokonca prvým majstrom sveta v cyklokrose a v rokoch 1970 – 1973 prvým podpredsedom Federálnej Čsl. Cyklistiky.

MUDr. Čimo v nemocnici pracoval do roku 1995. V tomto roku dostal náhlu mozgovú príhodu, ktorá mu zanechala trvalé následky v podobe straty reči. Zomrel 7. 4. 2013 vo „svojej“ galantskej nemocnici.Galéria

Ďalšie príspevky, ktoré by Vás mohli zaujímať

Aktuality 02.06.2023

Neurologické oddelenie Nemocnice Svet zdravia Vranov nad Topľou získalo ocenenie ESO Angels Awards

Neurologické oddelenie Nemocnice Svet zdravia Vranov nad Topľou získalo za starostlivosť o pacientov s cievnou mozgovou príhodou medzinárodné ocenenie ESO Angels Awards. Opakovane mu ho udelila Európska organizácia pre liečbu cievnych mozgových príhod (European Stroke Organization – ESO). Neurológiu vranovskej nemocnice pritom zaradila na diamantovú úroveň.

Aktuality 01.06.2023

Deň detí plný úsmevov v humenskej nemocnici

Prvý jún patrí všetkým deťom. V humenskej nemocnici sme Medzinárodný deň detí oslávili s úsmevom.

Aktuality 01.06.2023

MDD v galantskej nemocnici

Už od roku 1952 patrí na Slovensku 1. jún všetkým deťom. Oslavujeme totiž Medzinárodný deň detí. Všetkým deťom prajeme k tomuto krásnemu a obľúbenému sviatku hlavne veľa zdravia a smiechu.

Odoberajte novinky e-mailom

(Required)
 

Majte svoje zdravie pod kontrolou

Odteraz si môžete pohodlne a kedykoľvek online rezervovať termín u lekára, zaregistrovať svoj príchod do polikliniky, uhrádzať platby, chatovať s agentom call centra a ešte omnoho viac.

 

Nová Klientska zóna

VIAC INFO