Aktuality, Svet Zdravia, Vranov nad Topľou    19.11.2020

Situácia vo vranovskej nemocnici je stabilizovaná: Verejnosť však vyzýva k zodpovednosti pri nosení rúšok

Situácia vo vranovskej nemocnici je vzhľadom na aktuálnu epidemiologickú situáciu v regióne stabilizovaná. Nemocnica sa stará o COVID pacientov a zároveň poskytuje všetku zdravotnú starostlivosť, vrátane plánovanej operatívy. Postarať sa chce o všetkých, ktorí jej pomoc potrebujú.

 

Aktuálne k dnešnému dňu je na COVID lôžkach vranovskej nemocnice hospitalizovaných 20 pacientov, pričom zdravotný stav dvoch z nich si vyžaduje napojenie na umelú pľúcnu ventiláciu. Nemocnica vyčlenila pre COVID pacientov na základe nariadenia ministra zdravotníctva 20 percent svojho lôžkového fondu, čo predstavuje 49 reprofilizovaných lôžok na COVID pracovisku a dve izolované lôžka na OAMIS s podporou umelej pľúcnej ventilácie. Počet COVID pacientov za posledné dni klesol približne o tretinu.

Dosiaľ vo vranovskej nemocnici, žiaľ, došlo k úmrtiu celkovo 23 pacientov, u ktorých bolo potvrdené ochorenie COVID-19.

Šesť úmrtí nastalo za posledných 48 hodín. Zväčša išlo o pacientov vo vyššom veku s ďalšími ťažkými pridruženými ochoreniami. Na druhej strane, už 90 pacientov sa z ochorenia COVID-19 počas druhej vlny pandémie vo vranovskej nemocnici vyliečilo. Celkovo nemocnica počas druhej vlny hospitalizovala vyše 130 pacientov s potvrdeným koronavírusom.

V domácej karanténe je aktuálne 26 zamestnancov (zdravotníkov aj nezdravotníkov) nemocnice. Za posledné dni sa situácia s počtom zamestnancov v karanténe výrazne zlepšila, ich počet od nedele 15. novembra klesol o takmer polovicu (z 48 na 26).

Nemocnica poskytuje všetku zdravotnú starostlivosť.

Svoju prevádzku má zachované každé nemocničné oddelenie, avšak vzhľadom na vytvorenie COVID pracoviska fungujú oddelenia v čiastočne obmedzenom režime. Nemocnica uskutočňuje aj plánované operácie, vzhľadom na epidemiologickú situáciu však vykonáva elektívu v redukovanom množstve.

Vranovská nemocnica vyzýva verejnosť k zodpovednosti pri nosení rúšok 

Vranovská nemocnica robí maximum pre zachovanie svojej prevádzky a pre to, aby sa mohla postarať o všetkých svojich pacientov. Potrebuje však aj pomoc verejnosti pri dodržiavaní disciplíny a zodpovednom správaní. Denne vranovskú nemocnicu navštívi asi tisícka pacientov, ktorí potrebujú ošetrenie. Nie každý z pacientov pristupuje zodpovedne k noseniu rúška či k poskytnutiu všetkých potrebných informácii o svojom zdravotnom stave či kontakte s infikovaniu osobou personálu nemocnice.

Nemocnica preto často a opakovane musí verejnosti pripomínať základné opatrenia, aby zaistila bezpečnosť pacientov i personálu. Rovnako sa personál často dozvie podstatné informácie o zdravotnom stave pacienta neskoro. Situácia v okrese nie je priaznivá a veľa ľudí epidemiologické opatrenia vrátane nosenia rúšok v areáli či v budove nemocnice podceňuje. Nemocnica preto prosí verejnosť o spoluprácu a súčinnosť, lebo najmä vďaka zodpovednému prístupu všetkých strán dokáže zaistiť bezpečnosť pacientov i personálu v nemocnici.Ďalšie príspevky, ktoré by Vás mohli zaujímať

Aktuality 21.01.2021

Galantská nemocnica zdvojnásobuje zásobu kyslíka pre liečbu COVID pacientov

Galantská nemocnica od 7. januára poskytuje zdravotnú starostlivosť iba pre pacientov s ochorením COVID-19.

Blog 21.01.2021

Prevencia pri rakovine krčka maternice má skutočne veľký význam

Pri včasných štádiách rakoviny krčka maternice prežíva vyše 90 percent pacientiek päť rokov po liečbe. Pri treťom štádiu už len 33 až 48 percent a pri štvrtom štádiu dokonca menej ako 14 percent.

Aktuality 21.01.2021

Poďakovanie za ochranné pomôcky pre galantskú nemocnicu

Nemocnica Sv. Lukáša v Galante dostala od miestnej firmy JASPLASTIK-SK spol. s r.o. dar v hodnote 2750€.

Odoberajte novinky e-mailom

 

PROCARE LEKÁR 24

Možnosti riešenia vašich zdravotných komplikácií doma a v zahraničí

 

Teraz 25% zľava

VIAC INFO