Aktuality    10.08.2022

Sieť polikliník ProCare a nemocníc Svet zdravia sa rozširuje o špecializované pracovisko Sportclinic

V sieti polikliník ProCare a nemocníc Svet zdravia pribudlo nové pracovisko. Najnovším členom sa stala bratislavská športová klinika Sportclinic, ktorá sa venuje nielen vrcholovým, ale už aj rekreačným športovcom. V rámci polikliník ProCare ide o 14. pracovisko siete.

„Táto akvizícia výrazne posilní sieť ProCare v špecializovanej ambulantnej starostlivosti. Odborný tím Sportclinic má výbornú reputáciu v športovej medicíne s prioritným zameraním na artroskopické výkony, ktorá sa dnes týkajú čoraz väčšieho počtu pacientov s aktívnym životným štýlom. V blízkej budúcnosti plánujeme klinike zabezpečiť väčšie a modernejšie priestory, ktoré podporia jej ďalší rozvoj,“ uviedol generálny riaditeľ siete polikliník ProCare a nemocníc Svet zdravia Radoslav Čuha.

Sportclinic je špecializované zdravotnícke zariadenie, ktoré poskytuje jednodňovú zdravotnú starostlivosti v odbore chirurgia, traumatológia, ortopédia, anestéziológia a intenzívna medicína, fyziatria, liečebná rehabilitácia a rádiológia so zameraním na magnetickú rezonanciu. Klinika sa orientuje na artroskopické operácie kĺbov a športové úrazy, diagnostiku, liečbu poranení a ochorení kĺbov. Ide najmä o úrazy vznikajúce pri pohybových aktivitách  nielen u vrcholových športovcov, ale aj u ľudí pri rekreačnom športovaní.

Športová klinika vznikla v roku 2005 a autorom myšlienky a vízie jej vzniku bol športový traumatológ Vladimír Lupták. Patrí medzi prvé pracoviská, ktoré sa začali na Slovensku venovať jednodňovej chirurgii. Pôvodne sa v Sportclinic zameriavali iba na ošetrenia vrcholových športovcov, ktorí potrebovali podstúpiť komplexné vyšetrenie a následný zákrok vo veľmi krátkom čase, aby sa mohli čo najskôr vrátiť do tréningového procesu. Takáto promptnosť totiž v štandardnom zdravotníckom zariadení často nebola možná. Postupom času však začali kliniku vyhľadávať aj rekreační športovci a zastúpenie pacientov sa rozširovalo.

„Ľudia sú dnes oveľa viac športovo aktívni, než boli pred takmer 20 rokmi. Pohyb vnímajú ako dôležitú súčasť svojho života, starajú sa o svoje zdravie a športu sa chcú venovať čo najdlhšie. Dnes v rámci jednodňovej chirurgie operujeme aj 70-ročných pacientov, absolvovať podobný zákrok v minulosti však vôbec nebolo bežné. To je základný posun, ktorý súvisí aj s rozvojom jednodňovej chirurgie. Vďaka nej sa pacienti dokážu rýchlejšie vrátiť do bežného života,“ vysvetľuje športový traumatológ Sportclinic MUDr. Ján Grauzel, ktorý pôsobí aj ako lekár Slovenskej hokejovej reprezentácie a hokejového klubu HC Slovan Bratislava. Zároveň je predsedom Slovenskej spoločnosti pre artroskopiu a športovú traumatológiu.

GalériaĎalšie príspevky, ktoré by Vás mohli zaujímať

Aktuality 22.09.2022

Týždeň dobrovoľníctva v partizánskej nemocnici

Aj tento rok patrí veľká vďaka žiakom zo Strednej odbornej školy Jána Antonína Baťu Partizánske a dobrovoľníkom z organizácie LIGA PROTI RAKOVINE (LPR), ktorí sa spoločne a s dobrou náladou pustili do čistenia areálu partizánskej nemocnice a sadenia okrasných drevín.

Aktuality 20.09.2022

V topoľčianskej nemocnici vynovili pôrodnú sálu

Vynovená pôrodná sála, čakacia izba či vyšetrovňa. Budúce mamičky gynekologicko-pôrodníckeho oddelenia Nemocnice Svet zdravia Topoľčany sa budú opäť cítiť o čosi komfortnejšie. Nemocnica zrekonštruovala časť priestorov, aby prispela k väčšej bezpečnosti a pohode rodičiek.

Aktuality 20.09.2022

Týždeň dobrovoľníctva v nemocnici A. Leňa v Humennom

Pri príležitosti Týždňa dobrovoľníctva sme sa s našimi dobrovoľníkmi venovali našim malým pacientom na pediatrickom oddelení,

Odoberajte novinky e-mailom

(Required)
 

PROCARE TeleCare

Možnosti riešenia vašich zdravotných komplikácií doma a v zahraničí

 

Teraz 25% zľava

VIAC INFO