Blog, Zvolen    13.09.2019

Sestra na majstrovstvách sveta v cyklistike

V dňoch 27.8.- 1.9.2019 sa naša kolegyňa sestrička  zúčastnila Majstrovstviev sveta v cestnej cyklistike v poľskom meste Poznaň, ktoré sa jazdia ako svetové finále Grandfondo série.

Najprv sa zúčastnila pretekov v časovke jednotlivcov v kategórií ženy 40-44 rokov. Trať mala 18,4 km a bola dosť technická. Na časovku sa registrovalo 480 pretekárok zo 46 krajín. V jej kategórii sa zúčastnilo 22 pretekáriek. Nastúpila v klubovej kombinéze majsterky Slovenska s logom ProCare. Nakoniec skončila na 18. mieste. Nebola však so svojou priemerkou 31:37 min. spokojná, aj keď bola najlepšia zo Sloveniek.

V nedeľu 1. 9. 2019 sa konali preteky s hromadným štartom. Štartovalo sa vo vlnách, ženy 40-44 spolu so ženami 45-49 rokov. Spolu pelotón 69 pretekárok. Na preteky s hromadným štartom sa registrovalo 1 753 pretekárok z 54 krajín a na trati bolo viac ako 1 100 usporiadateľov. Počas celých pretekov v horúčave 33 stupňov sa cítila výborne, plná sily si užívala jazdu v tak veľkom pelotóne. Pár pokusov o únik skončilo neúspešne a tak sa celý pelotón chystal na cieľový šprint. Nanešťastie v šprinte balíka predchádzajúcej vlny bol ťažký pád a v cieľovej rovinke cca 250 m pred cieľom boli odstavené dve sanitky a prebiehalo ošetrovanie zranených pretekárok. Pre šprint si vybrala ľavú stranu balíka, ale to ešte netušila o odstavených sanitkách. Celý rozbehnutý balík sa musel zmestiť do pravého pruhu a vznikla tlačenica. Stratila svoju pozíciu a do cieľa napokon došla 22….8 sec. za víťazkou.

Napriek tomu, že ona so svojimi umiestneniami veľmi spokojná nebola, myslíme si, že sú to krásne umiestnenia, za ktoré jej všetci srdečne blahoželáme a držíme palce v ďalšej športovej kariére

GalériaĎalšie príspevky, ktoré by Vás mohli zaujímať

Blog 02.03.2021

Všetko o schizofrénii

Schizofrénia je duševné ochorenie, ktoré sa prejavuje poruchami myslenia, správania, vnímania, emócií a vôle. Preto môže byť ťažké pre ľudí so schizofréniou komunikovať s ostatnými a môžu tak byť vylúčení z aktivít každodenného života a kontaktu s okolitým svetom. Toto ochorenie je rozšírené po celom svete približne u 1 % populácie. Začiatok ochorenia sa zvyčajne prejaví medzi 16. a 25. rokom života.

Aktuality 18.02.2021

Lekárka odpovedá na najčastejšie otázky o očkovaní proti COVID-19

K očkovaniu proti Covid-19 celkom prirodzene prichádza stále veľa otázok, a veľa otázok si kladie aj odborná verejnosť. Týka sa to jednak nového typu vakcíny – teda mRNA vakcíny, ktorou sa očkuje, ale tiež stratégie očkovania. Rôzne krajiny postupujú rôznymi spôsobmi – čo sa týka prioritizácie alebo intervalu podania vakcíny.

Blog 05.02.2021

Tréning pamäti pre seniorov

Poznávacie funkcie (pamäť, myslenie, reč) sú pri demencii ohrozené, musíme ich preto udržiavať ustavične aktívne.

Odoberajte novinky e-mailom

 

PROCARE LEKÁR 24

Možnosti riešenia vašich zdravotných komplikácií doma a v zahraničí

 

Teraz 25% zľava

VIAC INFO