Blog, Zvolen    13.09.2019

Sestra na majstrovstvách sveta v cyklistike

V dňoch 27.8.- 1.9.2019 sa naša kolegyňa sestrička  zúčastnila Majstrovstviev sveta v cestnej cyklistike v poľskom meste Poznaň, ktoré sa jazdia ako svetové finále Grandfondo série.

Najprv sa zúčastnila pretekov v časovke jednotlivcov v kategórií ženy 40-44 rokov. Trať mala 18,4 km a bola dosť technická. Na časovku sa registrovalo 480 pretekárok zo 46 krajín. V jej kategórii sa zúčastnilo 22 pretekáriek. Nastúpila v klubovej kombinéze majsterky Slovenska s logom ProCare. Nakoniec skončila na 18. mieste. Nebola však so svojou priemerkou 31:37 min. spokojná, aj keď bola najlepšia zo Sloveniek.

V nedeľu 1. 9. 2019 sa konali preteky s hromadným štartom. Štartovalo sa vo vlnách, ženy 40-44 spolu so ženami 45-49 rokov. Spolu pelotón 69 pretekárok. Na preteky s hromadným štartom sa registrovalo 1 753 pretekárok z 54 krajín a na trati bolo viac ako 1 100 usporiadateľov. Počas celých pretekov v horúčave 33 stupňov sa cítila výborne, plná sily si užívala jazdu v tak veľkom pelotóne. Pár pokusov o únik skončilo neúspešne a tak sa celý pelotón chystal na cieľový šprint. Nanešťastie v šprinte balíka predchádzajúcej vlny bol ťažký pád a v cieľovej rovinke cca 250 m pred cieľom boli odstavené dve sanitky a prebiehalo ošetrovanie zranených pretekárok. Pre šprint si vybrala ľavú stranu balíka, ale to ešte netušila o odstavených sanitkách. Celý rozbehnutý balík sa musel zmestiť do pravého pruhu a vznikla tlačenica. Stratila svoju pozíciu a do cieľa napokon došla 22….8 sec. za víťazkou.

Napriek tomu, že ona so svojimi umiestneniami veľmi spokojná nebola, myslíme si, že sú to krásne umiestnenia, za ktoré jej všetci srdečne blahoželáme a držíme palce v ďalšej športovej kariére

GalériaĎalšie príspevky, ktoré by Vás mohli zaujímať

Blog 05.10.2019

Hormón oxytocín ovplyvňuje nielen pôrod, kojenie ale aj emócie

Jeho názov v gréčtine znamená rýchly pôrod. Je tvorený v hypotalame v supraoptickom a paraventrikulárnom jadre odtiaľ cez neuróny je uskladnený v zadnom laloku hypofýzy odtiaľ je pulzatívne vylučovaný prostredníctvom nervových signálov do krvného obehu.

Aktuality 03.10.2019

Stále sme čakali, že infekcia príde z východu

Primár oddelenia infektológie michalovskej nemocnice zo siete Svet zdravia MUDr. Štefan Zamba hovorí, že vlaňajšia epidémia osýpok bolo to najnáročnejšie, čo vo svojej praxi zažil.

Blog 02.10.2019

Je možné dostať rakovinu hrubého čreva z mäsa?

Strava bohatá na červené mäso a mäsové výrobky je rizikovým faktorom hlavne pre rakovinu hrubého čreva, žalúdka.

Odoberajte novinky e-mailom

 

PROCARE LEKÁR 24

Možnosti riešenia vašich zdravotných komplikácií doma a v zahraničí

 

Teraz 25% zľava

VIAC INFO