Blog, Zvolen    13.09.2019

Sestra na majstrovstvách sveta v cyklistike

V dňoch 27.8.- 1.9.2019 sa naša kolegyňa sestrička  zúčastnila Majstrovstviev sveta v cestnej cyklistike v poľskom meste Poznaň, ktoré sa jazdia ako svetové finále Grandfondo série.

Najprv sa zúčastnila pretekov v časovke jednotlivcov v kategórií ženy 40-44 rokov. Trať mala 18,4 km a bola dosť technická. Na časovku sa registrovalo 480 pretekárok zo 46 krajín. V jej kategórii sa zúčastnilo 22 pretekáriek. Nastúpila v klubovej kombinéze majsterky Slovenska s logom ProCare. Nakoniec skončila na 18. mieste. Nebola však so svojou priemerkou 31:37 min. spokojná, aj keď bola najlepšia zo Sloveniek.

V nedeľu 1. 9. 2019 sa konali preteky s hromadným štartom. Štartovalo sa vo vlnách, ženy 40-44 spolu so ženami 45-49 rokov. Spolu pelotón 69 pretekárok. Na preteky s hromadným štartom sa registrovalo 1 753 pretekárok z 54 krajín a na trati bolo viac ako 1 100 usporiadateľov. Počas celých pretekov v horúčave 33 stupňov sa cítila výborne, plná sily si užívala jazdu v tak veľkom pelotóne. Pár pokusov o únik skončilo neúspešne a tak sa celý pelotón chystal na cieľový šprint. Nanešťastie v šprinte balíka predchádzajúcej vlny bol ťažký pád a v cieľovej rovinke cca 250 m pred cieľom boli odstavené dve sanitky a prebiehalo ošetrovanie zranených pretekárok. Pre šprint si vybrala ľavú stranu balíka, ale to ešte netušila o odstavených sanitkách. Celý rozbehnutý balík sa musel zmestiť do pravého pruhu a vznikla tlačenica. Stratila svoju pozíciu a do cieľa napokon došla 22….8 sec. za víťazkou.

Napriek tomu, že ona so svojimi umiestneniami veľmi spokojná nebola, myslíme si, že sú to krásne umiestnenia, za ktoré jej všetci srdečne blahoželáme a držíme palce v ďalšej športovej kariére

GalériaĎalšie príspevky, ktoré by Vás mohli zaujímať

Aktuality 30.06.2020

Ako na alergickú nádchu

K typickým prejavom alergie počas peľovej sezóny patrí nádcha, slzenie očí, svrbenie slizníc, kašeľ, dýchacie ťažkosti, bolesti hrdla. Ako zvládnuť práve alergickú nádchu? Dozviete sa v rade MUDr. Dušany Žinčákovej, primárky oddelenia vnútorného lekárstva Nemocnice Svet zdravia Humenné a imunoalergologička.

Blog 30.06.2020

Pripravte sa na alergickú sezónu

Obsah alergénov peľu v ovzduší závisí od počasia. Ako sa pripraviť na letné obdobie plné peľu? Dozviete sa v rade MUDr. Dušany Žinčákovej, primárky oddelenia vnútorného lekárstva Nemocnice Svet zdravia Humenné a imunoalergologička.

Blog 11.06.2020

Starajú sa o Vaše zdravie – MUDr. Ľubomír Špak, MPH

Michalovce sú okresné mesto, v ktorom sa nachádzajú dve nemocnice. Psychiatrická nemocnica Michalovce, n.o., poskytuje zdravotnú starostlivosť pacientom postihnutých psychickými chorobami a poruchami. Druhá, ktorá v dnešnej podobe funguje od jesene 2017, Nemocnica novej generácie, je všeobecná nemocnica a poskytuje široký záber zdravotnej starostlivosti o pacientov.

Odoberajte novinky e-mailom

 

PROCARE LEKÁR 24

Možnosti riešenia vašich zdravotných komplikácií doma a v zahraničí

 

Teraz 25% zľava

VIAC INFO