Aktuality, Svet Zdravia, Michalovce    27.09.2017

Schôdza Spolku lekárov

21.septembra 2017 sa v Michalovciach konala schôdza Spolku lekárov SLS. V úvode programu sme privítali 15 nových kolegov, absolventov lekárskych fakúlt, ktorí sa po absolvovaní štúdia zamestnali v nemocnici Svet zdravia Michalovce a jednu absolventku, ktorá je zamestnaná v NsP Sobrance.

 

Vedecký sekretár MUDr. Ľudovít Kmetóny a 1. podpredseníčka SL SLS v Michalovciach MUDr. Anna Pallaiová odovzdali ocenenia za najlepšie prednášky, ktoré odzneli v roku 2016 na pôde Nemocnice Michalovce, v rámci schôdzi Spolku lekárov.

  1. miesto MUDr. Štefan Zamba: Flavivírusy okolo nás
  2. miesto MUDr. Andrea Mattová: Granulomatóza s polyangitídou – kazuistika
  3. miesto MUDr. Sylvia Borzová: Čo všetko stimuluje imunitný systém?

Vedecký program poslednej schôdze pripravili kolegovia z ortopedického oddelenia pod vedením primára MUDr. Františka Farkaša. Odzneli prednášky na tieto témy:

  1. Indikácie k implantáciám TEP koxy a kolena (Farkaš, F., Šoltýs, J., Petrík, J.)
  2. Úloha kortikoidov a proloterapie v liečbe degeneratívnych ochorení pohybového aparátu (Sokolová, D., Sokol, D., Geroč, M.)
  3. Aseptické kostné nekrózy (Paľovčík, J., Sokolová, D., Džurina, J.)
  4. Využitie ľudských tkanív v regeneratívnej medicíne (Slovenské centrum tkanív a buniek) (Karkoška, J.)


Ďalšie príspevky, ktoré by Vás mohli zaujímať

Aktuality 16.02.2018

V ktorých nemocniciach platí pre chrípku zákaz návštev?

V spolupráci s Regionálnym úradom verejného zdravotníctva bol dosiaľ vydaný zákaz návštev pre desať nemocníc siete Svet zdravia. Dôvodom je zvýšený výskyt chrípky a akútnych respiračných ochorení. Zákaz návštev platí na všetkých lôžkových oddeleniach nemocníc. Cieľom tohto opatrenia je znížiť riziko prenosu respiračných ochorení na minimum. Zákaz platí do odvolania.

Aktuality 15.02.2018

Valentínska kvapka krvi vo Svidníku

Spolu 53 darcov zavítalo na Valentína do nemocnice Svet zdravia Svidník, aby ľuďom, ktorí to potrebujú, darovali tú najvzácnejšiu tekutinu. Na hematologicko-transfuziologickom oddelení tak 14. februára odštartovali kampaň Valentínska kvapka krvi, ktorú nemocnica organizuje spolu so Slovenským Červeným krížom.

Aktuality 15.02.2018

Zmena poplatku za poskytnutie zdravotnej starostlivosti v ústavnej pohotovostnej službe

Vážení pacienti, v zmysle Zákona č. 577/2004 Z. z. - Zákon o rozsahu zdravotnej starostlivosti uhrádzanej na základe verejného zdravotného poistenia a o úhradách za služby súvisiace s poskytovaním zdravotnej starostlivosti si Vás týmto dovoľujeme informovať o zmene poplatku za poskytnutie zdravotnej starostlivosti v ústavnej pohotovostnej službe s účinnosťou od 01.11. 2017.

Odoberajte novinky e-mailom

 

PROCARE LEKÁR 24

Možnosti riešenia vašich zdravotných komplikácií doma a v zahraničí

 

Teraz 20% zľava

VIAC INFO