Aktuality, Dunajská Streda    17.10.2022

Ružový október v Nemocnici Svet zdravia Dunajská Streda

Mesiac október sa nesie v znamení boja proti rakovine prsníka, nazývaný aj ako RUŽOVÝ OKTÓBER. Ide o celosvetovú kampaň na zvýšenie povedomia o tomto ochorení.

Ružová farba symbolizuje nutnosť preventívnych kontrol u lekára a samo vyšetrenia. Zároveň ide o symbol solidarity k ženám, ktoré týmto ochorením trpia.

Prevencia proti rakovine prsníka

Aj v Nemocnici Svet zdravia v Dunajskej Strede zamestnanci prejavili svoju  solidaritu, oblečením alebo doplnkom v ružovej farbe. V areáli vstupnej haly študentky Strednej zdravotnej školy rozdávali letáky, aby týmto spôsobom pripomenuli ženám, potrebu starostlivosti o seba a pravidelnú prevenciu. V rádiologických ambulanciách so SONO a mamografickým vyšetrením, pacientky dostali symbolický darček v podobe tašky s logom „ Som za prevenciu “.

GalériaĎalšie príspevky, ktoré by Vás mohli zaujímať

Aktuality 05.12.2022

Policajná kvapka krvi

Zamestnanci Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Michalovciach v spolupráci s Hematologicko-transfúziologickým oddelením Nemocnice Svet zdravia Michalovce zorganizovali policajnú kvapku krvi.

Aktuality 30.11.2022

Pacienti v rimavskosobotskej nemocnici sa liečia v jedinečnej miestnosti

Vôňa, hudba, zvukové či svetelné prvky, príjemné prostredie – aj takto sa dnes liečia pacienti na psychiatrickom oddelení v rimavskosobotskej nemocnici. Snoezelen je nová terapeutická metóda navodzujúca atmosféru uvoľnenia a dôvery. Využíva sa pri liečbe pacientov s ťažkým mentálnym a zmyslovým postihnutím, ale aj pri mnohých ďalších druhoch psychických ochorení. Nemocnica Svet zdravia Rimavská Sobota začala ako jedna z prvých nemocníc na Slovensku využívať miestnosť a terapiu Snoezelen na jeseň tohto roka. Už teraz, napriek krátkemu obdobiu, sa ukazujú jej pozitívne účinky pri liečbe pacientov aj psychohygiene zamestnancov.

Aktuality 29.11.2022

Kemp mladých internistov

V rožňavskej nemocnici sa uskutočnil Kemp mladých internistov zo siete nemocníc Svet zdravia. Počas troch dní mali možnosť načerpať nové skúsenosti a navzájom sa spoznať.

Odoberajte novinky e-mailom

(Required)
 

Majte svoje zdravie pod kontrolou

Odteraz si môžete pohodlne a kedykoľvek online rezervovať termín u lekára, zaregistrovať svoj príchod do polikliniky, uhrádzať platby, chatovať s agentom call centra a ešte omnoho viac.

 

Nová Klientska zóna

VIAC INFO