ČISTÉ RUKY
V každej situácii

Všade prítomné baktérie, vírusy a parazity čakajú na svoju príležitosť množiť sa a spôsobovať nám zdravotné problémy. Stačí menšie podcenenie hygieny rúk a dostanú sa nám do tela. V ľudskom organizme vedia narobiť množstvo ťažkostí, od banálnych, spontánne ustupujúcich až po závažné poškodenia zdravia.

 
 

ČISTÉ RUKY SÚ ZÁKLADOM ZDRAVIA

Umývanie či dezinfekcia rúk by mali byť pre nás samozrejmosťou v záujme ochrany vlastného zdravia a zdravia ostatných zvlášť v rizikových prostrediach na verejnosti či v domácnosti.

Na verejnosti

 • Klávesnica od počítača Môže sa na nej vyskytovať až takmer 300 druhov rôznych baktérií. Ich šíreniu pomáha, ak pri počítači jeme a nečistíme ju.

  Pracovný stôl Aj pomerne sterilne pôsobiaci stôl v kancelárii ukrýva až okolo 150 druhov baktérií. K životu im pomáha, ak na ňom obedujeme a zabúdame na pravidelné čistenie.

  Mobil Na našich mobiloch sa môže nachádzať až cez 150 druhov baktérií. Pravidelne by sme ho mali dezinfikovať.

  Kľučka na dverách Nachádza sa na nej zmes rôznych baktérií, keďže každý môže priniesť nejaké iné.

  Pero na úrade Niekedy si zvykneme si dávať ceruzku či pero do úst. Nemali by sme však zabúdať na to, že baktérie na nich vydržia aj 24 hodín. Obzvlášť rizikové sú perá na úradoch. Tie prejdú denne desiatkami rúk.

  Tlačídlá výťahov a automatov Aj na týchto miestach číhajú rôzne baktérie. Každý, kto sa ich dotkne, tam môže zanechať neviditeľné škodlivé mikroorganizmy.

V domácnosti

 • Špongia na riad Je ideálnou živnou pôdou pre mikroorganizmy a ľahko sa prenášajú nebezpečne na naše ruky.

  Mokré uteráky Poskytujú dokonalý terén pre baktérie, a ešte k tomu ich používame v takom prostredí, ktoré sa hemží ich choroboplodnými zárodkami. Ak ich nemeníme dostatočne pravidelne, baktérie v ňom ľahko prenesieme na seba pri utieraní ruky a ľahko sa staneme obeťou rôznych infekčných chorôb.

Nezabudnite, bezpečná dezinfekcia trvá 30 sekúnd

Na stiahnutie