Aktuality, Svet Zdravia, Rožňava    13.09.2018

Rožňavská nemocnica získala eurofondy: Vynoví urgentný príjem a nakúpi nový CT prístroj či postele

Vynoví urgentný príjem, nakúpi nový počítačový tomograf či takmer 200 postelí. Aj to sú investície, ktoré plánuje v najbližších troch rokoch uskutočniť Nemocnica Svet zdravia Rožňava. Využije na to nenávratný finančný príspevok, ktorý získala z eurofondov. Celková plánovaná výška investície vrátane spoluúčasti nemocnice sa vyšplhá na viac než 5,1 milióna eur.

Nemocnica Svet zdravia Rožžňava

 

„Tešíme sa, že sme pri žiadosti o dotáciu boli úspešní. Rekonštrukcia či nákupy nového vybavenia, ktoré chystáme v najbližších troch rokoch, nám pomôžu skvalitniť zdravotnú starostlivosť, zvýšiť bezpečnosť pacientov a zároveň im ponúknuť komfortnejšie prostredie,“ hovorí riaditeľ Nemocnice Svet zdravia Rožňava MUDr. Dušan Suchý.

Vynovia urgentný príjem

Rožňavská nemocnica bola ministerstvom zdravotníctva vlani zaradená do pevnej siete všeobecných nemocníc, v ktorých majú byť vytvorené urgentné príjmy prvého typu. Od júla tak nemocnica splnila požiadavky rezortu a doterajšie ambulancie ústavnej pohotovostnej služby na jednotlivých oddeleniach nahradila urgentným príjmom.

„Centralizáciu poskytovania neodkladnej zdravotnej starostlivosti považujeme za jednu z hlavných priorít nemocnice. Dotácia z eurofondov nám v najbližšom období umožní uskutočniť komplexnú prestavbu a adaptáciu pôvodných, značne provizórnych priestorov. Pomôže nám teda vytvoriť urgentný príjem na oveľa vyššej kvalitatívnej úrovni,“ podotkol Suchý. Stavebné úpravy urgentného príjmu sa vyšplhajú na vyše 1,1 milióna eur.

Kvalitnejšia diagnostika

Rádiodiagnostické oddelenie dostane vďaka dotácii novú diagnostickú techniku. Najväčšou investíciou je obstaranie nového počítačového tomografu (CT), ktorý spresní, urýchli a skvalitní diagnostiku.

„Najmodernejšie medicínske zariadenia tohto typu neustále napredujú a umožňujú tak lekárom odhaľovať závažné ochorenia v oveľa včasnejšom štádiu. Najmä u onkologických pacientov sa tak pravdepodobnosť úplného vyliečenia zvyšuje,“ vysvetľuje riaditeľ s tým, že nový CT prístroj má zároveň významne nižšiu radiačnú záťaž pre pacienta.

Diagnostické zázemie nemocnice doplnia aj tri digitálne röntgenové prístroje a šesť ultrasonografov pre jednotlivé oddelenia. Moderné technické vybavenie rozšíri možnosti a spektrum hlavne nevaskulárnych intervenčných rádiologických výkonov.

Operačné sály tiež získajú nové zariadenia, najmä moderné operačné stoly s príslušenstvom. V nemocnici pribudnú aj monitory vitálnych funkcií, anestéziologické prístroje a ventilátory pre umelú pľúcnu ventiláciu, laparoskopická a artroskopická veža či inkubátory, výhrevné lôžka a ďalšie. Po nákupe nových medicínskych prístrojov je plánovaná aj transformácia gynekologicko-pôrodníckeho oddelenia, neonatológie a pediatrie, ktoré majú vytvoriť spoločný klaster. Nemocnica vďaka dotácii zároveň obstará 150 elektricky polohovateľných postelí a iné špeciálne lôžka určené pre intenzívnu starostlivosť.

Rožňavská nemocnica podpísala zmluvu o nenávratný finančný príspevok z Integrovaného regionálneho operačného programu (IROP). Urobiť stavebné úpravy a nakúpiť nové medicínske vybavenie by mala stihnúť do troch rokov od podpisu zmluvy.

Cieľom výzvy na predkladanie žiadostí o nenávratný finančný príspevok z IROP je modernizácia infraštruktúry ústavných zariadení, ktoré poskytujú akútnu zdravotnú starostlivosť a zvýšenie ich produktivity a efektívnosti.Ďalšie príspevky, ktoré by Vás mohli zaujímať

Urgentný príjem nemocnica Michalovce

Aktuality 20.11.2018

Michalovská nemocnica oslavuje prvé narodeniny: Chystá deň otvorených dverí

Nová Nemocnica Svet zdravia Michalovce, ktorú slávnostne otvorili vlani v novembri, oslavuje svoje prvé narodeniny. V sobotu 24. novembra preto otvorí svoje brány pre všetkých návštevníkov. Tí budú môcť nazrieť do priestorov dvoch oddelení, čakajú na nich diskusie s lekármi, narodeninová kvapka krvi, virtuálny atlas ľudského tela či koncert Tomáša Bezdedu, s ktorým nemocnica odštartuje dobrovoľnícky projekt Krajší deň. Deň otvorených dverí sa uskutoční od 10.00 do 16.00 h a chýbať nebude ani narodeninová torta.

Aktuality 19.11.2018

Protidrogový vlak v Galante

Po prvýkrát v histórii navštívil mesto Galanta tzv. protidrogový vlak, Revolution Train. Ide o projekt Nadačného fondu Nové Česko, ktorý je primárne zameraný na protidrogovú prevenciu mládeže. Praktická stránka projektu je postavená na zmyslovom prežívaní a interaktivite. Na tento účel slúži už spomínaný protidrogový vlak, ktorý prevedie svojich návštevníkov spočiatku zdanlivo bežným životom mladých ľudí, prichádzajúcich do kontaktu s drsným prostredím ulice a drog, meniacim sa razom na nebezpečné situácie, končiace kontaktom so smrťou a tvrdou realitou života na okraji spoločnosti. Interaktivita spočíva nielen v realistickom výjave skutočností, dopĺňaných filmovým sprievodcom, ale najmä v donútení mladých ľudí zamyslieť sa nad vlastným osudom a možnosťou vybrať si v živote to správne.

Aktuality 16.11.2018

V Michalovciach začali búrať starý chirurgický pavilón, nahradí ho nová poliklinika

V areáli Nemocnice Svet zdravia Michalovce dnes začali búrať starý chirurgický pavilón. Na jeho mieste totiž vyrastie nová budova polikliniky, ktorá skoncentruje nemocničné ambulancie, poskytne zázemie pre zamestnancov a vytvorí aj priestor pre ďalšie pracoviská. Ďalšia investícia prichádza rok po dostavbe novej michalovskej nemocnice. Všetky práce súvisiace s demoláciou by mali skončiť do polovice januára budúceho roku.

Odoberajte novinky e-mailom

 

PROCARE LEKÁR 24

Možnosti riešenia vašich zdravotných komplikácií doma a v zahraničí

 

Teraz 20% zľava

VIAC INFO