Aktuality, Svet Zdravia, Rožňava    13.09.2018

Rožňavská nemocnica získala eurofondy: Vynoví urgentný príjem a nakúpi nový CT prístroj či postele

Vynoví urgentný príjem, nakúpi nový počítačový tomograf či takmer 200 postelí. Aj to sú investície, ktoré plánuje v najbližších troch rokoch uskutočniť Nemocnica Svet zdravia Rožňava. Využije na to nenávratný finančný príspevok, ktorý získala z eurofondov. Celková plánovaná výška investície vrátane spoluúčasti nemocnice sa vyšplhá na viac než 5,1 milióna eur.

Nemocnica Svet zdravia Rožžňava

 

„Tešíme sa, že sme pri žiadosti o dotáciu boli úspešní. Rekonštrukcia či nákupy nového vybavenia, ktoré chystáme v najbližších troch rokoch, nám pomôžu skvalitniť zdravotnú starostlivosť, zvýšiť bezpečnosť pacientov a zároveň im ponúknuť komfortnejšie prostredie,“ hovorí riaditeľ Nemocnice Svet zdravia Rožňava MUDr. Dušan Suchý.

Vynovia urgentný príjem

Rožňavská nemocnica bola ministerstvom zdravotníctva vlani zaradená do pevnej siete všeobecných nemocníc, v ktorých majú byť vytvorené urgentné príjmy prvého typu. Od júla tak nemocnica splnila požiadavky rezortu a doterajšie ambulancie ústavnej pohotovostnej služby na jednotlivých oddeleniach nahradila urgentným príjmom.

„Centralizáciu poskytovania neodkladnej zdravotnej starostlivosti považujeme za jednu z hlavných priorít nemocnice. Dotácia z eurofondov nám v najbližšom období umožní uskutočniť komplexnú prestavbu a adaptáciu pôvodných, značne provizórnych priestorov. Pomôže nám teda vytvoriť urgentný príjem na oveľa vyššej kvalitatívnej úrovni,“ podotkol Suchý. Stavebné úpravy urgentného príjmu sa vyšplhajú na vyše 1,1 milióna eur.

Kvalitnejšia diagnostika

Rádiodiagnostické oddelenie dostane vďaka dotácii novú diagnostickú techniku. Najväčšou investíciou je obstaranie nového počítačového tomografu (CT), ktorý spresní, urýchli a skvalitní diagnostiku.

„Najmodernejšie medicínske zariadenia tohto typu neustále napredujú a umožňujú tak lekárom odhaľovať závažné ochorenia v oveľa včasnejšom štádiu. Najmä u onkologických pacientov sa tak pravdepodobnosť úplného vyliečenia zvyšuje,“ vysvetľuje riaditeľ s tým, že nový CT prístroj má zároveň významne nižšiu radiačnú záťaž pre pacienta.

Diagnostické zázemie nemocnice doplnia aj tri digitálne röntgenové prístroje a šesť ultrasonografov pre jednotlivé oddelenia. Moderné technické vybavenie rozšíri možnosti a spektrum hlavne nevaskulárnych intervenčných rádiologických výkonov.

Operačné sály tiež získajú nové zariadenia, najmä moderné operačné stoly s príslušenstvom. V nemocnici pribudnú aj monitory vitálnych funkcií, anestéziologické prístroje a ventilátory pre umelú pľúcnu ventiláciu, laparoskopická a artroskopická veža či inkubátory, výhrevné lôžka a ďalšie. Po nákupe nových medicínskych prístrojov je plánovaná aj transformácia gynekologicko-pôrodníckeho oddelenia, neonatológie a pediatrie, ktoré majú vytvoriť spoločný klaster. Nemocnica vďaka dotácii zároveň obstará 150 elektricky polohovateľných postelí a iné špeciálne lôžka určené pre intenzívnu starostlivosť.

Rožňavská nemocnica podpísala zmluvu o nenávratný finančný príspevok z Integrovaného regionálneho operačného programu (IROP). Urobiť stavebné úpravy a nakúpiť nové medicínske vybavenie by mala stihnúť do troch rokov od podpisu zmluvy.

Cieľom výzvy na predkladanie žiadostí o nenávratný finančný príspevok z IROP je modernizácia infraštruktúry ústavných zariadení, ktoré poskytujú akútnu zdravotnú starostlivosť a zvýšenie ich produktivity a efektívnosti.Ďalšie príspevky, ktoré by Vás mohli zaujímať

Aktuality 15.01.2021

V topoľčianskej nemocnici sa vlani zvýšil počet pôrodov o 47

V Nemocnici Svet zdravia Topoľčany sa počas minulého roku narodilo spolu 681 detí.

Aktuality 15.01.2021

Dar od Občianskeho združenia „RÉMA“

„RÉMA“ občianske združenie, v zastúpení štatutárom Romanom Lencsésom, darovalo pre nemocnicu Galanta automatickú práčku a mopy.

Aktuality 15.01.2021

Vo vranovskej nemocnici sa vlani uskutočnilo o vyše 50 pôrodov viac

V Nemocnici Svet zdravia Vranov nad Topľou sa počas minulého roku narodilo 1081 novorodencov.

Odoberajte novinky e-mailom

 

PROCARE LEKÁR 24

Možnosti riešenia vašich zdravotných komplikácií doma a v zahraničí

 

Teraz 25% zľava

VIAC INFO