Aktuality, Svet Zdravia, Rožňava    13.06.2013

Rožňavská nemocnica s novým vybavením fyziatricko – rehabilitačného oddelenia

Na fyziatricko – rehabilitačnom oddelení Nemocnice s poliklinikou sv. Barbory Rožňava, a.s., ponúkajú svojim pacientom nie len jednu z najnovších metód novým nízkoenergetickým laserom ale aj kvalitnejšiu elektroliečbu a magnetoterapiu.

Laseroteria má široké uplatnenie v odboroch dermatológie, neurológie, rehabilitácie, ortopédie, traumatológie i laserovej akupunktúre. Dokáže liečiť ekzémy, popáleniny, jazvy, pooperačné stavy, poruchy pohybového aparátu, ale aj bolestivé kĺby, šľachy alebo svaly.

„Vďaka fyzikálnym vlastnostiam má laserový lúč vysokú energiu, ktorá pôsobí ako spúšťací mechanizmus na urýchlenie regenerácie tkanív a aktiváciu činnosti buniek. Ak má pacient v tele kovové alebo plastové implantáty, nie je to prekážkou pre túto terapiu,“ hovorí MUDr. Ildikó Morochovičová, primárka fyziatricko- rehabilitačného oddelenia.

Elektroliečba sa aplikuje pomocou moderných a vysokokvalitných elektroliečebných prístrojov pomocou interferenčných, faradických a diadynamických prúdov.

Magnetorepia  je bezpečná fyzikálna metóda na liečenie mnohých chorôb. Pomocou nízko – frekvenčného pulzného poľa sa regenerujú a masírujú hlboké tkanivá, tíši sa bolesť, odstraňujú sa poruchy prekrvenia a podporuje sa prečisťovanie lymfatických dráh.

Hodnota investície, ktorú akcionár investoval do zmodernizovania oddelenia sa pohybuje okolo päť tisíc Eur.Ďalšie príspevky, ktoré by Vás mohli zaujímať

Blog 06.07.2020

Ako sa vyhnúť úpalu

Úpal je náhly stav, ktorý je vyvolaný nadmerným pôsobením tepla na organizmus vysokou teplotou prostredia alebo ťažkým horúčkovým ochorením. 

Aktuality 06.07.2020

Pacientom s chorým srdcom pomôže nový prístroj. Je prvým v strednej Európe.

V bratislavskom Centre intervenčnej neurorádiológie a endovaskulárnej liečby CINRE pribudla pre pacientov nová sála, ktorá je vybavená jedinečným prístrojom. Angiografický systém ARTIS icono umožní vďaka špičkovej technológii a umelej inteligencii vyšetriť viac pacientov za kratší čas. CINRE je prvé zdravotnícke zariadenie v strednej Európe, v ktorom bude tento prístroj slúžiť pacientom.

Aktuality 30.06.2020

Ako na alergickú nádchu

K typickým prejavom alergie počas peľovej sezóny patrí nádcha, slzenie očí, svrbenie slizníc, kašeľ, dýchacie ťažkosti, bolesti hrdla. Ako zvládnuť práve alergickú nádchu? Dozviete sa v rade MUDr. Dušany Žinčákovej, primárky oddelenia vnútorného lekárstva Nemocnice Svet zdravia Humenné a imunoalergologička.

Odoberajte novinky e-mailom

 

PROCARE LEKÁR 24

Možnosti riešenia vašich zdravotných komplikácií doma a v zahraničí

 

Teraz 25% zľava

VIAC INFO