Aktuality, Svet Zdravia, Rožňava    13.06.2013

Rožňavská nemocnica s novým vybavením fyziatricko – rehabilitačného oddelenia

Na fyziatricko – rehabilitačnom oddelení Nemocnice s poliklinikou sv. Barbory Rožňava, a.s., ponúkajú svojim pacientom nie len jednu z najnovších metód novým nízkoenergetickým laserom ale aj kvalitnejšiu elektroliečbu a magnetoterapiu.

Laseroteria má široké uplatnenie v odboroch dermatológie, neurológie, rehabilitácie, ortopédie, traumatológie i laserovej akupunktúre. Dokáže liečiť ekzémy, popáleniny, jazvy, pooperačné stavy, poruchy pohybového aparátu, ale aj bolestivé kĺby, šľachy alebo svaly.

„Vďaka fyzikálnym vlastnostiam má laserový lúč vysokú energiu, ktorá pôsobí ako spúšťací mechanizmus na urýchlenie regenerácie tkanív a aktiváciu činnosti buniek. Ak má pacient v tele kovové alebo plastové implantáty, nie je to prekážkou pre túto terapiu,“ hovorí MUDr. Ildikó Morochovičová, primárka fyziatricko- rehabilitačného oddelenia.

Elektroliečba sa aplikuje pomocou moderných a vysokokvalitných elektroliečebných prístrojov pomocou interferenčných, faradických a diadynamických prúdov.

Magnetorepia  je bezpečná fyzikálna metóda na liečenie mnohých chorôb. Pomocou nízko – frekvenčného pulzného poľa sa regenerujú a masírujú hlboké tkanivá, tíši sa bolesť, odstraňujú sa poruchy prekrvenia a podporuje sa prečisťovanie lymfatických dráh.

Hodnota investície, ktorú akcionár investoval do zmodernizovania oddelenia sa pohybuje okolo päť tisíc Eur.Ďalšie príspevky, ktoré by Vás mohli zaujímať

Aktuality 28.07.2021

Piknik s laktačnou poradkyňou v dunajskostredskej nemocnici

Pri príležitosti Svetového týždňa dojčenia pozývame mamičky, pokojne aj s bábätkami a kočíkmi, na piknik v tráve s laktačnou poradkyňou.

Aktuality 28.07.2021

Prednášky s laktačnou poradkyňou v michalovskej nemocnici

V Nemocnici Svet zdravia Michalovce chránime a podporujeme dojčenie zavedením najvyššieho štandardu pri získavaní poznatkov v oblasti dojčenia.

Aktuality 26.07.2021

Zdravotníci nemocníc Svet zdravia vyrazili očkovať do regiónov

Zdravotnícky personál siete nemocníc Svet zdravia začal očkovať proti ochoreniu COVID-19 aj v teréne. V spolupráci s ministerstvom zdravotníctva chce sieť zvýšiť zaočkovanosť v regiónoch Slovenska a zdravotníci preto v tomto období vyrážajú s vakcínami do jednotlivých obcí priamo za ľuďmi. Počas dnešného dňa očkovali v obciach tímy zo spišskonovoveskej, vranovskej, žiarskej aj topoľčianskej nemocnice a jednodávkovú vakcínu Janssen podali približne 500 záujemcom. Viaceré odľahlejšie obce majú často nízky podiel zaočkovanosti - napríklad v Rudňanoch, kde dnes očkovali zdravotníci z nemocnice v Spišskej Novej Vsi, presahoval len 10 percent.

Odoberajte novinky e-mailom

 

PROCARE TeleCare

Možnosti riešenia vašich zdravotných komplikácií doma a v zahraničí

 

Teraz 25% zľava

VIAC INFO