Aktuality, Rožňava    31.05.2021

Rožňavská nemocnica dnes podala 30-tisícu vakcínu

Nemocnica Svet zdravia Rožňava dnes podala okrúhlu 30-tisícu dávku vakcíny proti ochoreniu COVID-19! V posledný májový deň ju dostal 39-ročný Ladislav z Rožňavy. Zaočkovaný bol prvou dávkou vakcíny Comirnaty od konzorcia Pfizer/BioNtech.

 

„Rozhodol som sa dať zaočkovať, pretože verím, že vakcína nás pomôže ochrániť pred ochorením COVID-19, resp. minimálne zmierniť priebeh choroby. Očkovanie je z môjho pohľadu veľmi dôležité,“ povedal po očkovaní Ladislav, ktorý pracuje ako automechanik.

Sám COVID-19 neprekonal, ale v jeho okolí ochorenie postihlo mnoho ľudí. „Môj známy, žiaľ, na toto ochorenie zomrel,“ podotkol.

Ladislav hovorí, že rok s koronavírusom bol aj pre neho veľmi ťažkým a osobne mu nepriniesol nič dobré. „Pre mnoho ľudí to bolo náročné obdobie nielen po finančnej, ale najmä po psychickej stránke. Už nech je to obdobie čím skôr za nami,“ praje si.

Práve očkovanie je východiskom z náročnej situácie. Rožňavská nemocnica do piatka 28. mája podala celkovo 29 693 dávok vakcín, z čoho prvú dávku Comirnaty dostalo 16 770 ľudí a prvú dávku Astry Zeneca, ktorou aktuálne už nemocnica neočkuje, 1380 ľudí. Druhou dávkou Comirnaty je už zaočkovaných 11 543 ľudí.

Dnes nemocnica prekonala hranicu 30-tisícej podanej vakcíny. Zdravotníci to oslávili autentickými tričkami a pán Ladislav dostal od nemocnice aj malú pozornosť.

Aktuálne je záujem o očkovanie podľa nemocnice nízky, Ladislav čakal na termín týždeň. Denne v máji nemocnica zaočkovala vyše 370 ľudí.

GalériaĎalšie príspevky, ktoré by Vás mohli zaujímať

Aktuality 23.10.2021

Ružový október aj v nákupnom centre

Pri príležitosti Dňa za zdravé prsia (15.10.) pripravilo Mammacentrum sv. Agáty stánok v nákupnom centre Európa v Banskej Bystrici.

Aktuality 22.10.2021

Medzinárodný deň za zdravé prsia

V galantskej nemocnici si pripomenuli Medzinárodný deň za zdravé prsia. 3 sekundy, približné toľko trvá vyhotovenie jednej snímky na mamografe, ktorá môže žene zachrániť život.

Aktuality 22.10.2021

Očkujeme sa proti chrípke

Cieľom Dňa očkovania v sieti našich zariadení je zvýšiť počet zdravotníkov chránených pred chrípkou očkovaním, motivovať ostatných kolegov a prispieť tak k ochrane ich zdravia a obmedzeniu cirkulácie vírusu chrípky v našich zdravotníckych zariadeniach.

Odoberajte novinky e-mailom

(Required)
 

PROCARE TeleCare

Možnosti riešenia vašich zdravotných komplikácií doma a v zahraničí

 

Teraz 25% zľava

VIAC INFO