Aktuality, Rimavská Sobota    26.07.2022

Rimavskosobotská nemocnica potrebuje doplniť zásoby krvi

Nemocnica Svet zdravia Rimavská Sobota sa po celý rok snaží zabezpečovať dostatočné zásoby krvi pre svojich pacientov. Najkritickejším obdobím, kedy je zásob menej, sú však práve letné mesiace.

Potrebujeme darcov krvi v nemocnici v Rimavskej Sobote

Potrebujeme darcov krvi

Spotreba krvi je pre zvýšený počet úrazov a nehôd vyššia a mnohí darcovia sú zároveň odcestovaní na letných dovolenkách. Nemocnica preto prosí všetkých darcov, aby prišli venovať tú najvzácnejšiu tekutinu pacientom, ktorí to potrebujú. Potrebuje krv všetkých krvných skupín no najmä 0 negativ a B negativ.

Kde darovať krv

Záujemcovia môžu prísť darovať krv na hematologicko-transfúziologické oddelenie nemocnice v Rimavskej Sobote.

  • Kedy: pondelok, utorok v čase od 7.00 do 10.00 h. alebo v piatok v čase od 7.00 do 11.00 h.
  • Objednanie na darovanie krvi: na odber je potrebné vopred sa objednať na telefónnom čísle 047/56 12 234, 0911 780 633.

Viac informácií nájde darca na www.darujemkrv.sk.

Darovať krv môže každý zdravý človek vo veku od 18 do 60 rokov, resp. do 65 rokov pri pravidelných darcoch. Ženy môžu darovať krvĎalšie príspevky, ktoré by Vás mohli zaujímať

Aktuality 06.12.2022

Vianočný stromček spolupatričnosti

Adventné obdobie je asi tým najkrajším obdobím v roku, kedy majú ľudia k sebe o čosi viac bližšie, sú súdržnejší, vyjadrujú svoju solidaritu, príslušnosť k sebe navzájom, jedným slovom spolupatričnosť.

Aktuality 06.12.2022

Mikuláš v žiarskej nemocnici

Detičky na pediatrickom oddelení potešil svojou návštevou Mikuláš.

Aktuality 06.12.2022

Na pediatrické oddelenie partizánskej nemocnice prišiel Mikuláš

Aj tento rok priniesol Mikuláš plný košík balíčkov pre deti, ktoré si nemohli svoje topánočky pripraviť do okna vo svojich izbách.

Odoberajte novinky e-mailom

(Required)
 

Majte svoje zdravie pod kontrolou

Odteraz si môžete pohodlne a kedykoľvek online rezervovať termín u lekára, zaregistrovať svoj príchod do polikliniky, uhrádzať platby, chatovať s agentom call centra a ešte omnoho viac.

 

Nová Klientska zóna

VIAC INFO