Aktuality, Rimavská Sobota    26.07.2022

Rimavskosobotská nemocnica potrebuje doplniť zásoby krvi

Nemocnica Svet zdravia Rimavská Sobota sa po celý rok snaží zabezpečovať dostatočné zásoby krvi pre svojich pacientov. Najkritickejším obdobím, kedy je zásob menej, sú však práve letné mesiace.

Potrebujeme darcov krvi v nemocnici v Rimavskej Sobote

Potrebujeme darcov krvi

Spotreba krvi je pre zvýšený počet úrazov a nehôd vyššia a mnohí darcovia sú zároveň odcestovaní na letných dovolenkách. Nemocnica preto prosí všetkých darcov, aby prišli venovať tú najvzácnejšiu tekutinu pacientom, ktorí to potrebujú. Potrebuje krv všetkých krvných skupín no najmä 0 negativ a B negativ.

Kde darovať krv

Záujemcovia môžu prísť darovať krv na hematologicko-transfúziologické oddelenie nemocnice v Rimavskej Sobote.

  • Kedy: pondelok, utorok v čase od 7.00 do 10.00 h. alebo v piatok v čase od 7.00 do 11.00 h.
  • Objednanie na darovanie krvi: na odber je potrebné vopred sa objednať na telefónnom čísle 047/56 12 234, 0911 780 633.

Viac informácií nájde darca na www.darujemkrv.sk.

Darovať krv môže každý zdravý človek vo veku od 18 do 60 rokov, resp. do 65 rokov pri pravidelných darcoch. Ženy môžu darovať krvĎalšie príspevky, ktoré by Vás mohli zaujímať

Aktuality 10.08.2022

Sieť polikliník ProCare a nemocníc Svet zdravia sa rozširuje o špecializované pracovisko Sportclinic

V sieti polikliník ProCare a nemocníc Svet zdravia pribudlo nové pracovisko. Najnovším členom sa stala bratislavská športová klinika Sportclinic, ktorá sa venuje nielen vrcholovým, ale už aj rekreačným športovcom. V rámci polikliník ProCare ide o 14. pracovisko siete.

Aktuality 10.08.2022

Vo svidníckej a stropkovskej nemocnici vyrobili dobrovoľníci pre pacientov vejáre

Pacienti vo svidníckej a stropkovskej nemocnici dostali vlastnoručne vyrobené vejáre. Vytvorili ich pre nich dobrovoľníci nemocničného projektu Krajší deň, aby najmä starším pacientom spríjemnili horúce letné dni. Dobrovoľníci pre pacientov vyrobili až päť desiatok vejárov.

Aktuality 08.08.2022

Piknik v tráve s laktačnou poradkyňou v galantskej nemocnici

Pri príležitosti Svetového týždňa dojčenia, sa galantská nemocnica rozhodla uskutočniť 1. 8. piknik mamičiek a budúcich mamičiek s laktačnými poradkyňami, ktoré pracujú v nemocnici.

Odoberajte novinky e-mailom

(Required)
 

PROCARE TeleCare

Možnosti riešenia vašich zdravotných komplikácií doma a v zahraničí

 

Teraz 25% zľava

VIAC INFO