Aktuality, Svet Zdravia, Humenné    13.06.2013

Regionálna konferencia lekárov z gynekologických a pediatrických odborov

Humenská nemocnica, pod záštitou poslankyne Národnej rady a primátorky mesta Humenné, PhDr. Jany Vaľovej, organizovala Regionálnu konferenciu gynekológov, neonatológov a pediatrov košického a prešovského kraja.

Gynekologicko-pôrodnícke oddelenie, Neonatologické a Pediatrické oddelenie humenskej nemocnice boli hostiteľmi seminára odborníkov z odboru gynekológia, neonatológia a pediatria. Seminár o perinatálnej, materskej, dojčeneckej a detskej úmrtnosti v Prešovskom a Košickom samosprávnom kraji sa uskutočňuje každoročne už desaťročia. Vždy sa robí v inom okrese. Krajskí odborníci rozoberajú témy týkajúce sa starostlivosti o matku a dieťa vo svojich krajoch za predchádzajúci rok.

Garantom a hostiteľom humenského workshopu bol primár gynekologicko-pôrodníckého oddelenia v Nemocnici s poliklinikou A. Leňa Humenné, n.o., MUDr. Tibor Focko.

Ako uviedol MUDr. Tibor Focko, „predmetom rozborov sú štatistické ukazovatele kvality poskytovania zdravotníckej starostlivosti v týchto odboroch v jednotlivých zdravotníckych zariadeniach a v krajoch ako celku za predchádzajúci rok. Výstupom sú prijaté závery a opatrenia na skvalitnenie ďalšej starostlivosti v jednotlivých odboroch”.

Cieľom podujatia bolo vymeniť si aktuálne poznatky k vybraným témam, identifikovať problémy a prezentovať návrhy ich riešení.

Aktívnu účasť na podujatí potvrdili MUDr. Jozef Adam, PhD. (gynekológia a pôrodníctvo), Doc. MUDr. Peter Urdzík, PhD. (gynekológia a pôrodníctvo), MUDr. Peter Krcho, PhD. (neonatológia), MUDr. Ján Kovaľ, PhD. (pediatria) a Doc. MUDr. Milan Kuchta (pediatria).

Akcia sa uskutočinla vo štvrtok 18. apríla 2013 v hoteli Karpatia v Humennom.

 Ďalšie príspevky, ktoré by Vás mohli zaujímať

Blog 06.07.2020

Ako sa vyhnúť úpalu

Úpal je náhly stav, ktorý je vyvolaný nadmerným pôsobením tepla na organizmus vysokou teplotou prostredia alebo ťažkým horúčkovým ochorením. 

Aktuality 06.07.2020

Pacientom s chorým srdcom pomôže nový prístroj. Je prvým v strednej Európe.

V bratislavskom Centre intervenčnej neurorádiológie a endovaskulárnej liečby CINRE pribudla pre pacientov nová sála, ktorá je vybavená jedinečným prístrojom. Angiografický systém ARTIS icono umožní vďaka špičkovej technológii a umelej inteligencii vyšetriť viac pacientov za kratší čas. CINRE je prvé zdravotnícke zariadenie v strednej Európe, v ktorom bude tento prístroj slúžiť pacientom.

Aktuality 30.06.2020

Ako na alergickú nádchu

K typickým prejavom alergie počas peľovej sezóny patrí nádcha, slzenie očí, svrbenie slizníc, kašeľ, dýchacie ťažkosti, bolesti hrdla. Ako zvládnuť práve alergickú nádchu? Dozviete sa v rade MUDr. Dušany Žinčákovej, primárky oddelenia vnútorného lekárstva Nemocnice Svet zdravia Humenné a imunoalergologička.

Odoberajte novinky e-mailom

 

PROCARE LEKÁR 24

Možnosti riešenia vašich zdravotných komplikácií doma a v zahraničí

 

Teraz 25% zľava

VIAC INFO