Prevencia, Procare, Rady lekárov, Prevencia - movember    10.11.2020

Rakovina prostaty je jedno z najčastejších onkologických ochorení u mužov

Vedeli ste, že riziko rakoviny prostaty stúpa u mužov po 50 roku života? Aktuálne predstavuje rakovina prostaty jedno z najčastejších onkologických ochorení u mužov. Medzi rizikové faktory patria strava, životný štýl, ale aj vek.

 

Rakovina prostaty je zhubné ochorenie, ktoré na Slovensku sa ročne diagnostikuje približne 50 mužom zo 100 000, ročne na túto diagnózu zomiera okolo 500 mužov. Ide o 3. najčastejšiu rakovinu na Slovensku, hneď po rakovine pľúc a rakovine hrubého čreva.

Prostata u dospelého muža má veľkosť asi ako gaštan a slúži na tvorbu výlučkov, ktoré sú potrebné na výživu a transport spermií.

Ide o nádor predstojnej žľazy, ktorá patrí medzi mužské vnútorné pohlavné ústroje a je úzko spojená s močovými cestami. Najčastejšie vyskytujúce choroby týkajúce sa prostaty sú:

  •  zápaly prostaty,
  • nezhubné zväčšenie prostaty,
  • karcinóm (rakovina) prostaty.

Ktorú veku skupinu ohrozuje toto ochorenie najviac? Patria medzi rizikové faktory aj strava a rodinná anamnéza?

Viac sa dozviete v rade lekára MUDr. Štefana Szeiffa, urológa v poliklinike ProCare Betliarska v Bratislave.Ďalšie príspevky, ktoré by Vás mohli zaujímať

Aktuality 14.01.2021

Lekárka radí: Čo treba vedieť o očkovaní proti COVID-19?

Na Slovensku sa začalo s očkovaním proti ochoreniu COVID-19 mRNA vakcínou. Pre koho je vhodné a treba sa niečoho báť? Aj to vysvetľuje MUDr. Katarína Varechová z ambulancie všeobecného lekára Nemocnice Svet zdravia Michalovce.

Blog 13.01.2021

Masáž lávovými kameňmi zbaví bolesti i stresu

Masáž je pre väčšinu z nás veľmi príjemným zážitkom, ktorý má navyše mnohé zdravotné benefity. Čoraz obľúbenejšia sa stáva masáž lávovými kameňmi. A právom! Patrí totiž k najlepším terapiám na celkovú regeneráciu a relaxáciu organizmu.

Blog 07.01.2021

SM systém, skvelá metóda proti bolesti chrbta

Mnohí z tých, ktorí trpia bolesťami chrbta, už pravdepodobne počuli o SM systéme, rehabilitačnej metóde, ktorej pravidelné cvičenie posilní chrbtové svaly a bolesti miznú.

Odoberajte novinky e-mailom

 

PROCARE LEKÁR 24

Možnosti riešenia vašich zdravotných komplikácií doma a v zahraničí

 

Teraz 25% zľava

VIAC INFO