Prevencia, Procare, Rady lekárov, Prevencia, Prevencia - movember    10.11.2020

Rakovina prostaty je jedno z najčastejších onkologických ochorení u mužov

Vedeli ste, že riziko rakoviny prostaty stúpa u mužov po 50 roku života? Aktuálne predstavuje rakovina prostaty jedno z najčastejších onkologických ochorení u mužov. Medzi rizikové faktory patria strava, životný štýl, ale aj vek.

 

Rakovina prostaty je zhubné ochorenie, ktoré na Slovensku sa ročne diagnostikuje približne 50 mužom zo 100 000, ročne na túto diagnózu zomiera okolo 500 mužov. Ide o 3. najčastejšiu rakovinu na Slovensku, hneď po rakovine pľúc a rakovine hrubého čreva.

Prostata u dospelého muža má veľkosť asi ako gaštan a slúži na tvorbu výlučkov, ktoré sú potrebné na výživu a transport spermií.

Ide o nádor predstojnej žľazy, ktorá patrí medzi mužské vnútorné pohlavné ústroje a je úzko spojená s močovými cestami. Najčastejšie vyskytujúce choroby týkajúce sa prostaty sú:

  •  zápaly prostaty,
  • nezhubné zväčšenie prostaty,
  • karcinóm (rakovina) prostaty.

Ktorú veku skupinu ohrozuje toto ochorenie najviac? Patria medzi rizikové faktory aj strava a rodinná anamnéza?

Viac sa dozviete v rade lekára MUDr. Štefana Szeiffa, urológa v poliklinike ProCare Betliarska v Bratislave.Ďalšie príspevky, ktoré by Vás mohli zaujímať

Blog 08.04.2021

Kedy je vhodné riešiť chyby detskej chôdze?

Chôdza sa u každého dieťaťa vyvíja veľmi individuálne. Vývoj chôdze súvisí s celkovým dozrievaním centrálnej nervovej sústavy, so vzpriamovaním a vývojom koordinácie pohybov a rovnováhy.

Aktuality 01.04.2021

Prevádzka call centra počas veľkonočných sviatkov

Prevádzka call centra bude počas veľkonočných sviatkov dostupná pre klientov nasledovne:

Aktuality 24.03.2021

Nemocnice Svet zdravia volajú seniorov na očkovanie: Pre ľudí 70+ majú aktuálne mnoho voľných termínov

Až v 13 zdravotníckych zariadeniach siete nemocníc Svet zdravia a polikliník ProCare majú aktuálne k dnešnému dňu takmer prázdnu národnú online čakáreň pre očkovanie proti ochoreniu COVID-19.

Odoberajte novinky e-mailom

 

PROCARE LEKÁR 24

Možnosti riešenia vašich zdravotných komplikácií doma a v zahraničí

 

Teraz 25% zľava

VIAC INFO