Aktuality, Galanta    20.11.2019

Pupočníková krv pomáha a zachraňuje životy

Dátum 15. november je venovaný Svetovému dňu pupočníkovej krvi a v rámci celosvetovej osvety, ktorá prebieha v dňoch 11. – 15. novembra, sa galantská nemocnica v spolupráci so Slovenským centrom tkanív a buniek rozhodla zvýšiť povedomie budúcich mamičiek o výhodách odberu pupočníkovej krvi.

Pupočníková krv zachraňuje životy. Kmeňové bunky z uchovanej pupočníkovej krvi a tkaniva pupočníka môžu v budúcnosti liečiť rôzne ochorenia ako napríklad autizmus alebo detskú mozgovú obrnu.

Pupočníková krv, tkanivo pupočníka alebo placenta boli v minulosti pri pôrodoch likvidované ako biologický odpad. Dnes už vieme, že je tento biologický cenný materiál zdrojom unikátnych kmeňových buniek, ktoré je možné využiť k liečbe rôznych ochorení a ktoré tiež môžu v budúcnosti zlepšiť kvalitu života. Po celom svete sa skúma viac ako 85 diagnóz.

Od prvého úspešného použitia pupočníkovej krvi k liečbe krvnej choroby (Franconiho anémie) uplynulo 30 rokov. Od tejto  doby medicína výrazne pokročila a v dnešnej dobe sú perinatálne tkanivá chápané ako prirodzený zdroj buniek a tkanív pre liečbu celej rady ochorení aj ako jedinečný základ pre regeneratívnu medicínu.

GalériaĎalšie príspevky, ktoré by Vás mohli zaujímať

chripka koronavirus bolest hrdla ockovanie procare

Aktuality 28.01.2020

Koronavírus: je dôvod na paniku?

Koronavírus pochádza z čeľade Coronaviridae a je súčasťou jednej známej skupiny, kde sú vírusy ako SARS a MERS. Sú príčinou pomerne nových, vysoko infekčných nákaz, ktoré sa objavili v posledných rokoch.

ockovanie virus chripka prevencia procare

Aktuality 28.01.2020

Očkovanie proti chrípke

Chrípka je vysoko nákazlivé infekčné ochorenie dýchacích ciest charakterizované náhlou horúčkou nad 38 °C, únavou, bolesťami hlavy, svalov a kĺbov, neskôr sa pridružia kašeľ a nádcha. Patrí medzi najčastejšie ľudské infekčné ochorenia.

Aktuality 24.01.2020

V dunajskostredskej nemocnici sa vlani narodilo vyše 900 detí

V Nemocnici Svet zdravia Dunajská Streda sa počas minulého roku uskutočnilo 925 pôrodov, čo je najvyšší počet pôrodov za posledných päť rokov. Najviac pôrodov bolo v mesiacoch marec, august a september. Chlapcov v dunajskostredskej pôrodnici prišlo na svet len o niečo viac ako dievčat a štyrom mamičkám sa narodili dvojičky.

Odoberajte novinky e-mailom

 

PROCARE LEKÁR 24

Možnosti riešenia vašich zdravotných komplikácií doma a v zahraničí

 

Teraz 25% zľava

VIAC INFO