Aktuality, Galanta    20.11.2019

Pupočníková krv pomáha a zachraňuje životy

Dátum 15. november je venovaný Svetovému dňu pupočníkovej krvi a v rámci celosvetovej osvety, ktorá prebieha v dňoch 11. – 15. novembra, sa galantská nemocnica v spolupráci so Slovenským centrom tkanív a buniek rozhodla zvýšiť povedomie budúcich mamičiek o výhodách odberu pupočníkovej krvi.

Pupočníková krv zachraňuje životy. Kmeňové bunky z uchovanej pupočníkovej krvi a tkaniva pupočníka môžu v budúcnosti liečiť rôzne ochorenia ako napríklad autizmus alebo detskú mozgovú obrnu.

Pupočníková krv, tkanivo pupočníka alebo placenta boli v minulosti pri pôrodoch likvidované ako biologický odpad. Dnes už vieme, že je tento biologický cenný materiál zdrojom unikátnych kmeňových buniek, ktoré je možné využiť k liečbe rôznych ochorení a ktoré tiež môžu v budúcnosti zlepšiť kvalitu života. Po celom svete sa skúma viac ako 85 diagnóz.

Od prvého úspešného použitia pupočníkovej krvi k liečbe krvnej choroby (Franconiho anémie) uplynulo 30 rokov. Od tejto  doby medicína výrazne pokročila a v dnešnej dobe sú perinatálne tkanivá chápané ako prirodzený zdroj buniek a tkanív pre liečbu celej rady ochorení aj ako jedinečný základ pre regeneratívnu medicínu.

GalériaĎalšie príspevky, ktoré by Vás mohli zaujímať

Aktuality 12.12.2019

Pravý duch Vianoc v Nemocnici Svet zdravia Michalovce

Tento rok cítime ducha Vianoc v našej nemocnici obzvlášť silným spôsobom. Stále existuje mnoho dobrých ľudí, ktorí radi venujú či už svoj čas, energiu alebo finančné prostriedky na pomoc dobrej veci.

Aktuality 12.12.2019

Dar pre onkologické oddelenie v Michalovciach

Nemocnica Svet zdravia Michalovce prijala peňažný dar od Ligy proti rakovine z 22. ročníka Dňa narcisov vo výške 1500€ na nákup gynekologického kresla za účelom zlepšenia starostlivosti o onkologického pacienta.

Aktuality 12.12.2019

Nové centrum intervenčnej angiológie

Nemocnica Svet zdravia Michalovce predstavila nové centrum intervenčnej angiológie. Jeho základom je pracovisko s novým biplanárnym angiografom.

Odoberajte novinky e-mailom

 

PROCARE LEKÁR 24

Možnosti riešenia vašich zdravotných komplikácií doma a v zahraničí

 

Teraz 25% zľava

VIAC INFO