Aktuality, Krása, šport a relax, Procare    19.04.2018

ProCare Svet zdravia na ČSOB Bratislava Marathon

V Bratislave sa opäť prvý aprílový víkend roku 2018 uskutočnila veľká medzinárodná športová udalosť – 13. ročník ČSOB Bratislava Marathon.

 

ČSOB Bratislava Marathon je jedným z najznámejších bežeckých podujatí na Slovensku a ProCare Svet zdravia boli súčasťou. V zóne Zdravia si mohli účastníci i diváci maratónu otestovať svoj zdravotný stav – odmerať hladinu cukru v krvi, tlak krvi, či získať analýzu stavby svojho tela. Zamestnankyne nemocnice Svet zdravia Galanta si pripravili prezentáciu pre budúce mamičky o galantskej pôrodnici, predpôrodnej príprave i individuálnom pôrodnom pláne. Nemocnica Svet zdravia Dunajská Streda pripravila pre malých i veľkých zvedavcov fizio cvičenie s fit loptami či inými cvičebnými pomôckami.

ČSOB Bratislava Marathonu sa zúčastnili aj výhercovia ProCare súťaže „Pripravte sa s nami na beh svojho života“, ktorí sa na  pripravovali pod taktovkou úspešnej slovenskej bežkyne a trénerky Romany Komarňanskej.  Aké mali dojmy súťažiaci z behu i celej súťaže?

Zuzana Zambojová výherkyňa prípravy na polmaratón:

„Dalo mi to veľa. Keďže je behám len rok, tak tréningové plány od Romany mi veľmi pomáhali. Toto bol môj druhý polmaratón a zabehla som ho rýchlejšie ako prvý. Teším sa, že som zabehla svoj osobák.“

Peter Boros, výherca prípravy na polmaratón:

„Tréning s Romanou bol jednoducho skvelý. Človek keď začína spoluprácu s trénerom, tak má očakávania a Romana ich svojim profesionálnym prístupom splnila. Bol to môj prvý oficiálny polmaratón, ale určite nie posledný, aj keď od 12km nastali problémy s predošlým zranením. Bežalo sa výborne aj napriek zraneniu.  Svoj čas som si oproti môjmu doteraz nesúťažnému polmaratónu zlepšil o cca 16 minút.“

Marcel Škurla, výherca prípravy na 10 km behu:

„S Romanou sa mi trénovalo super. Bola presná ako hodinky, tréningové plány boli vždy včas, presne rozpracované, spätná väzba bola rýchla. Zo dňa na deň som sa cítil lepšie a moja kondícia sa neustále zlepšovala. Zabehol som si osobák ako hrom. Bola to veľmi dobrá skúsenosť.“

 

Viac rád od našich lekárov si môžete prečítať v blogu O zdraví.

Máte otázky ohľadom vášho zdravotného stavu? Vyskúšajte našu službu ProCare Lekár 24. Náš odborník na telefóne je tu pre vás 24 hodín/7 dní v týždni.

 Ďalšie príspevky, ktoré by Vás mohli zaujímať

Aktuality 15.04.2021

Nová Nemocnica Bory: Do svojich radov hľadá špičkových odborníkov s tímovým duchom

Niektorí uchádzači o prácu v novej nemocnici si myslia, že hľadáme kozmonautov. Je to však jedinečná možnosť raz za život postaviť niečo od základov. Aj toto prezradila v rozhovore HR riaditeľka Nemocnice Bory Jana Pálenčárová.

Aktuality 14.04.2021

Galantská nemocnica po 97 dňoch prestáva byť červenou

Nemocnica postupne obnovuje zdravotné výkony pre pacientov s inými diagnózami ako iba COVID-19

Aktuality 13.04.2021

Michalovská a spišskonovoveská nemocnica začína výjazdovo očkovať

V našej sieti nemocníc Svet zdravia začínajú fungovať v rámci spišskonovoveskej a michalovskej nemocnice výjazdové očkovacie služby (VOS). Očkovať budú klientov a zamestnancov zariadení sociálnych služieb.

Odoberajte novinky e-mailom

 

PROCARE LEKÁR 24

Možnosti riešenia vašich zdravotných komplikácií doma a v zahraničí

 

Teraz 25% zľava

VIAC INFO