Aktuality, Krása, šport a relax, Procare    19.04.2018

ProCare Svet zdravia na ČSOB Bratislava Marathon

V Bratislave sa opäť prvý aprílový víkend roku 2018 uskutočnila veľká medzinárodná športová udalosť – 13. ročník ČSOB Bratislava Marathon.

 

ČSOB Bratislava Marathon je jedným z najznámejších bežeckých podujatí na Slovensku a ProCare Svet zdravia boli súčasťou. V zóne Zdravia si mohli účastníci i diváci maratónu otestovať svoj zdravotný stav – odmerať hladinu cukru v krvi, tlak krvi, či získať analýzu stavby svojho tela. Zamestnankyne nemocnice Svet zdravia Galanta si pripravili prezentáciu pre budúce mamičky o galantskej pôrodnici, predpôrodnej príprave i individuálnom pôrodnom pláne. Nemocnica Svet zdravia Dunajská Streda pripravila pre malých i veľkých zvedavcov fizio cvičenie s fit loptami či inými cvičebnými pomôckami.

ČSOB Bratislava Marathonu sa zúčastnili aj výhercovia ProCare súťaže „Pripravte sa s nami na beh svojho života“, ktorí sa na  pripravovali pod taktovkou úspešnej slovenskej bežkyne a trénerky Romany Komarňanskej.  Aké mali dojmy súťažiaci z behu i celej súťaže?

Zuzana Zambojová výherkyňa prípravy na polmaratón:

„Dalo mi to veľa. Keďže je behám len rok, tak tréningové plány od Romany mi veľmi pomáhali. Toto bol môj druhý polmaratón a zabehla som ho rýchlejšie ako prvý. Teším sa, že som zabehla svoj osobák.“

Peter Boros, výherca prípravy na polmaratón:

„Tréning s Romanou bol jednoducho skvelý. Človek keď začína spoluprácu s trénerom, tak má očakávania a Romana ich svojim profesionálnym prístupom splnila. Bol to môj prvý oficiálny polmaratón, ale určite nie posledný, aj keď od 12km nastali problémy s predošlým zranením. Bežalo sa výborne aj napriek zraneniu.  Svoj čas som si oproti môjmu doteraz nesúťažnému polmaratónu zlepšil o cca 16 minút.“

Marcel Škurla, výherca prípravy na 10 km behu:

„S Romanou sa mi trénovalo super. Bola presná ako hodinky, tréningové plány boli vždy včas, presne rozpracované, spätná väzba bola rýchla. Zo dňa na deň som sa cítil lepšie a moja kondícia sa neustále zlepšovala. Zabehol som si osobák ako hrom. Bola to veľmi dobrá skúsenosť.“

 

Viac rád od našich lekárov si môžete prečítať v blogu O zdraví.

Máte otázky ohľadom vášho zdravotného stavu? Vyskúšajte našu službu ProCare Lekár 24. Náš odborník na telefóne je tu pre vás 24 hodín/7 dní v týždni.

 Ďalšie príspevky, ktoré by Vás mohli zaujímať

Aktuality 10.08.2022

Sieť polikliník ProCare a nemocníc Svet zdravia sa rozširuje o špecializované pracovisko Sportclinic

V sieti polikliník ProCare a nemocníc Svet zdravia pribudlo nové pracovisko. Najnovším členom sa stala bratislavská športová klinika Sportclinic, ktorá sa venuje nielen vrcholovým, ale už aj rekreačným športovcom. V rámci polikliník ProCare ide o 14. pracovisko siete.

Aktuality 10.08.2022

Vo svidníckej a stropkovskej nemocnici vyrobili dobrovoľníci pre pacientov vejáre

Pacienti vo svidníckej a stropkovskej nemocnici dostali vlastnoručne vyrobené vejáre. Vytvorili ich pre nich dobrovoľníci nemocničného projektu Krajší deň, aby najmä starším pacientom spríjemnili horúce letné dni. Dobrovoľníci pre pacientov vyrobili až päť desiatok vejárov.

Blog 10.08.2022

Odstriekavanie kolostra

Už od 16. týždňa tehotenstva sa v prsníkoch začína tvoriť tzv. KOLOSTRUM. Je to životodarná tekutina, ktorá svojou vysokou kvalitou a výživovou hodnotou predstihuje materské mlieko.

Odoberajte novinky e-mailom

(Required)
 

PROCARE TeleCare

Možnosti riešenia vašich zdravotných komplikácií doma a v zahraničí

 

Teraz 25% zľava

VIAC INFO