Aktuality, Krása, šport a relax, Procare    19.04.2018

ProCare Svet zdravia na ČSOB Bratislava Marathon

V Bratislave sa opäť prvý aprílový víkend roku 2018 uskutočnila veľká medzinárodná športová udalosť – 13. ročník ČSOB Bratislava Marathon.

 

ČSOB Bratislava Marathon je jedným z najznámejších bežeckých podujatí na Slovensku a ProCare Svet zdravia boli súčasťou. V zóne Zdravia si mohli účastníci i diváci maratónu otestovať svoj zdravotný stav – odmerať hladinu cukru v krvi, tlak krvi, či získať analýzu stavby svojho tela. Zamestnankyne nemocnice Svet zdravia Galanta si pripravili prezentáciu pre budúce mamičky o galantskej pôrodnici, predpôrodnej príprave i individuálnom pôrodnom pláne. Nemocnica Svet zdravia Dunajská Streda pripravila pre malých i veľkých zvedavcov fizio cvičenie s fit loptami či inými cvičebnými pomôckami.

ČSOB Bratislava Marathonu sa zúčastnili aj výhercovia ProCare súťaže „Pripravte sa s nami na beh svojho života“, ktorí sa na  pripravovali pod taktovkou úspešnej slovenskej bežkyne a trénerky Romany Komarňanskej.  Aké mali dojmy súťažiaci z behu i celej súťaže?

Zuzana Zambojová výherkyňa prípravy na polmaratón:

“Dalo mi to veľa. Keďže je behám len rok, tak tréningové plány od Romany mi veľmi pomáhali. Toto bol môj druhý polmaratón a zabehla som ho rýchlejšie ako prvý. Teším sa, že som zabehla svoj osobák.“

Peter Boros, výherca prípravy na polmaratón:

„Tréning s Romanou bol jednoducho skvelý. Človek keď začína spoluprácu s trénerom, tak má očakávania a Romana ich svojim profesionálnym prístupom splnila. Bol to môj prvý oficiálny polmaratón, ale určite nie posledný, aj keď od 12km nastali problémy s predošlým zranením. Bežalo sa výborne aj napriek zraneniu.  Svoj čas som si oproti môjmu doteraz nesúťažnému polmaratónu zlepšil o cca 16 minút.“

Marcel Škurla, výherca prípravy na 10 km behu:

„S Romanou sa mi trénovalo super. Bola presná ako hodinky, tréningové plány boli vždy včas, presne rozpracované, spätná väzba bola rýchla. Zo dňa na deň som sa cítil lepšie a moja kondícia sa neustále zlepšovala. Zabehol som si osobák ako hrom. Bola to veľmi dobrá skúsenosť.“

 

Viac rád od našich lekárov si môžete prečítať v blogu O zdraví.

Máte otázky ohľadom vášho zdravotného stavu? Vyskúšajte našu službu ProCare Lekár 24. Náš odborník na telefóne je tu pre vás 24 hodín/7 dní v týždni.

 



Ďalšie príspevky, ktoré by Vás mohli zaujímať

Aktuality 30.06.2020

Ako na alergickú nádchu

K typickým prejavom alergie počas peľovej sezóny patrí nádcha, slzenie očí, svrbenie slizníc, kašeľ, dýchacie ťažkosti, bolesti hrdla. Ako zvládnuť práve alergickú nádchu? Dozviete sa v rade MUDr. Dušany Žinčákovej, primárky oddelenia vnútorného lekárstva Nemocnice Svet zdravia Humenné a imunoalergologička.

Blog 30.06.2020

Pripravte sa na alergickú sezónu

Obsah alergénov peľu v ovzduší závisí od počasia. Ako sa pripraviť na letné obdobie plné peľu? Dozviete sa v rade MUDr. Dušany Žinčákovej, primárky oddelenia vnútorného lekárstva Nemocnice Svet zdravia Humenné a imunoalergologička.

Aktuality 29.06.2020

Vďaka tabletom sa naši klienti skontaktovali so svojou rodinou

Odoberajte novinky e-mailom

 

PROCARE LEKÁR 24

Možnosti riešenia vašich zdravotných komplikácií doma a v zahraničí

 

Teraz 25% zľava

VIAC INFO