Koronavirus, Prešov    05.11.2021

ProCare Prešov očkuje aj vakcínou od Pfizer/BioNTech

Na poliklinike ProCare Prešov sme spustili očkovanie už aj vakcínou Comirnaty od spoločnosti Pfizer/BioNTech.

Procare.sk_aOckovanie vakcinou Pfizer-Biontech

Očkovanie vakcínou Pfizer/BioNTech

V prvý deň sme zaočkovali až 270 záujemcov. Od zriadenia Vakcinačného centra v priestoroch polikliniky ProCare Prešov na začiatku tohto roka sme zaočkovali vakcínou Spikevax od spoločnosti Moderna tisíce ľudí. Od novembra spúšťame očkovanie obidvoma vakcínami. Určené dni bude prebiehať očkovanie vždy len jednou z vakcín. Informácie o presných termínoch očkovania sa dozviete priamo vo Vakcinačnom centre, ako aj na našom webe.

Pacienti majú možnosť zaočkovania prvou až treťou dávkou vakcíny proti ochoreniu COVID-19 aj bez predchádzajúcej registrácie. Registrácia prebieha cez korona.gov.sk. Pred očkovaním treťou dávkou vakcíny proti ochoreniu COVID-19 sa pacienti musia preukázať platným certifikátom (digitálny preukaz EÚ) o absolvovaní očkovania druhou dávkou. Podmienkou je, aby medzi druhou a treťou dávkou uplynul stanovený čas – Imunokompromitovaní pacienti môžu byť očkovaní 3.dávkou najskôr 4 týždne od podania 2. dávky,  Imunokompetentní pacienti môžu byť očkovaní najskôr 6 mesiacov od podania 2. dávky.

Vakcinačné centrum ProCare v Prešove

Vakcinačné centrum sa nachádza v Poliklinike ProCare Prešov, Jurkovičova 19, v priestoroch pri vstupe do budovy, naľavo od recepcie. Funguje v čase 7.15 – 11.30, 12.30 – 14.30 vo vybraných dňoch. 

V 48. týždni je harmonogram očkovania takýto:

29.11.2021 Pondelok vakcína Spikevax (Moderna)

30.11.2021 Utorok vakcína COMIRNATY (Pfizer/BioNTech)

2.12.2021 Štvrtok vakcína COMIRNATY (Pfizer/BioNTech)

3.12.2021 Piatok vakcína Spikevax (Moderna)

Prevádzkové hodiny vakcinačného centra: 7.15 – 11.30, 12.30 – 14.30

Využite možnosť zaočkovania prvou až treťou dávkou vakcíny proti ochoreniu COVID-19 aj bez predchádzajúcej registrácie v pondelok a utorok v čase od 12.30 do 14.30 hod. a v štvrtok a piatok počas prevádzkových hodín od 7.15 do 14.30 hod.

GalériaĎalšie príspevky, ktoré by Vás mohli zaujímať

Blog 16.03.2021

Môže zlá technika výteru z nosa spôsobiť krvácanie?

Testovanie, či už v rámci antigénovej alebo PCR diagnostiky, má podobne ako všetky medicínske výkony svoje pozitíva ako aj negatíva.

Koronavirus 10.02.2021

Špecialista upokojuje: Napriek pandémii koronavírusu sme neprestali liečiť iné choroby

Ľudia dnes v dôsledku pandémie odkladajú návštevu odborných ambulancií. Prevláda názor, že špecialisti svoje ordinácie zatvorili. Ako však hovorí vedúci lekár pre ústavnú starostlivosť polikliniky ProCare Trnavské mýto Peter Filan, odborné ambulancie sú stále v prevádzke.

Koronavirus 10.02.2021

Aj keď je pandémia, neodkladajte návštevu ambulantného lekára

Veľa ľudí odkladá návštevu lekára. Boja sa, že sa nakazia koronavírusom. Podľa vedúcej lekárky pre ambulantnú starostlivosť polikliniky ProCare Trnavské mýto Márie Žitňanovej sú tieto obavy neopodstatnené. Pacienti, naopak, riskujú, že sa im zhorší zdravotný stav.

Odoberajte novinky e-mailom

(Required)
 

PROCARE TeleCare

Možnosti riešenia vašich zdravotných komplikácií doma a v zahraničí

 

Teraz 25% zľava

VIAC INFO