Aktuality, Svet Zdravia, Trebišov    23.08.2017

Primátorská kvapka krvi 2017

Darovanie krvi je prejavom ľudskosti a malo by byť bežnou súčasťou nášho života. Veď nikto z nás nevie, kedy bude potrebovať krv sám alebo niekto z jeho blízkych.

Práve teraz, počas letných prázdnin a dovoleniek, evidujeme zvýšené riziko vzniku rôznych úrazov, dopravných nehôd a iných život ohrozujúcich situácií. V týchto súvislostiach preto stúpa aj potreba krvi. Naše veľké poďakovanie preto patrí všetkým darcom, ktorí počas voľných dní myslia aj na pacientov, ktorí krv nutne potrebujú.

Do projektu „Primátorská kvapka krvi 2017″ sa dnes 23.08.2017 zapojili aj zamestnanci mestského úradu na čele s primátorom mesta Trebišov, p. PhDr. Marekom Čižmárom a prišli darovať krv. Všetci darcovia spolu so srdečným a ústretovým zdravotníckym personálom hematologicko-transfúziologického oddelenia nemocnice Sveta zdravia Trebišov svojim činom, darovaním životodarnej tekutiny, napomohli k záchrane ľudského života. Do tohtoročnej primátorskej kvapky krvi sa zapojilo 32 darcov.

Všetkým darcom úprimne ďakujeme.Ďalšie príspevky, ktoré by Vás mohli zaujímať

Aktuality 19.02.2018

Humenská nemocnica dostala pre bábätká neonatologické prístroje

Prístroj na kyslíkovú liečbu, fototerapeutická lampa či výhrevné lôžko. Nemocnica Svet zdravia Humenné dostala od spoločnosti Lidl set neonatologických prístrojov pre novorodencov za približne 19-tisíc eur. Darovať ich nemocnici pomohli zákazníci potravinového reťazca, ktorí sa zapojili do projektu Dobré rozprávky. Urobili tak už tretí rok po sebe.

Aktuality 19.02.2018

Michalovská nemocnica dostala pre bábätká neonatologické prístroje

Prístroj na kyslíkovú liečbu, fototerapeutická lampa či výhrevné lôžko. Nemocnica Svet zdravia Michalovce dostala od spoločnosti Lidl set neonatologických prístrojov pre novorodencov za približne 19-tisíc eur. Darovať ich nemocnici pomohli zákazníci potravinového reťazca, ktorí sa zapojili do projektu Dobré rozprávky. Urobili tak už tretí rok po sebe.

Aktuality 19.02.2018

Začína sa štvrtý ročník súťaže Medik roka 2018

Sieť nemocníc Svet zdravia vyhlasuje spoločne s partnermi už štvrtý ročník odbornej súťaže určenej pre študentov 5. a 6. ročníka lekárskych fakúlt Medik roka 2018. Budúci lekári v odbore všeobecné lekárstvo si v nej môžu preveriť a zmerať svoje teoretické poznatky. Aprílové vyvrcholenie súťaže v Michalovciach ponúkne následne 20 finalistom kombináciu odborných workshopov a napínavého súťaženia v praktických podmienkach skutočnej nemocnice. Na jedného víťaza čaká finančná výhra v hodnote 3000 eur. Všetkým finalistom bude súčasne ponúknuté garantované pracovné miesto v nemocnici siete Svet zdravia, traja najlepší si budú môcť vybrať oddelenie podľa vlastného výberu. Registrácia do súťaže prebieha na stránke www.medikroka.sk do 18. marca 2018.

Odoberajte novinky e-mailom

 

PROCARE LEKÁR 24

Možnosti riešenia vašich zdravotných komplikácií doma a v zahraničí

 

Teraz 20% zľava

VIAC INFO