Blog, Svet Zdravia, Svidník    04.01.2017

Primátor Svidníka privítal prvého občana mesta v roku 2017

Ján Holodňak, primátor mesta Svidník, prišiel na pôrodnicu nemocnice Svetu zdravia vo Svidníku osobne privítať prvého občana mesta v roku 2017. Stal sa ním Oliver Rusinko, ktorý sa narodil 01.01.2017 o 16:21 hod. 

Narodil sa ako tretie dieťa svojich rodičov  s ideálnymi mierami 3 900 gramov a 51 cm. Mamička Simona si z rúk primátora prevzala kyticu kvetov a vecné dary.

gratulácia mamičke prvého občana mesta Svidník 2017.JPG

Primátor mesta pozdravil aj ostatné mamičky, medzi ktorými boli aj mamičky z iných okresov, štátov a to Michalovce a mamička žijúca v Rakúsku.

Ján Holodňák poukázal na viditeľné výrazné zmeny, ktoré nastali  minulý rok v prospech celej nemocnice a tiež samotnej pôrodnice. Pozitívne premeny v interiéry nemocnice  umocňuje ešte viac najväčší dar tejto nemocnice a to jej zamestnanci, ako uviedol primátor mesta Svidník.

prvý občan mesta Svidník.JPG

V roku 2016 sa na pôrodnici vo Svidníku narodilo 377 novorodencov z toho jedny dvojičky, čo je o 30 novorodencov viac, ako v roku 2015.
 Ďalšie príspevky, ktoré by Vás mohli zaujímať

Aktuality 21.02.2018

Nové monitory dychu pre novorodencov pribudli aj v trebišovskej nemocnici

Novorodenecké oddelenie nemocnice Svet zdravia Trebišov dnes dostalo od Nadácie Križovatka sedem monitorov dychu pre novorodencov BabySense. Tie kontrolujú dýchanie dieťaťa a varujú v prípade jeho ohrozenia. Nadácia chce takto pomôcť predchádzať Syndrómu náhleho úmrtia dojčiat (SIDS). Mamičky si monitory dychu z trebišovskej nemocnice môžu požičať aj domov.

Aktuality 21.02.2018

Rožňavská nemocnica dostala pre novorodencov monitory dychu

Novorodenecké oddelenie nemocnice Svet zdravia Rožňava dnes dostalo od Nadácie Križovatka osem monitorov dychu pre novorodencov BabySense. Tie kontrolujú dýchanie dieťaťa a varujú v prípade jeho ohrozenia. Nadácia chce takto pomôcť predchádzať Syndrómu náhleho úmrtia dojčiat (SIDS).

Aktuality 19.02.2018

Humenská nemocnica dostala pre bábätká neonatologické prístroje

Prístroj na kyslíkovú liečbu, fototerapeutická lampa či výhrevné lôžko. Nemocnica Svet zdravia Humenné dostala od spoločnosti Lidl set neonatologických prístrojov pre novorodencov za približne 19-tisíc eur. Darovať ich nemocnici pomohli zákazníci potravinového reťazca, ktorí sa zapojili do projektu Dobré rozprávky. Urobili tak už tretí rok po sebe.

Odoberajte novinky e-mailom

 

PROCARE LEKÁR 24

Možnosti riešenia vašich zdravotných komplikácií doma a v zahraničí

 

Teraz 20% zľava

VIAC INFO