Aktuality, Svet Zdravia, Dunajská Streda    23.03.2021

Primátor mesta Šamorín obdaroval nemocnicu v Dunajskej Strede infúznymi pumpami

Dňa 22.3.2021 navštívil nemocnicu v Dunajskej Strede primátor mesta Šamorín – Orosz Csaba, ktorý so sebou priniesol aj cenný dar, vo forme 10 ks infúznych púmp pre COVIDOVÉ oddelenie.

 

Infúzne pumpy sa budú využívať pri ventilovaných pacientoch na lôžku, ktorí bojujú s ochorením COVID – 19. Infúzne pumpy majú za úlohu regulovať množstvo liekov, tekutín a výživy, ktoré sa podávajú do obehového systému pacienta. Ich úlohou je kontinuálne a spoľahlivé dávkovanie infúzie a liekov, v presne určenom množstve a to nepretržite v 24 hodinovom cykle.

Cieľom infúznej liečby je pacienta uzdraviť alebo zlepšiť jeho zdravotný stav. Nemocnica ďakuje za takýto praktický dar, ktorý uľahčí prácu zdravotníkov.Ďalšie príspevky, ktoré by Vás mohli zaujímať

Aktuality 15.04.2021

Nová Nemocnica Bory: Do svojich radov hľadá špičkových odborníkov s tímovým duchom

Niektorí uchádzači o prácu v novej nemocnici si myslia, že hľadáme kozmonautov. Je to však jedinečná možnosť raz za život postaviť niečo od základov. Aj toto prezradila v rozhovore HR riaditeľka Nemocnice Bory Jana Pálenčárová.

Aktuality 14.04.2021

Galantská nemocnica po 97 dňoch prestáva byť červenou

Nemocnica postupne obnovuje zdravotné výkony pre pacientov s inými diagnózami ako iba COVID-19

Blog 13.04.2021

Pokojný spánok sa u dieťaťa pod tlakom a stresom nedostaví

Vedci skúmajú dopad spánku na kvalitu nášho života už celé roky. A všetky výskumy sa zhodujú, že kvalitný a pravidelný spánok je jednou z najdôležitejších vecí, ktoré pre svoje fyzické i psychické zdravie potrebujeme.

Odoberajte novinky e-mailom

 

PROCARE LEKÁR 24

Možnosti riešenia vašich zdravotných komplikácií doma a v zahraničí

 

Teraz 25% zľava

VIAC INFO