Aktuality, Humenné    08.10.2020

Primárka neonatológie humenskej nemocnice sa stala TOP lekárkou

Primárka oddelenia neonatológie Nemocnice Svet zdravia Humenné MUDr. Mária Vasilová sa stala najlepšou lekárkou vo svojom medicínskom odbore. Titul TOP lekár na Slovensku jej udelil odborný týždenník Zdravotnícke noviny na základe ankety, v ktorej hlasovali odborníci a čitatelia novín.

 

„Veľmi si toto ocenenie vážim. Odmalička som chcela byť lekárkou a mala som jasno v tom, že budem detskou lekárkou. Dieťa je bezbranné, nevie povedať, čo mu je, človek to musí vycítiť. Preto lekár, ktorý sa rozhodne pre pediatriu a potom neonatológiu, by mal mať v sebe veľký kus empatie. A to nielen k dieťaťu, ale aj k jeho rodičom,“ uviedla MUDr. Mária Vasilová, ktorá je zároveň aj hlavnou lekárkou siete ProCare a Svet zdravia pre neonatológiu.

Lekári si prevzali ocenenia z rúk riaditeľa zdravotnej poisťovne Dôvera Martina Kultana a šéfredaktorky Zdravotníckych novín Kataríny Lovasovej na minulotýždňovej konferencii Slovenské zdravotníctvo 2020.

Odborný týždenník Zdravotnícke noviny tento rok vyhlásil anketu TOP lekár na Slovensku, ktorej cieľom je oceniť výnimočné lekárske osobnosti, už po šiestykrát. Lekári siete nemocníc a polikliník ProCare a Svet zdravia spomedzi desiatich kategórií vyhrali v štyroch z nich.

O primárke

Už od detsva Mária Vasilová túžila byť detskou lekárkou aj napriek tomu, že nepochádza z lekárskej rodiny. Aj keď prvé dve atestácie ukončila v odbore pediatria, jej srdce ju ťahalo k tým najzraniteľnejším – novorodencom. A preto sa rozhodla venovať práve im a v roku 2002 atestovala v odbore neonatológia. So svojimi kolegami stála pri zrode komplexného neonatologického oddelenia, ktoré poskytuje všetky úrovne diferencovanej starostlivosti. Od samého začiatkou pôsobí ako primárka oddelenia, ktoré pozostáva z úseku fyziologických novorodencov, jednotky intenzívnej starostlivosti a jednotky resuscitačnej intenzívnej starostlivosti.

Ako priekopníčka slovenskej neonatológie je známou a uznávanou nielen u nás, ale aj v Čechách, čo potvrdzuje aj jej neustála snaha o zavádzanie nových liečebných a diagnostických metód do praxe. Vyše 25 rokov sa venuje ultrazvukovej diagnostike v novorodeneckom veku a prvenstvo si drží aj v podávaní surfaktantu nedonoseným deťom bez nutnosti dlhodobej umelej pľúcnej ventilácie. Dlhoročné poznatky a skúsenosti zúročila nielen ako skvelá primárka, ale aj ako námestníčka riaditeľa pre liečebnú preventívnu starostlivosť a v neposlednom rade ako externá učiteľka na Strednej zdravotníckej škole v Humennom.

Neskromne sa môže pochváliť viacerými oceneniami ako Strieborná a Zlatá medaila Slovenskej lekárskej spoločnosti Jána Evangelistu Purkyně, či významným Purpurovým srdcom, ktoré jej bolo udelené pod záštitou prezidenta republiky. V prestížnej ankete TOP lekári Slovenska sa dvakrát umiestnila na popredných miestach a jej prácu vyzdvihlo aj Mesto Humenné Cenou mesta za rozvoj starostlivosti o dieťa v tomto regióne.

Celý život odovzdala humenskej nemocnici, ale aj napriek svojim nespočetným úspechom vo svojom odbore a významným prínosom pre nemocnicu je stále nohami na zemi, skromná a pokorná. Klišé, že byť lekárom nie je povolanie ale poslanie, však u nej platí stonásobne a byť lekárom nekonečne miluje. Svoju prácu robila a stále robí s láskou a veľkým srdcom, čo si cenia nielen rodičia vyliečených pacientov, ale aj jej kolegovia a blízki.

GalériaĎalšie príspevky, ktoré by Vás mohli zaujímať

Aktuality 26.10.2020

Reakcia MUDr. Mareka Pytliaka na odkaz pre svidnícku nemocnicu

Člen krízového štábu MUDr. Peter Visolajský a predseda Zachráňme zdravotníctvo odkázal svidníckym zdravotníkom: „Vaša nemocnica je malá a bezvýznamná“.

Aktuality 22.10.2020

Manažment – diagnostika a liečba pacientov s náhlou cievnou mozgovou príhodou

Dňa 9. septembra 2020 sa pod záštitou Neurologického oddelenia nemocnice  v Galante, konalo multiodborové stretnutie radiologických a neurologických pracovísk z viacerých nemocníc na tému diagnostika a liečba cievnych mozgových príhod.

Aktuality 21.10.2020

Prvý onko-gynekologický online workshop v michalovskej nemocnici. Pomáhalo aj hlasom ovládané robotické rameno

V Nemocnici Svet zdravia Michalovce sa pod vedením MUDr. Marcela Vanča z Masarykovej nemocnice v Ústí nad Labem a primára onko-gynekologického oddelenia MUDr. Jána Bujňáka uskutočnil v spolupráci s firmami Ultramed, Medirecord, Johnson, Promedeus a Medtronik šiesty endoskopický workshop, ktorý bol vzhľadom na aktuálnu epidemiologickú situáciu po prvýkrát vysielaný online a naživo cez internú sieť nemocnice.

Odoberajte novinky e-mailom

 

PROCARE LEKÁR 24

Možnosti riešenia vašich zdravotných komplikácií doma a v zahraničí

 

Teraz 25% zľava

VIAC INFO