Aktuality, Trebišov    24.09.2021

Primár trebišovskej nemocnice dostal ocenenie TOP lekár na Slovensku

Primár kožného stacionára Nemocnice Svet zdravia Trebišov MUDr. Ondrej Bobík sa stal TOP lekárom na Slovensku v odbore dermatovenerológia. Titul každoročne udeľuje odborný týždenník Zdravotnícke noviny na základe ankety, v ktorej hlasujú odborníci a čitatelia novín.

Cieľom ankety je oceniť výnimočné lekárske osobnosti. V siedmom ročníku lekári siete nemocníc a polikliník ProCare a Svet zdravia spomedzi desiatich kategórií vyhrali v dvoch z nich. Ocenenie si včera na konferencii Slovenské zdravotníctvo 2021 prevzali z rúk riaditeľa zdravotnej poisťovne Dôvera Martina Kultana a šéfredaktorky Zdravotníckych novín Kataríny Lovasovej.

O primárovi

MUDr. Ondrej Bobík má atestáciu z dermatológie prvého aj druhého stupňa, absolvoval mnohé postgraduálne školenia a v roku 1985 sa stal primárom kožného oddelenia nemocnice v Trebišove. Obzvlášť náročné je viesť takého pracovisko v regióne s vysokým výskytom pohlavne prenosných ochorení. Práve s jeho pomocou a v spolupráci s Regionálnym úradom verejného zdravia v Trebišove sa v okrese opakovane podarilo zvládnuť neľahkú epidemiologickú situáciu, počas ktorej sa šírila nákaza syfilisu.

MUDr. Bobík je tiež jedným zo zakladateľov Spolku lekárov v Trebišove a stál za rozvojom svojho odboru v regióne. Okrem vysokej erudovanosti je obdarený aj mimoriadne ľudským prístupom. Obetavo sa celý život venoval poslaniu lekára a naďalej, aj napriek svojmu dôchodkovému veku, neúnavne a úspešne vedie svoje oddelenie. Je spoluautorom publikácií z oblasti kožného odboru, autorom článkov v odborných časopisoch, prednášateľom na konferenciách a seminároch na Slovensku. Bol tiež ocenený zlatou medailou Purkyňovej lekárskej spoločnosti a v roku 2019 dostal Cenu ministerky zdravotníctva za významný prínos v oblasti slovenského zdravotníctva.

GalériaĎalšie príspevky, ktoré by Vás mohli zaujímať

Aktuality 15.10.2021

V humenskej nemocnici spustili nový mamograf

Nemocnica Svet zdravia Humenné symbolicky na Medzinárodný deň za zdravé prsia (15. októbra) spustila v plnej prevádzke nový mamograf, ktorý je súčasťou rádiologického oddelenia. Vďaka novému mamografu budú odteraz vedieť za rovnaký čas vyšetriť viac pacientiek. Práca s ním je efektívnejšia a kvalita obrazu vyššia.

Aktuality 13.10.2021

4. ZEMPLÍNSKE PEDIATRICKÉ KAZUISTIKY

Pod záštitou riaditeľa Nemocnice Svet zdravia Michalovce sa 14. októbra uskutočnia 4. Zemplínske kazuistiky v hotely Glamour na Zemplínskej Šírave.

svet zdravia biele srdce 2021 06

Aktuality 30.09.2021

Vedúca sestra z michalovskej nemocnice Juliana Seničová získala ocenenie Biele srdce

Vedúca sestra klastra anestéziológie a multiodborovej intenzívnej starostlivosti a urgentného príjmu Nemocnice Svet zdravia Michalovce Juliana Seničová získala ocenenie Biele srdce. Ocenenie každoročne udeľuje Slovenská komora sestier a pôrodných asistentiek pri príležitosti Medzinárodného dňa sestier a Roku sestry a pôrodnej asistentky. V piatok už štrnástykrát na slávnostnom podujatí odovzdali Biele srdce 28 sestrám a jednej pôrodnej asistentke.

Odoberajte novinky e-mailom

(Required)
 

PROCARE TeleCare

Možnosti riešenia vašich zdravotných komplikácií doma a v zahraničí

 

Teraz 25% zľava

VIAC INFO