Aktuality, Dunajská Streda    24.09.2021

Primár ortopédie dunajskostredskej nemocnice dostal ocenenie TOP lekár na Slovensku

Primár ortopédie Nemocnice Svet zdravia Dunajská streda MUDr. Jozef Almási sa stal TOP lekárom na Slovensku v odbore ortopédia. Titul každoročne udeľuje odborný dvojtýždenník Zdravotnícke noviny na základe ankety, v ktorej hlasujú odborníci a čitatelia novín.

Ocenenie TOP lekár na Slovensku

Cieľom ankety je oceniť výnimočné lekárske osobnosti. V siedmom ročníku lekári siete nemocníc a polikliník ProCare a Svet zdravia spomedzi desiatich kategórií vyhrali v dvoch z nich. Ocenenie si včera na konferencii Slovenské zdravotníctvo 2021 prevzali z rúk riaditeľa zdravotnej poisťovne Dôvera Martina Kultana a šéfredaktorky Zdravotníckych novín Kataríny Lovasovej.

O primárovi

MUDr. Jozef Almási, PhD. je hlavným lekárom siete nemocníc Svet zdravia a polikliník ProCare pre ortopédiu a traumatológiu a primárom ortopedického oddelenia v Nemocnici Svet zdravia Dunajská Streda.

Ortopédiu by najradšej jedol veľkou lyžicou, ale keďže je to jedna z najrýchlejšie sa rozvíjajúcich odborov, špecializuje sa na primárnu a revíznu náhradu veľkých kĺbov. V Orthocentre, ktoré v dunajskostredskej nemocnici od jeho otvorenia v roku 2013 vedie a ktoré sa vďaka nemu značne rozvinulo, sa mu už na operačnom stole vystriedalo aj mnoho známych osobností zo sveta športu. Svoju náročnú operáciu sa mnohí z ich rozhodli zveriť práve do rúk primára Almásiho. Jeho pacienti i kolegovia ho oceňujú za jeho ľudský prístup a odborný kredit.

Jozef Almási chcel byť vždy lekárom. Keďže jeho otec je strojný inžinier a on tak odmalička vyrastal v technickom prostredí, aj vďaka tejto atmosfére ho to nakoniec zavialo na ortopédiu. Pôsobil najskôr v Bratislave, potom v maďarskom Győri, absolvoval množstvo zahraničných školení, urobil si špecializáciu a následne obhájil titul PhD. Mal vtedy len 32 rokov a jeho práca v oblasti tkanivového bankovníctva bola prínosom pre celosvetovú vedu.

Primár ortopedického oddelenia v DS

V januári roku 2013 pristúpil na veľkú výzvu – viesť novootvorené ortopedické oddelenie vo svojom rodnom meste v Dunajskej Strede. Práve vďaka nemu dnes oddelenie napreduje a dokáže konkurovať veľkým klinikám. Almási hovorí, že od začiatku na pracovisku vsadili na kvalitu a multidisciplinárnu tímovú prácu a včlenenie nemocnice do siete Svet zdravia oddelenie podľa neho opäť výrazne profesionálne posunulo. Dnes prichádzajú do nemocnice v Dunajskej Strede ortopedickí pacienti z celého Slovenska, ale aj zo zahraničia. V Dunajskej Strede už operovali aj pacientov z Kanady, z juhoafrického Kapského mesta, z Ruska, ale aj z neďalekej Viedne.

Primár Almási je hlavným lekárom siete nemocníc Svet zdravia a polikliník ProCare pre ortopédiu a traumatológiu. Aktuálne si dokončuje certifikáciu na robotickú ortopedickú operatívu a fascinuje ho využitie umelej inteligencie. Súčasne pôsobí na Anatomickom ústave LF UK v Bratislave ako odborný asistent a učí klinickú anatómiu. Pravidelne je pozývaný na ukážkové operácie najmä miniinvazívnych operácií  bedrového kĺbu po celom svete, najmä do Švajčiarska či Ruska, taktiež do predstavenstva na medzinárodných odborných podujatiach a školeniach. Veľmi si cení, že i vďaka tomu môže v prípade núdze hocikedy zdvihnúť telefón a požiadať o odbornú radu špecialistov od Kanady až po Rusko.

Program Surgeon to Surgeon (S2S)

Orthocentrum v Dunajskej Strede je tiež súčasťou medzinárodného programu Surgeon to Surgeon (S2S),  medzinárodnej platformy pre vzdelávanie lekárov. Almási na mesačnej báze vedie operačné kurzy pre skúsených operatérov, ktoré sú posledným krokom pred zavedením novej operačnej metódy alebo novej endoprotézy do praxe.

Odhliadnuc od všetkých úspechov, Almási hovorí, že ho najviac tešia pohľadnice alebo esemesky od pacientov, ktorých operoval a zlepšil kvalitu ich života. “Je úžasné starnúť spoločne s mojimi pacientmi a ich endoprotézami,” podotýka.

GalériaĎalšie príspevky, ktoré by Vás mohli zaujímať

Aktuality 08.08.2022

Piknik v tráve s laktačnou poradkyňou v galantskej nemocnici

Pri príležitosti Svetového týždňa dojčenia, sa galantská nemocnica rozhodla uskutočniť 1. 8. piknik mamičiek a budúcich mamičiek s laktačnými poradkyňami, ktoré pracujú v nemocnici.

Aktuality 04.08.2022

Piknik v tráve v humenskej nemocnici

Pri príležitosti Svetového týždňa dojčenia sa v humenskej nemocnici, konal piknik v tráve s laktačnou poradkyňou.

Aktuality 04.08.2022

Galantská nemocnica plánuje na jar otvoriť nový urgentný príjem

Nemocnica Svet zdravia Galanta bude mať nový urgentný príjem. Jeho prestavbu pozdržala pandémia COVID-19, no pred letom sa rozsiahla rekonštrukcia už naplno rozbehla. Aktuálne prebiehajú búracie práce a nový urgent by mal byť dokončený do konca tohto roka.

Odoberajte novinky e-mailom

(Required)
 

PROCARE TeleCare

Možnosti riešenia vašich zdravotných komplikácií doma a v zahraničí

 

Teraz 25% zľava

VIAC INFO