Rady lekárov, Vlog, Ženy a zdravie    02.11.2017

Príčin genetických porúch plodu je viac

Prenatálna diagnostika dokáže ešte pred narodením dieťaťa odhaliť prípadné genetické poškodenia plodu. Aké sú ale príčiny týchto porúch?

 

Jedným z najčastejších rizikových faktorov je vek tehotnej ženy, s ktorým súvisí pravdepodobnosť nesprávneho dozretia vajíčka. Čím je vajíčko staršie, tým väčšie je aj riziko, že nesprávne dozreje.

Aj genetické faktory, ktoré sa u partnerov navonok neprejavujú, môžu v kombinácii spôsobiť poškodenie plodu. Úlohou genetika je aby potvrdil, resp. vylúčil genetickú záťaž v rodine a následne zvolil taký diagnostický postup, ktorý potvrdí, resp. vylúči poškodenie plodu.

Viac informácií o príčinách genetických porúch plodu sa dozviete v Rade lekára doc. MUDr. Michala Ondrejčáka, CSc.ProCare Trnavské Mýto.

Rady našich lekárov nájdete v blogu O zdraví. Mohlo by vás zaujímať aj Čo dokáže odhaliť preventívna prehliadka?

Máte otázky ohľadom vášho zdravotného stavu? Vyskúšajte našu službu ProCare Lekár 24. Náš odborník na telefóne je tu pre vás 24 hodín/7 dní v týždni.Ďalšie príspevky, ktoré by Vás mohli zaujímať

Blog 08.04.2021

Kedy je vhodné riešiť chyby detskej chôdze?

Chôdza sa u každého dieťaťa vyvíja veľmi individuálne. Vývoj chôdze súvisí s celkovým dozrievaním centrálnej nervovej sústavy, so vzpriamovaním a vývojom koordinácie pohybov a rovnováhy.

Blog 16.03.2021

Môže zlá technika výteru z nosa spôsobiť krvácanie?

Testovanie, či už v rámci antigénovej alebo PCR diagnostiky, má podobne ako všetky medicínske výkony svoje pozitíva ako aj negatíva.

Blog 02.03.2021

Všetko o schizofrénii

Schizofrénia je duševné ochorenie, ktoré sa prejavuje poruchami myslenia, správania, vnímania, emócií a vôle. Preto môže byť ťažké pre ľudí so schizofréniou komunikovať s ostatnými a môžu tak byť vylúčení z aktivít každodenného života a kontaktu s okolitým svetom. Toto ochorenie je rozšírené po celom svete približne u 1 % populácie. Začiatok ochorenia sa zvyčajne prejaví medzi 16. a 25. rokom života.

Odoberajte novinky e-mailom

 

PROCARE LEKÁR 24

Možnosti riešenia vašich zdravotných komplikácií doma a v zahraničí

 

Teraz 25% zľava

VIAC INFO