Aktuality, Procare, Prešov    18.09.2019

Prešovská poliklinika ProCare vytvorila pre mamičky prvý dojčenský kútik

Najväčšia poliklinika v meste zrekonštruovala aj dve pediatrické ambulancie.

 

Poliklinika ProCare na prešovskom sídlisku Sekčov zrealizovala pre svojich pacientov dve významné novinky. Kompletne zmodernizovala dve ambulancie pre deti a dorast. Vďaka novému mobiliáru a medicínskemu vybaveniu dnes pôsobia priestory, kde sa denne vystrieda až tridsať mladých pacientov, veľmi útulne a príjemne. Na základe podnetov mamičiek sa poliklinika rozhodla zriadiť aj prvý dojčenský kútik. Matkám, ktoré navštevujú ambulancie, poskytuje novú úroveň komfortu a súkromia. Denne ich využije až sedem dojčiacich mamičiek. Súkromná sieť polikliník ProCare už dnes uvažuje o ich možnom rozšírení aj na svoje ďalšie pracoviská. Realizáciu obidvoch projektov finančne podporila zdravotná poisťovňa Dôvera. Celková investícia si vyžiadala 10-tisíc eur.

V dvoch ambulanciách pre deti a dorast boli revitalizované celkovo 4 miestnosti. Vymenili sa vonkajšie dvere, kúpil sa nový nábytok pre lekárov a pre sestry, prebaľovacie pulty, liekové skrine a inštrumentálne stolíky. Steny sú skrášlené kreatívnymi tapetami. „Konečne naše ambulancie vytvárajú pre detských pacientov liečivé prostredie, v ktorom sa všetci lepšie cítia. Keďže v každej z nich je denne ošetrených až 30 malých pacientov, príjemné ambulantné prostredie výrazne pomáha odstrániť stres a napätie z vyšetrenia,“ vysvetľuje Karol Tanyasi, riaditeľ Polikliniky ProCare Prešov.

Nápad vytvoriť v priestoroch polikliniky dojčenský kútik pochádza priamo od mamičiek, ktoré toto zariadenie navštevujú. Budovu najväčšieho mestského ambulantného centra denne navštívia stovky návštevníkov. Čakárne bežne neposkytujú matkám s malými bábätkami dostatočné zázemie na dojčenie. „Podnety našich klientok sme si vzali k srdcu a našli sme vhodný priestor na pracovisku fyziatrie-rehabilitácie na prvom poschodí. Otvorený priestor bývalej recepcie sme zrevitalizovali, doplnili prebaľovacím pultom, pohodlným kreslom a paravánom. Dostupné je tiež umývadlo s hygienickými prostriedkami. Dojčiaca mamička tak môže nakŕmiť svoje dieťa komfortne, s oveľa vyšším pocitom súkromia a v bezpečnej vzdialenosti od chorých pacientov,“ doplnil K. Tanyasi. Denne podľa jeho slov využije túto novú bezplatnú službu až 7 mamičiek.

Nový dojčenský kútik oceňuje aj mamička Dáša Mizerová (30) s malou Terezkou. „Keď dcéra hladná a neprebalená, je veľmi nepokojná. Potom plače a návšteva u lekára je o to komplikovanejšia. Som veľmi rada, že takýto kútik vznikol na poliklinike, ktorú často navštevujem.  Určite by sa mali inšpirovať aj ostatní,“ dodala D. Mizerová.

Obidva projekty vznikli za finančnej pomoci zdravotnej poisťovne Dôvera. „Vyšetrenie v nemocnici alebo na poliklinike je pre každého z nás stresujúce. Zvlášť, keď ide o tých najmenších pacientov. Verím, že prijemné prostredie spolu s prvotriednou zdravotnou starostlivosťou spríjemní návštevu polikliniky všetkým mamičkám a ich deťom,” spresnil Marián Faktor, riaditeľ úseku vzťahov s poskytovateľmi zdravotnej starostlivosti zdravotnej poisťovne Dôvera.

GalériaĎalšie príspevky, ktoré by Vás mohli zaujímať

Aktuality 18.10.2019

Stretnutie zamestnancov Nemocnice novej generácie Michalovce

Aj tento rok Nemocnica novej generácie Michalovce zorganizovala stretnutie zamestnancov nemocnice, na ktorom sme zhodnotili progres nemocnice za posledné obdobie.

Aktuality 14.10.2019

Žiarska nemocnica zrekonštruovala oddelenie anestéziológie a intenzívnej medicíny

Nemocnica Svet zdravia Žiar nad Hronom vyše dva mesiace rekonštruovala svoje priestory a pripravila nové zázemie pre pacientov a zamestnancov oddelenia anestéziológie a intenzívnej medicíny (OAIM).

Aktuality 11.10.2019

Pozvánka na Deň otvorených dverí psychiatrickej ambulancie

Nemocnica Svet zdravia Trebišov a Liga za duševné zdravie Vás pozývajú na deň otvorených dverí psychiatrickej ambulancie 14. októbra 2019.

Odoberajte novinky e-mailom

 

PROCARE LEKÁR 24

Možnosti riešenia vašich zdravotných komplikácií doma a v zahraničí

 

Teraz 25% zľava

VIAC INFO