Aktuality, Humenné    06.05.2020

Pre zdravotníkov v prvej línii: Každý deň iné ovocie a riaditeľ v zladenej košeli

V pondelok banány, v utorok hrušky, v stredu pomaranče, ktoré donesie riaditeľ v košeli zladenej s farbou ovocia.

 

Takto to vyzerá počas týchto dvoch týždňov na COVID pracovisku v humenskej nemocnici.  Vedenie nemocnice sa totiž rozhodlo podporiť zdravotníkov v prvej línii pri príležitosti Svetového dňa bezpečnosti a ochrany zdravia pri práci, ktorý bol 28. apríla.

„V týchto dňoch si viac ako kedykoľvek predtým uvedomujeme hodnotu zdravia a naším cieľom bolo prispieť k posilneniu imunity našich zdravotníkov v prvej línii a zároveň im spríjemniť tieto neľahké dni,“ hovorí riaditeľ Nemocnice Svet zdravia Humenné Jaroslav Marčišin, ktorý sa snaží každý deň zladiť farbu svojej košele s farbou ovocia a košík zdravotníkom osobne odniesť.

Zdravotníci dostávajú ovocie od pondelka 27. apríla počas dvoch týždňov, pričom sa každý deň nesie v znamení iného druhu. Už si takto pochutnávali na banánoch, hrozne, hruškách, jahodách, kiwi či pomarančoch. V budúcnosti chcú takýto milý zvyk preniesť aj na ďalšie nemocničné oddelenia.

GalériaĎalšie príspevky, ktoré by Vás mohli zaujímať

Aktuality 23.11.2020

Svetový deň predčasne narodených detí v humenskej nemocnici

17. november je dňom, kedy si okrem nežnej revolúcie pripomíname aj deň, ktorý patrí tým úplne najmenším a najkrehkejším – Svetový deň predčasne narodených detí.

Aktuality 20.11.2020

V humenskej nemocnici prevetrali krvinky

Pri príležitosti dňa študentstva sa v nemocnici A. Leňa v Humennom stretlo viacero prvodarcov aj aktívnych darcov tej najvzácnejšej tekutiny.

Aktuality 19.11.2020

Situácia vo vranovskej nemocnici je stabilizovaná: Verejnosť však vyzýva k zodpovednosti pri nosení rúšok

Situácia vo vranovskej nemocnici je vzhľadom na aktuálnu epidemiologickú situáciu v regióne stabilizovaná. Nemocnica sa stará o COVID pacientov a zároveň poskytuje všetku zdravotnú starostlivosť, vrátane plánovanej operatívy. Postarať sa chce o všetkých, ktorí jej pomoc potrebujú.

Odoberajte novinky e-mailom

 

PROCARE LEKÁR 24

Možnosti riešenia vašich zdravotných komplikácií doma a v zahraničí

 

Teraz 25% zľava

VIAC INFO