Aktuality, Michalovce    12.12.2019

Pravý duch Vianoc v Nemocnici Svet zdravia Michalovce

Tento rok cítime ducha Vianoc v našej nemocnici obzvlášť silným spôsobom. Stále existuje mnoho dobrých ľudí, ktorí radi venujú či už svoj čas, energiu alebo finančné prostriedky na pomoc dobrej veci.

 

Srdečne sa chceme poďakovať za krásny vianočný stromček od Mountfield Michalovce, ktorý je umiestnený na hlavnej recepcii a pripomína nám tak blížiace sa najkrajšie sviatky v roku. Krásneho Mikuláša na pediatrii nám pripravila aj reštaurácia Galéria Michalovce, ktorá prekvapila detských pacientov množstvom darčekov, čertom a samozrejme prišiel aj Mikuláš. Taktiež sa chceme poďakovať Centru voľného času Strážske za zorganizovanie Mikulášskeho dopoludnia na pediatrii. Naši pacienti tak mali možnosť zažiť deň plný dobrôt, veselých chvíľ a úsmevov. Vianočný duch zavítal aj na novorodenecké oddelenie a čerstvým mamičkám sme venovali darček v podobe pleteného oblečenia, ktoré máme od úžasných dobrovoľníčok z neziskovej organizácie ZOS Anna-Mária. Našich najmenších pacientov určite v týchto zimných mesiacoch tieto nádherné čiapočky, ponožky a svetríky pekne zahrejú.

Duch Vianoc zavítal aj na onkologické oddelenie a to nie len v podobe Mikuláša zorganizovaného personálom, ale aj pekným popoludním za účasti dobrovoľníčok z Krajšieho dňa, kde spolu s pacientkami vytvorili nádherné vianočné vence. Poďakovanie patrí aj ZŠ Pavla Horova Michalovce a jej žiakom, ktorí prišli našim dobrovoľníkom pomôcť ozdobiť stromček na pediatrickom oddelení. Ich návšteva sa stretla s veľkým nadšením a všetci si zdobenie stromčeka užili. Nesmieme zabudnúť ani na našich hokejistov z HK Dukla Ingema Michalovce, ktorí prišli podporiť darcov počas Vianočnej kvapky krvi. V tento deň venovalo túto vzácnu tekutinu takmer 60 ľudí a sme zato nesmierne vďační.

Chceme pripomenúť hlavne takéto chvíle, ktoré sú jasným dôkazom ľudskej lásky a dobroty, chvíle ktoré si nesmierne vážime a dokážu priniesť do nemocnice pravého ducha Vianoc. Ďakujeme.

GalériaĎalšie príspevky, ktoré by Vás mohli zaujímať

Aktuality 07.08.2020

Ambulancia cestovnej medicíny

Aké očkovania absolvovať pred cestou do tropických krajín, kedy preventívne nasadiť antimalariká a na čo všetko si dať pozor počas pobytu v trópoch?

Aktuality 07.08.2020

Medzinárodný týždeň dojčenia v Michalovciach

V Nemocnici Svet zdravia Michalovce sa tieto dni nesú v duchu medzinárodného týždňa dojčenia.

Aktuality 05.08.2020

Slovakia strongest man a varenie kotlíkových špecialít

V sobou 25. 7. 2020 sa v Sládkovičove na letisku uskutočnilo podujatie s názvom Slovakia Strongest Man, kde silní muži bojovali o titul majstra Slovenska.

Odoberajte novinky e-mailom

 

PROCARE LEKÁR 24

Možnosti riešenia vašich zdravotných komplikácií doma a v zahraničí

 

Teraz 25% zľava

VIAC INFO