Aktuality, Svet Zdravia, Galanta    11.06.2019

Pravidelný praktický nácvik protiepidemiologických opatrení v galantskej nemocnici

Ako už býva dobrým zvykom, vyplývajúcim aj z legislatívnych povinností, galantská nemocnica zorganizovala aj tento rok prvý praktický nácvik protiepidemiologických opatrení, v súvislosti s možným výskytom vysoko nebezpečnej nákazy.

Nácvik sa konal 6. 6. 2019 od 10:00 hod., v priestoroch Urgentného príjmu, Nemocnice s poliklinikou Sv. Lukáša Galanta. V histórii nemocnice pod taktovkou Sveta zdravia, išlo už o piaty nácvik v poradí. Nácvik prebehol tradične za prítomnosti pracovníkov Urgentného príjmu, zástupcu Útvaru krízového riadenia, vedenia nemocnice, ako aj zástupcu Regionálneho úradu verejného zdravotníctva v Galante.

Opakovaný nácvik postupov, spojených s týmto rizikom preukázal, že nemocnici nechýba v tomto okamihu žiadne zásadné materiálno-technické vybavenie, ktoré dokáže zaistiť bezpečnosť samotného pacienta, personálu, sprevádzajúcich osôb, či iných pacientov, vyskytujúcich sa v danom okamihu, zhodou okolností na mieste udalosti. Do výbavy však pribudne jednoduché komunikačné zariadenie, medzi pacientom a personálom, ktoré zabezpečí jednosmernú komunikáciu a zároveň zachová izoláciu.

Pokiaľ ide o procesné riadenie, rovnako nebol preukázaný žiadny zásadný nedostatok, čo iba svedčí o pripravenosti pracovníkov nemocnice na neobvyklú udalosť. Vzhľadom na uvedené je preto potrebné poznamenať, že nemocnica bude pravidelný nácvik minimálne dva krát ročne vykonávať i naďalej, aby bol stav pripravenosti zachovaný. Nasledujúci nácvik sa odohrá v mesiaci október 2019.

Skutočne pozitívnou správou pre región je však to, že doposiaľ za uplynulé roky poctivého nácviku a vylepšovania postupov, nebolo potrebné použiť nacvičené opatrenia v praxi, nakoľko nebolo potrebné podobnú situáciu riešiť v reálnom živote. Ako sa však vraví, šťastie praje pripraveným. Vedenie nemocnice poďakovalo všetkým zúčastneným za ich svedomitý prístup k tejto problematike. Prevádzka pracoviska nebola nácvikom nijako dotknutá.

GalériaĎalšie príspevky, ktoré by Vás mohli zaujímať

Blog 19.09.2019

Endorfín má podporné účinky na imunitu

Endorfíny sú endogénne opioidné neuropeptidy, ktoré patria do veľkej skupiny endogénnych opiátov .

Aktuality 18.09.2019

Prešovská poliklinika ProCare vytvorila pre mamičky prvý dojčenský kútik

Najväčšia poliklinika v meste zrekonštruovala aj dve pediatrické ambulancie.

Aktuality 18.09.2019

Svidnícka nemocnica po ôsmich rokoch otvorila nové fyziatricko-rehabilitačné oddelenie

Svidnícka nemocnica dnes oficiálne predstavila nové fyziatricko-rehabilitačné oddelenie (FRO).

Odoberajte novinky e-mailom

 

PROCARE LEKÁR 24

Možnosti riešenia vašich zdravotných komplikácií doma a v zahraničí

 

Teraz 25% zľava

VIAC INFO