Aktuality, Svet Zdravia, Galanta    11.06.2019

Pravidelný praktický nácvik protiepidemiologických opatrení v galantskej nemocnici

Ako už býva dobrým zvykom, vyplývajúcim aj z legislatívnych povinností, galantská nemocnica zorganizovala aj tento rok prvý praktický nácvik protiepidemiologických opatrení, v súvislosti s možným výskytom vysoko nebezpečnej nákazy.

Nácvik sa konal 6. 6. 2019 od 10:00 hod., v priestoroch Urgentného príjmu, Nemocnice s poliklinikou Sv. Lukáša Galanta. V histórii nemocnice pod taktovkou Sveta zdravia, išlo už o piaty nácvik v poradí. Nácvik prebehol tradične za prítomnosti pracovníkov Urgentného príjmu, zástupcu Útvaru krízového riadenia, vedenia nemocnice, ako aj zástupcu Regionálneho úradu verejného zdravotníctva v Galante.

Opakovaný nácvik postupov, spojených s týmto rizikom preukázal, že nemocnici nechýba v tomto okamihu žiadne zásadné materiálno-technické vybavenie, ktoré dokáže zaistiť bezpečnosť samotného pacienta, personálu, sprevádzajúcich osôb, či iných pacientov, vyskytujúcich sa v danom okamihu, zhodou okolností na mieste udalosti. Do výbavy však pribudne jednoduché komunikačné zariadenie, medzi pacientom a personálom, ktoré zabezpečí jednosmernú komunikáciu a zároveň zachová izoláciu.

Pokiaľ ide o procesné riadenie, rovnako nebol preukázaný žiadny zásadný nedostatok, čo iba svedčí o pripravenosti pracovníkov nemocnice na neobvyklú udalosť. Vzhľadom na uvedené je preto potrebné poznamenať, že nemocnica bude pravidelný nácvik minimálne dva krát ročne vykonávať i naďalej, aby bol stav pripravenosti zachovaný. Nasledujúci nácvik sa odohrá v mesiaci október 2019.

Skutočne pozitívnou správou pre región je však to, že doposiaľ za uplynulé roky poctivého nácviku a vylepšovania postupov, nebolo potrebné použiť nacvičené opatrenia v praxi, nakoľko nebolo potrebné podobnú situáciu riešiť v reálnom živote. Ako sa však vraví, šťastie praje pripraveným. Vedenie nemocnice poďakovalo všetkým zúčastneným za ich svedomitý prístup k tejto problematike. Prevádzka pracoviska nebola nácvikom nijako dotknutá.

GalériaĎalšie príspevky, ktoré by Vás mohli zaujímať

Aktuality 08.07.2020

Dobrovoľníci v nemocnici Partizánske

Aktuality 08.07.2020

Grantová podpora z Nadácie Penta pre galantskú nemocnicu

Galantská nemocnica sa v spolupráci s Občianskym združením Templars Slovakia uchádzala začiatkom roka 2020 o grantovú podporu z Nadácie Penta.

Blog 06.07.2020

Ako sa vyhnúť úpalu

Úpal je náhly stav, ktorý je vyvolaný nadmerným pôsobením tepla na organizmus vysokou teplotou prostredia alebo ťažkým horúčkovým ochorením. 

Odoberajte novinky e-mailom

 

PROCARE LEKÁR 24

Možnosti riešenia vašich zdravotných komplikácií doma a v zahraničí

 

Teraz 25% zľava

VIAC INFO