Aktuality, Svet Zdravia, Galanta    11.06.2019

Pravidelný praktický nácvik protiepidemiologických opatrení v galantskej nemocnici

Ako už býva dobrým zvykom, vyplývajúcim aj z legislatívnych povinností, galantská nemocnica zorganizovala aj tento rok prvý praktický nácvik protiepidemiologických opatrení, v súvislosti s možným výskytom vysoko nebezpečnej nákazy.

Nácvik sa konal 6. 6. 2019 od 10:00 hod., v priestoroch Urgentného príjmu, Nemocnice s poliklinikou Sv. Lukáša Galanta. V histórii nemocnice pod taktovkou Sveta zdravia, išlo už o piaty nácvik v poradí. Nácvik prebehol tradične za prítomnosti pracovníkov Urgentného príjmu, zástupcu Útvaru krízového riadenia, vedenia nemocnice, ako aj zástupcu Regionálneho úradu verejného zdravotníctva v Galante.

Opakovaný nácvik postupov, spojených s týmto rizikom preukázal, že nemocnici nechýba v tomto okamihu žiadne zásadné materiálno-technické vybavenie, ktoré dokáže zaistiť bezpečnosť samotného pacienta, personálu, sprevádzajúcich osôb, či iných pacientov, vyskytujúcich sa v danom okamihu, zhodou okolností na mieste udalosti. Do výbavy však pribudne jednoduché komunikačné zariadenie, medzi pacientom a personálom, ktoré zabezpečí jednosmernú komunikáciu a zároveň zachová izoláciu.

Pokiaľ ide o procesné riadenie, rovnako nebol preukázaný žiadny zásadný nedostatok, čo iba svedčí o pripravenosti pracovníkov nemocnice na neobvyklú udalosť. Vzhľadom na uvedené je preto potrebné poznamenať, že nemocnica bude pravidelný nácvik minimálne dva krát ročne vykonávať i naďalej, aby bol stav pripravenosti zachovaný. Nasledujúci nácvik sa odohrá v mesiaci október 2019.

Skutočne pozitívnou správou pre región je však to, že doposiaľ za uplynulé roky poctivého nácviku a vylepšovania postupov, nebolo potrebné použiť nacvičené opatrenia v praxi, nakoľko nebolo potrebné podobnú situáciu riešiť v reálnom živote. Ako sa však vraví, šťastie praje pripraveným. Vedenie nemocnice poďakovalo všetkým zúčastneným za ich svedomitý prístup k tejto problematike. Prevádzka pracoviska nebola nácvikom nijako dotknutá.

GalériaĎalšie príspevky, ktoré by Vás mohli zaujímať

Blog 11.11.2019

Ako môžete dostať vírus HVP?

HPV je označenie pre vírus prenosný pohlavným stykom a spôsobujúci viaceré ochorenia v organizme.

Jesenný Ústavný seminár 2019 v Galante

Aktuality 08.11.2019

Jesenný Ústavný seminár v Galante

Dňa 29. 10. 2019 sa uskutočnil v galantskej nemocnici jesenný Ústavný seminár. Od 12.30 hod. prebiehala registrácia účastníkov a podujatie sa začalo 13.30 hod.

Aktuality 08.11.2019

Kampaň na podporu fyzického a duševného zdravia mužov Galanta 2019

Napriek dlhotrvajúcemu priaznivému počasiu, dorazila skutočná jeseň tento rok už aj k nám. Jesenné obdobie mnohí z nás, aj keď určite nie všetci, spájajú skôr s pochmúrnou náladou, daždivými dňami, opadaným lístím zo stromov, a samozrejme, spomienkou na našich najbližších, ktorí už nie sú medzi nami.

Odoberajte novinky e-mailom

 

PROCARE LEKÁR 24

Možnosti riešenia vašich zdravotných komplikácií doma a v zahraničí

 

Teraz 25% zľava

VIAC INFO