Aktuality, Svet Zdravia, Galanta    22.06.2017

Praktický nácvik protiepidemických opatrení v galantskej nemocnici

Dňa 12.6.2017 o 10.00 hod. sa na Oddelení centrálneho príjmu Nemocnice s poliklinikou Sv. Lukáša Svet zdravia Galanta, podľa rozhodnutia útvaru krízového riadenia a hospodárskej mobilizácie, po schválení štatutárnym zástupcom nemocnice, konal praktický nácvik určený pre príjem osoby podozrivej z vysoko nebezpečnej nákazy.

K praktickému nácviku boli prizvaní aj zástupcovia Regionálneho úradu verejného zdravotníctva, nemocničný epidemiológ i zástupcovia vedenia nemocnice. Zamestnanci centrálneho príjmu tak uskutočňovali v poradí druhý praktický nácvik, boli pripravení, pracovisko centrálneho príjmu má vybudovanú izolačnú miestnosť prepojenú s filtračnou miestnosťou, disponuje zjednodušeným metodickým pokynom na príjem takejto osoby s kontaktmi, využíva tzv. jednorazové „ebola” balíky a vysokými návlekmi na obuv, dezinfekčnými prostriedkami, rukavicami i uzatvárateľnou plastovou nádobou.

Takáto pripravenosť nemocnice prispieva k okamžitému bezproblémovému vyšetreniu rizikového pacienta a zdravotnícki pracovníci môžu bez vlastného ohrozenia osobu spoľahlivo vyšetriť, všetko však s plnou vážnosťou i opatrnosťou, pretože pred vysoko nebezpečnou nákazou treba mať vysoký rešpekt. Priebeh praktického nácviku pozostával z príjmu osoby podozrivej z vysoko nebezpečnej nákazy, jej izolácie v izolačnej miestnosti, správneho obliekania, dezinfekcie, vyzliekania a odloženia osobných ochranných pracovných prostriedkov zdravotníckeho personálu, dekontaminácie izolačnej, filtračnej miestnosti a celého Oddelenia centrálneho príjmu.

Praktický nácvik prispel k vyššej pripravenosti zdravotníckeho personálu na takúto krízovú situáciu, avšak znova vyplynuli nové podnety a otázky, ktoré sa objavia práve pri praktickom nácviku. Zamestnanci a zúčastnení ocenili praktický nácvik a patrí im veľké poďakovanie za spoluprácu a súčinnosť.Ďalšie príspevky, ktoré by Vás mohli zaujímať

Aktuality 23.01.2018

Svidnícka pôrodnica ostáva v prevádzke aj po 1. februári

Nemocnica Svet zdravia Svidník vyvinie maximálne úsilie, aby od 1. februára 2018 pokračovala v poskytovaní komplexnej zdravotnej starostlivosti na gynekologicko-pôrodníckom oddelení. Toto dočasné rozhodnutie je výsledkom dnešného rokovania s Ministerstvom zdravotníctva SR, s vedením Prešovského samosprávneho kraja, ako aj s predstaviteľmi miestnej samosprávy. Dlhodobé zachovanie plne funkčného gynekologicko-pôrodníckeho oddelenia svidníckej nemocnice si však vyžaduje splnenie dvoch zásadných predpokladov:

Aktuality 23.01.2018

Topoľčianska nemocnica dostala pre novorodencov monitory dychu

Novorodenecké oddelenie nemocnice Svet zdravia Topoľčany dnes dostalo od Nadácie Križovatka päť monitorov dychu. Tie kontrolujú dýchanie dieťaťa a varujú v prípade jeho ohrozenia. Nadácia chce takto pomôcť predchádzať Syndrómu náhleho úmrtia dojčiat (SIDS). Monitory si môžu mamičky z nemocnice aj požičať.

Aktuality 23.01.2018

V nemocniciach Svet zdravia sa vlani narodilo približne 10 700 detí: Percento cisárskych rezov chcú pôrodnice znížiť

Spolu 10 616 pôrodov sa počas minulého roka uskutočnilo v 13 pôrodniciach, ktoré patria do siete nemocníc Svet zdravia. V porovnaní s predošlým rokom počet pôrodov stúpol a najviac ich mali v Spišskej Novej Vsi. Chlapcov sa narodilo o 172 viac ako dievčat a 96 mamičiek priviedlo na svet dvojičky. Pôrodnice Sveta zdravia plánujú začať systematicky upozorňovať rodičky na riziká cisárskych rezov a v najbližších rokoch znížiť ich podiel na 20 percent.

Odoberajte novinky e-mailom

 

PROCARE LEKÁR 24

Možnosti riešenia vašich zdravotných komplikácií doma a v zahraničí

 

Teraz 20% zľava

VIAC INFO