Aktuality, Svet Zdravia, Galanta    11.10.2018

Praktický nácvik protiepidemických opatrení v galantskej nemocnici

Nácvik protiepidemických opatrení v galantskej nemocnici bol opäť prakticky preverený aj po druhý raz v tomto kalendárnom roku. Zástupcovia nemocnice vidia v opakovanom nácviku okrem legislatívnej povinnosti aj prínos, v podobe memorovania procesných postupov jednotlivých cvičiacich, ako aj súčinných osôb, či orgánov štátnej správy.

Cvičenie bolo aj tentokrát zamerané na príjem pacienta s podozrením na vysoko nebezpečnú nákazu, v podobe krvácavej horúčky Ebola. Na cvičení sa okrem personálu Urgentného príjmu zúčastnili aj zástupcovia nemocnice vrátane nemocničného epidemiológa, spoločne so zástupcami Regionálneho úradu verejného zdravotníctva v Galante.

Scenár nácviku pozostával ako obvykle z príjmu pacienta, identifikácie možnej hrozby, uzavretia pracoviska, kontaktovania vedenia nemocnice, príslušných úradov, ako aj evidencie osôb v riziku. Celý proces bol na konci zavŕšený fiktívnym transportom pacienta na špecializované pracovisko, do iného zdravotníckeho zariadenia a dekontamináciou pracoviska.

Pri opakovaných nácvikoch je možné pozrieť sa na procesný postup detailnejšie a pokúsiť sa ho vylaďovať. Inak tomu nebolo ani tentokrát, pričom zápisnica z cvičenia obsahuje požiadavku na doplnenie troch pomôcok v zmysle drobného materiálno-technického vybavenia a súčasne dvoch procesných krokov, nevyhnutných na zaistenie bezpečnosti pacientov i personálu.

Cvičenie, ktoré sa uskutočnilo 10. 10. 2018 od 10:00 do 12:00 hod. hodnotili prítomní ako pozitívny posun v príprave na mimoriadne udalosti, za čo patrí všetkým zúčastneným veľká vďaka.

GalériaĎalšie príspevky, ktoré by Vás mohli zaujímať

Aktuality 14.12.2018

Pôrodnice Sveta zdravia sú pripravené na rodičky z okresov Svidníka a Stropkova

Dnes je posledný deň, kedy pôrodnícke oddelenie svidníckej nemocnice prijíma rodičky na plánované alebo akútne zákroky pred jeho definitívnym uzavretím, v pondelok 17. decembra 2018. Všetky rodičky sú pripravené prijať tri okolité gynekologicko-pôrodnícke oddelenia v Humennom, Vranove nad Topľou a v Michalovciach. Na plánované pôrody je pripravená bezplatná doprava, ktorú je možné objednať cez regionálne gynekologické ambulancie. V nemocnici budú zachované gynekologické výkony na úrovni jednodňovej chirurgie. Toto rozhodnutie nijakým spôsobom neovplyvňuje zamestnanosť nemocnice.

Jesenný camp internistov v Nemocnici Svet zdravia Rožňava

Aktuality 12.12.2018

Jesenný kemp mladých internistov v Rožňave

Celkom jedenásť lekárov sa zišlo na druhom ročníku štvordňového Campu pre mladých internistov v rožňavskej nemocnici. Cieľom stretnutia je čo najviac rozšíriť odborné obzory lekárom v predatestačnej príprave a odovzdať im praktické skúsenosti, ktoré by v bežnej praxi získavali oveľa pomalšie.

Neurologická ambulancia v nemocnici Svet zdravia Žiar nad Hronom

Aktuality 10.12.2018

V žiarskej nemocnici liečia aj zriedkavé choroby

V Nemocnici Svet zdravia Žiar nad Hronom sa zaoberajú aj chorobami, ktoré sú zriedkavé. Tie postihujú menej ako jednu osobu z 2000 obyvateľov a ešte donedávna sa zväčša nedali ani liečiť. Na neurologickom pracovisku sa začali špecializovať na neuromuskulárne ochorenia, z ktorých veľká časť je vzácna a pracovisko sa tak stáva prirodzeným regionálnym centrom pre tieto diagnózy.

Odoberajte novinky e-mailom

 

PROCARE LEKÁR 24

Možnosti riešenia vašich zdravotných komplikácií doma a v zahraničí

 

Teraz 20% zľava

VIAC INFO