Aktuality, Svet Zdravia, Galanta    11.10.2018

Praktický nácvik protiepidemických opatrení v galantskej nemocnici

Nácvik protiepidemických opatrení v galantskej nemocnici bol opäť prakticky preverený aj po druhý raz v tomto kalendárnom roku. Zástupcovia nemocnice vidia v opakovanom nácviku okrem legislatívnej povinnosti aj prínos, v podobe memorovania procesných postupov jednotlivých cvičiacich, ako aj súčinných osôb, či orgánov štátnej správy.

Cvičenie bolo aj tentokrát zamerané na príjem pacienta s podozrením na vysoko nebezpečnú nákazu, v podobe krvácavej horúčky Ebola. Na cvičení sa okrem personálu Urgentného príjmu zúčastnili aj zástupcovia nemocnice vrátane nemocničného epidemiológa, spoločne so zástupcami Regionálneho úradu verejného zdravotníctva v Galante.

Scenár nácviku pozostával ako obvykle z príjmu pacienta, identifikácie možnej hrozby, uzavretia pracoviska, kontaktovania vedenia nemocnice, príslušných úradov, ako aj evidencie osôb v riziku. Celý proces bol na konci zavŕšený fiktívnym transportom pacienta na špecializované pracovisko, do iného zdravotníckeho zariadenia a dekontamináciou pracoviska.

Pri opakovaných nácvikoch je možné pozrieť sa na procesný postup detailnejšie a pokúsiť sa ho vylaďovať. Inak tomu nebolo ani tentokrát, pričom zápisnica z cvičenia obsahuje požiadavku na doplnenie troch pomôcok v zmysle drobného materiálno-technického vybavenia a súčasne dvoch procesných krokov, nevyhnutných na zaistenie bezpečnosti pacientov i personálu.

Cvičenie, ktoré sa uskutočnilo 10. 10. 2018 od 10:00 do 12:00 hod. hodnotili prítomní ako pozitívny posun v príprave na mimoriadne udalosti, za čo patrí všetkým zúčastneným veľká vďaka.

GalériaĎalšie príspevky, ktoré by Vás mohli zaujímať

Aktuality 15.02.2019

Na darovanie krvi v Spišskej Novej Vsi lákali aj bubnovačkou

Do spišskonovoveskej nemocnice na Valentína zavítali snehuliak Olaf, Edo Drewo ako živý strom, choduliari, žonglér Stano či tanečné duo Heads Ball Ladies. A po ceste so sebou volali všetkých, ktorí chceli urobiť dobrý skutok a darovať krv. Nemocnica Svet zdravia Spišská Nová Ves totiž 14. februára organizovala Valentínsku kvapku krvi.

Virtuálna anatomická učebňa

Aktuality 13.02.2019

Školy môžu súťažiť o virtuálnu anatomickú učebňu

Aké svaly má človek v tele, kadiaľ prechádzajú cievy či z koľkých častí sa skladá kostra sa môžu učiť študenti stredných zdravotníckych škôl v 3D priestore. V súťaži, ktorú organizuje Svet zdravia, Samsung a Virtual Medicine, totiž môžu pre svoju školu získať zriadenie virtuálnej anatomickej učebne. Stačí, ak svoju školu zaregistrujú na www.ucebnavau.sk a natočia videoprezentáciu, čas majú do 10. marca.

Valentínska kvapka krvi v Nemocnici Svet zdravia Svidník

Aktuality 13.02.2019

Láska ma veľa podôb

Výstižný výrok pre Valentínsku kvapku krvi. Táto  kampaň trvá tento rok od 14.02.2019 do 21.03.2019. Nemocnica Svet zdravia Svidník sa taktiež zapojila do tejto kampane a v každú pracovnú stredu na Hematologicko – transfúziologickom oddelení môžu darcovia krvi prísť pomôcť inému človeku v zdravotnej núdzi aj takouto formou.

Odoberajte novinky e-mailom

 

PROCARE LEKÁR 24

Možnosti riešenia vašich zdravotných komplikácií doma a v zahraničí

 

Teraz 20% zľava

VIAC INFO