Aktuality, Svet Zdravia, Galanta    11.10.2018

Praktický nácvik protiepidemických opatrení v galantskej nemocnici

Nácvik protiepidemických opatrení v galantskej nemocnici bol opäť prakticky preverený aj po druhý raz v tomto kalendárnom roku. Zástupcovia nemocnice vidia v opakovanom nácviku okrem legislatívnej povinnosti aj prínos, v podobe memorovania procesných postupov jednotlivých cvičiacich, ako aj súčinných osôb, či orgánov štátnej správy.

Cvičenie bolo aj tentokrát zamerané na príjem pacienta s podozrením na vysoko nebezpečnú nákazu, v podobe krvácavej horúčky Ebola. Na cvičení sa okrem personálu Urgentného príjmu zúčastnili aj zástupcovia nemocnice vrátane nemocničného epidemiológa, spoločne so zástupcami Regionálneho úradu verejného zdravotníctva v Galante.

Scenár nácviku pozostával ako obvykle z príjmu pacienta, identifikácie možnej hrozby, uzavretia pracoviska, kontaktovania vedenia nemocnice, príslušných úradov, ako aj evidencie osôb v riziku. Celý proces bol na konci zavŕšený fiktívnym transportom pacienta na špecializované pracovisko, do iného zdravotníckeho zariadenia a dekontamináciou pracoviska.

Pri opakovaných nácvikoch je možné pozrieť sa na procesný postup detailnejšie a pokúsiť sa ho vylaďovať. Inak tomu nebolo ani tentokrát, pričom zápisnica z cvičenia obsahuje požiadavku na doplnenie troch pomôcok v zmysle drobného materiálno-technického vybavenia a súčasne dvoch procesných krokov, nevyhnutných na zaistenie bezpečnosti pacientov i personálu.

Cvičenie, ktoré sa uskutočnilo 10. 10. 2018 od 10:00 do 12:00 hod. hodnotili prítomní ako pozitívny posun v príprave na mimoriadne udalosti, za čo patrí všetkým zúčastneným veľká vďaka.

GalériaĎalšie príspevky, ktoré by Vás mohli zaujímať

Blog 26.06.2019

Správna nosová hygiena dôležitá aj u malých detí

Najdôležitejšie v liečbe zápalu stredného ucha je odstrániť alebo zmierniť príčinu. Teda liečiť u pacienta nádchu, a to opakovaným odsávaním obsahu z nosovej dutiny alebo vyfúkaním hlienov z nosa a kvapkami do nosa.

Aktuality 25.06.2019

Pomáhame k lepšiemu zdraviu

Čisté ruky sú základom dobrej hygieny. Ich správne a pravidelné umývanie je preto jedným z najúčinnejších opatrení proti prenosu mikroorganizmov a vzniku rôznych ochorení.

Blog 24.06.2019

Je neliečený zápal stredného ucha nebezpečný?

Aj keď sa väčšina zápalov stredného ucha sa vylieči spontánne, opakované alebo ťažké zápaly stredného ucha môžu mat za následok vážne komplikácie, prípadne trvalé následky na zdraví dieťaťa.

Odoberajte novinky e-mailom

 

PROCARE LEKÁR 24

Možnosti riešenia vašich zdravotných komplikácií doma a v zahraničí

 

Teraz 20% zľava

VIAC INFO