Blog, Svet Zdravia, Rožňava    19.01.2017

Použitie finančných prostriedkov z Neinvestičného fondu NsP sv. Barbory Rožňava v roku 2016

 

Neinvestičný fond NsP sv. Barbory Rožňava získal v roku 2015 finančné prostriedky z 2% dane z príjmu vo výške 8. 275,38 EUR, ktoré  v roku 2016 použil na nákup zdravotníckej techniky pre viaceré oddelenia rožňavskej nemocnice.

Vyšetrovacia lampa Sim LED 350 s mobilným podstavcom v cene 2.094,- EUR tak od mesiaca jún slúži príjmovej chirurgickej ambulancii a na EKG prístroji ELI 250c v cene 2.800,- EUR poskytuje zdravotnícku starostlivosť personál oddelenia anestéziológie a multiodborovej intenzívnej starostlivosti.

EKG prístroj ELI 250c.JPG

V decembri z prostriedkov neinvestičného fondu boli zakúpené 2 ks akútnych elektrických polohovateľných lôžok Eleganza 2,  v sume 3.938,40 EUR, na oddelenie anestéziológie a multiodborovej intenzívnej starostlivosti. Tieto postele okrem zvýšeného komfortu a bezpečnosti pacientov pripútaných na lôžko, uľahčia aj náročnú prácu zdravotníckeho personálu.

Elek. polohovateľné lôžka Eleganza 2.JPG

Veľká vďaka patrí všetkým, ktorí svojím príspevkom 2% dane z príjmu podporili Neinvestičný fond NsP sv. Barbory aj v roku 2016, kedy sa podarilo získať 5.747,41 EUR. Veríme, že nám svoju priazeň zachováte aj v roku 2017.
 
 
Erika Hroncová
Správkyňa fondu
 Ďalšie príspevky, ktoré by Vás mohli zaujímať

Aktuality 19.02.2018

Humenská nemocnica dostala pre bábätká neonatologické prístroje

Prístroj na kyslíkovú liečbu, fototerapeutická lampa či výhrevné lôžko. Nemocnica Svet zdravia Humenné dostala od spoločnosti Lidl set neonatologických prístrojov pre novorodencov za približne 19-tisíc eur. Darovať ich nemocnici pomohli zákazníci potravinového reťazca, ktorí sa zapojili do projektu Dobré rozprávky. Urobili tak už tretí rok po sebe.

Aktuality 19.02.2018

Michalovská nemocnica dostala pre bábätká neonatologické prístroje

Prístroj na kyslíkovú liečbu, fototerapeutická lampa či výhrevné lôžko. Nemocnica Svet zdravia Michalovce dostala od spoločnosti Lidl set neonatologických prístrojov pre novorodencov za približne 19-tisíc eur. Darovať ich nemocnici pomohli zákazníci potravinového reťazca, ktorí sa zapojili do projektu Dobré rozprávky. Urobili tak už tretí rok po sebe.

Aktuality 19.02.2018

Začína sa štvrtý ročník súťaže Medik roka 2018

Sieť nemocníc Svet zdravia vyhlasuje spoločne s partnermi už štvrtý ročník odbornej súťaže určenej pre študentov 5. a 6. ročníka lekárskych fakúlt Medik roka 2018. Budúci lekári v odbore všeobecné lekárstvo si v nej môžu preveriť a zmerať svoje teoretické poznatky. Aprílové vyvrcholenie súťaže v Michalovciach ponúkne následne 20 finalistom kombináciu odborných workshopov a napínavého súťaženia v praktických podmienkach skutočnej nemocnice. Na jedného víťaza čaká finančná výhra v hodnote 3000 eur. Všetkým finalistom bude súčasne ponúknuté garantované pracovné miesto v nemocnici siete Svet zdravia, traja najlepší si budú môcť vybrať oddelenie podľa vlastného výberu. Registrácia do súťaže prebieha na stránke www.medikroka.sk do 18. marca 2018.

Odoberajte novinky e-mailom

 

PROCARE LEKÁR 24

Možnosti riešenia vašich zdravotných komplikácií doma a v zahraničí

 

Teraz 20% zľava

VIAC INFO