Aktuality, Svet Zdravia, Krajší deň Svidník, Svidník    03.04.2019

Poďme spoločne podporiť osvetu o autizme. Oblečme sa do modrého!

Druhý apríl bol rezolúciou OSN prijatý ako Svetový deň povedomia o autizme. Práve v tento deň sa zamestnanci a dobrovoľníci nemocnice Svetu zdravia Svidník pripojili k celosvetovej kampani a vyjadrili svoju podporu autistom a ich blízkym modrým oblečením.

 

Počas celého utorkového dňa sme mohli na oddeleniach i chodbách nemocnice Svidník stretávať odhodlancov „Rozsvietiť modrú“ a neostať chladní nielen voči kampani.

Práve modrá farba – farba komunikácie upriamuje pozornosť na spomínaný vývinový stav. Autizmus sa dotýka viac ako 70 miliónov ľudí. Uvedomili sme si jeho blízkosť k prostrediu v ktorom pracujeme. Nikto z nás nemôže s istotou povedať, že sa ho to netýka. Týmto spôsobom sme chceli poukázať na naše presvedčenie, že každý jedinečný človek ma právo na budúcnosť v tolerantnej spoločnosti.

Autizmus pochádza z gréckeho slova „autos“ (vlastný, sám), čo prenesene vyjadruje ich prežívanie, vnímanie. Autizmus je stav, ktoré jedincovi bráni správne zatriediť informácie a porozumieť im, ovplyvňuje komunikáciu jedinca s ostatnými, ako aj jeho vnímanie okolitého sveta, narušuje duševný vývoj dieťaťa v oblasti komunikácie, sociálnej interakcie. Títo jedinci sú zväčša uzavretí, prevláda pasívne správanie, ak aktívne, ale zvláštne správanie sa.

V mnohých veciach však autisti vynikajú, vedia dobre rozlišovať detaily, sú veľmi precízni a dôslední, majú excelentnú pamäť na čísla a umelecký talent.

Viac o dobrovoľníckom projekte Krajší deň.

GalériaĎalšie príspevky, ktoré by Vás mohli zaujímať

Aktuality 23.05.2019

Prijatie daru monitorov dychu Babysense Neonatologickému oddeleniu od nadácie Križovatka

Neonatologické oddelenie nemocnice A. Leňa v Humennom prijalo dňa 23.05.2019 za prítomnosti pani primárky MUDr. Márie Vasilovej a vedúcej sestry Mgr. Marty Plátkovej 10 ks monitorov dychu Babysense. Poďakovanie za tento ušľachtilý dar patrí pani riaditeľke Táni Tomasch z nadácie Križovatka.

Aktuality 23.05.2019

V topoľčianskej nemocnici zrekonštruovali oddelenie vnútorného lekárstva

Pacienti hospitalizovaní na Oddelení vnútorného lekárstva v Nemocnici Svet zdravia Topoľčany sa budú liečiť v krajších a modernejších priestoroch. Nemocnica kompletne zrekonštruovala oddelenie i kardiologickú ambulanciu a do komplexnej obnovy investovala celkovo 98-tisíc eur.

Aktuality 23.05.2019

Jarný Ústavný seminár 2019

Tohtoročný jarný Ústavný seminár sa konal 16. mája o 13:30 v kinosále nemocnice Galanta. Podujatia sa zúčastnilo spolu 279 osôb. Z toho bolo 60 lekárov, 161 sestier a 58 ostatných zdravotníckych pracovníkov.

Odoberajte novinky e-mailom

 

PROCARE LEKÁR 24

Možnosti riešenia vašich zdravotných komplikácií doma a v zahraničí

 

Teraz 20% zľava

VIAC INFO