Aktuality, Svet Zdravia, Krajší deň Svidník, Svidník    03.04.2019

Poďme spoločne podporiť osvetu o autizme. Oblečme sa do modrého!

Druhý apríl bol rezolúciou OSN prijatý ako Svetový deň povedomia o autizme. Práve v tento deň sa zamestnanci a dobrovoľníci nemocnice Svetu zdravia Svidník pripojili k celosvetovej kampani a vyjadrili svoju podporu autistom a ich blízkym modrým oblečením.

 

Počas celého utorkového dňa sme mohli na oddeleniach i chodbách nemocnice Svidník stretávať odhodlancov „Rozsvietiť modrú“ a neostať chladní nielen voči kampani.

Práve modrá farba – farba komunikácie upriamuje pozornosť na spomínaný vývinový stav. Autizmus sa dotýka viac ako 70 miliónov ľudí. Uvedomili sme si jeho blízkosť k prostrediu v ktorom pracujeme. Nikto z nás nemôže s istotou povedať, že sa ho to netýka. Týmto spôsobom sme chceli poukázať na naše presvedčenie, že každý jedinečný človek ma právo na budúcnosť v tolerantnej spoločnosti.

Autizmus pochádza z gréckeho slova „autos“ (vlastný, sám), čo prenesene vyjadruje ich prežívanie, vnímanie. Autizmus je stav, ktoré jedincovi bráni správne zatriediť informácie a porozumieť im, ovplyvňuje komunikáciu jedinca s ostatnými, ako aj jeho vnímanie okolitého sveta, narušuje duševný vývoj dieťaťa v oblasti komunikácie, sociálnej interakcie. Títo jedinci sú zväčša uzavretí, prevláda pasívne správanie, ak aktívne, ale zvláštne správanie sa.

V mnohých veciach však autisti vynikajú, vedia dobre rozlišovať detaily, sú veľmi precízni a dôslední, majú excelentnú pamäť na čísla a umelecký talent.

Viac o dobrovoľníckom projekte Krajší deň.

GalériaĎalšie príspevky, ktoré by Vás mohli zaujímať

Aktuality 16.08.2019

Nemocnica v Dunajskej Strede štartuje rozsiahlu prestavbu: Bude mať moderný urgentný príjem

Nemocnica Svet zdravia Dunajská Streda štartuje rozsiahlu prestavba. Za vyše 3,5 milióna eur vznikne v jej priestoroch moderný urgentný príjem, prebudovať plánuje i jednotky intenzívnej starostlivosti a chirurgické traumatologické oddelenie pretvoriť na spoločný klaster. Do nemocnice tiež pribudne nové medicínske vybavenie a pacienti získajú v izbách vyšší komfort. Investícia je financovaná z eurofondov a spolufinancovaná z prostriedkov siete Svet zdravia.

Aktuality 14.08.2019

Galantské trhy 2019

Jednou z najobľúbenejších udalostí obyvateľov mesta Galanta a blízkeho okolia sú každoročne sa konajúce Galantské trhy. Tento rok išlo už o 35. ročník a konali sa od 8. – 10. 8. 2019

Aktuality 09.08.2019

O prácu v nemocniciach Svet zdravia sa uchádza tento rok najvyšší počet absolventov

Nemocnice siete Svet zdravia prijali v tomto roku najvyšší počet žiadostí o prácu od absolventov lekárskych fakúlt. Najviac ich pritom prišlo z Univerzity Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach a Univerzity Komenského v Bratislave. Do zamestnania nemocnice mohli prijať každého tretieho uchádzača. Zároveň sa oproti vlaňajšku počas prvého pol roka zvýšil aj celkový počet žiadostí, a to o vyše 20 percent.

Odoberajte novinky e-mailom

 

PROCARE LEKÁR 24

Možnosti riešenia vašich zdravotných komplikácií doma a v zahraničí

 

Teraz 20% zľava

VIAC INFO