Aktuality, Humenné, Krajší deň Humenné    04.11.2019

Plot v humenskej nemocnici stráži sova

V rámci celoslovenského týždňa dobrovoľníctva Dobrovoľnícke centrum Krajší deň Humenné pripravilo pre kreatívnych ľudí zaujímavú výzvu s názvom „Namaľuj plot ako Picasso“.

 

Cieľom aktivity bolo skrášliť murovaný plot v areáli humenskej nemocnice. O realizáciu projektu sa výrazne zaslúžilo aj vedenie nemocnice, ktoré aktivitu podporilo a zabezpečilo farby.

Na vytvorení návrhu spolupracovali výtvarná pedagogička Liana Gógová zo Súkromnej umeleckej školy Múza v Humennom a šikovné výtvarníčky z Občianského združenia Podvihorlatská paleta. Inšpirovali sa aktuálnym trendom v akrylovej maľbe, ktorou zobrazili rastlinné motívy v štylizovanej podobe.

Originálny maľovaný plot tak zdobia pestrofarebné kvety aj vtáčiky, ktoré sa umelkyne snažili zosúladiť s pozadím. Svojho kreatívneho ducha predviedli aj študenti umeleckej školy, pre ktorých bolo maľovanie na plot novou zaujímavou skúsenosťou.

„Tešia nás ohlasy zamestnancov, pacientov, ale aj okoloidúcich. Všímajú si našu prácu, páči sa im to a to je pre nás povzbudením,” dodáva Anna Šimkuličová, jedna z výtvarníčok a dobrovoľníčka DC.

A nás, zamestnancov teší, že máme v nemocnici originálnu “ručne” maľovanú stenu.

 

GalériaĎalšie príspevky, ktoré by Vás mohli zaujímať

Aktuality 14.11.2019

Topoľčianska nemocnica vymenila vyše 120 postelí

V Nemocnici Svet zdravia Topoľčany vymenili vyše 120 postelí. Nové elektricky polohovateľné lôžka dostalo gynekologicko-pôrodnícke a ortopedické oddelenie i oddelenie úrazovej chirurgie. Nemocnica zároveň vymenila aj intenzivistické a transportné lôžka. Celková investícia, ktorá bola spolufinancovaná z eurofondov, sa vyšplhala na 300-tisíc eur.

Vranovska nemocnice ziskala hlavnu cenu medzi najlepsimi projektami energetickej efektivnosti - Efektia 2019

Aktuality 14.11.2019

Vranovská nemocnica získala hlavnú cenu EFEKTIA 2019

Opäť sme získali významné ocenenie za projekt v oblasti energetického hospodárstva. Vranovská nemocnica získala hlavnú cenu Efektia 2019.

Aktuality 14.11.2019

Akútna operácia slovenskej hokejovej reprezentantky

Ženský hokejový turnaj 6 krajín, ktorý sa konal v Michalovciach od 6. do 9. novembra sa nezaobišiel bez zranení.

Odoberajte novinky e-mailom

 

PROCARE LEKÁR 24

Možnosti riešenia vašich zdravotných komplikácií doma a v zahraničí

 

Teraz 25% zľava

VIAC INFO