Aktuality, Humenné, Krajší deň Humenné    04.11.2019

Plot v humenskej nemocnici stráži sova

V rámci celoslovenského týždňa dobrovoľníctva Dobrovoľnícke centrum Krajší deň Humenné pripravilo pre kreatívnych ľudí zaujímavú výzvu s názvom „Namaľuj plot ako Picasso“.

 

Cieľom aktivity bolo skrášliť murovaný plot v areáli humenskej nemocnice. O realizáciu projektu sa výrazne zaslúžilo aj vedenie nemocnice, ktoré aktivitu podporilo a zabezpečilo farby.

Na vytvorení návrhu spolupracovali výtvarná pedagogička Liana Gógová zo Súkromnej umeleckej školy Múza v Humennom a šikovné výtvarníčky z Občianského združenia Podvihorlatská paleta. Inšpirovali sa aktuálnym trendom v akrylovej maľbe, ktorou zobrazili rastlinné motívy v štylizovanej podobe.

Originálny maľovaný plot tak zdobia pestrofarebné kvety aj vtáčiky, ktoré sa umelkyne snažili zosúladiť s pozadím. Svojho kreatívneho ducha predviedli aj študenti umeleckej školy, pre ktorých bolo maľovanie na plot novou zaujímavou skúsenosťou.

„Tešia nás ohlasy zamestnancov, pacientov, ale aj okoloidúcich. Všímajú si našu prácu, páči sa im to a to je pre nás povzbudením,” dodáva Anna Šimkuličová, jedna z výtvarníčok a dobrovoľníčka DC.

A nás, zamestnancov teší, že máme v nemocnici originálnu “ručne” maľovanú stenu.

 

GalériaĎalšie príspevky, ktoré by Vás mohli zaujímať

Aktuality 14.08.2020

Osvieženie počas horúcich dní

Tohtoročné augustové dni sa nesú v znamení letných horúčav. Zdravotnícki pracovníci nemocnice Svidník zabezpečujú aj v tomto období nepretržitú dostupnosť zdravotnej starostlivosti pre obyvateľov regiónu.

Aktuality 13.08.2020

Michalovská nemocnica má nové pracovisko nukleárnej medicíny

Nádory diagnostikuje po novom, pacientom pomôže hybridný prístroj SPECT/CT

Aktuality 13.08.2020

MALÍČEK maličkým

Každý rodič si želá, aby jeho dieťa bolo zdravé. Taktiež chce mať možnosť byť svojmu dieťatku nablízku a v neposlednej rade je pre neho dôležitá aj pomoc a podpora okolia.

Odoberajte novinky e-mailom

 

PROCARE LEKÁR 24

Možnosti riešenia vašich zdravotných komplikácií doma a v zahraničí

 

Teraz 25% zľava

VIAC INFO