Aktuality, Humenné, Krajší deň Humenné    04.11.2019

Plot v humenskej nemocnici stráži sova

V rámci celoslovenského týždňa dobrovoľníctva Dobrovoľnícke centrum Krajší deň Humenné pripravilo pre kreatívnych ľudí zaujímavú výzvu s názvom „Namaľuj plot ako Picasso“.

 

Cieľom aktivity bolo skrášliť murovaný plot v areáli humenskej nemocnice. O realizáciu projektu sa výrazne zaslúžilo aj vedenie nemocnice, ktoré aktivitu podporilo a zabezpečilo farby.

Na vytvorení návrhu spolupracovali výtvarná pedagogička Liana Gógová zo Súkromnej umeleckej školy Múza v Humennom a šikovné výtvarníčky z Občianského združenia Podvihorlatská paleta. Inšpirovali sa aktuálnym trendom v akrylovej maľbe, ktorou zobrazili rastlinné motívy v štylizovanej podobe.

Originálny maľovaný plot tak zdobia pestrofarebné kvety aj vtáčiky, ktoré sa umelkyne snažili zosúladiť s pozadím. Svojho kreatívneho ducha predviedli aj študenti umeleckej školy, pre ktorých bolo maľovanie na plot novou zaujímavou skúsenosťou.

„Tešia nás ohlasy zamestnancov, pacientov, ale aj okoloidúcich. Všímajú si našu prácu, páči sa im to a to je pre nás povzbudením,” dodáva Anna Šimkuličová, jedna z výtvarníčok a dobrovoľníčka DC.

A nás, zamestnancov teší, že máme v nemocnici originálnu “ručne” maľovanú stenu.

 

GalériaĎalšie príspevky, ktoré by Vás mohli zaujímať

Aktuality 20.01.2020

V galantskej nemocnici sa vlani narodilo 1187 detí, osem mamičiek priviedlo na svet dvojičky

V Nemocnici Svet zdravia Galanta sa vlani uskutočnilo 1179 pôrodov, pričom najviac ich bolo v mesiaci august, a to 134. Chlapcov prišlo na svet viac ako dievčat a osem mamičiek si z galantskej pôrodnice domov odnieslo dvojičky.

Aktuality 20.01.2020

V spišskonovoveskej nemocnici sa vlani uskutočnilo o vyše 130 pôrodov viac

V Nemocnici Svet zdravia Spišská Nová Ves sa vlani uskutočnilo 1464 pôrodov. Oproti predošlému roku 2018 počet pôrodov narástol o 133. Najviac pôrodov, 153, nemocnica zaznamenala v mesiaci júl. Na svet prišlo o približne sto chlapcov viac ako dievčat a 13 mamičkám sa narodili dvojičky.

Michalovská nemocnica oslavuje druhé narodeniny

Aktuality 16.01.2020

Michalovská nemocnica oslavuje druhé narodeniny

Nemocnica novej generácie Svet zdravia Michalovce, ktorá privítala prvých pacientov v decembri 2017, oslavuje svoje druhé narodeniny. Za prvé dva roky svojej prevádzky v nej hospitalizovali 37-tisíc pacientov, lekári uskutočnili vyše 14-tisíc operácií a centrálna prípravovňa liekov vydala asi 570-tisíc kusov tabliet. Medziročne operačné výkony za rok 2018 (6625) a 2019 (7927) narástli o takmer 20 percent. V nemocnici tiež pribudlo viacero nových medicínskych odborov a mnohé ďalšie sa výrazne rozvinuli. Aj preto minulý rok dokázala prilákať rekordný počet  absolventov a personál nemocnice posilnilo už mnoho odborníkov z celého Slovenska, ktorí sa rozhodli v nej pôsobiť.

Odoberajte novinky e-mailom

 

PROCARE LEKÁR 24

Možnosti riešenia vašich zdravotných komplikácií doma a v zahraničí

 

Teraz 25% zľava

VIAC INFO