Aktuality, Partizánske    02.08.2022

Partizánska nemocnica s významným ocenením

Nemocnica Svet zdravia Partizánske získala za starostlivosť o pacientov s cievnou mozgovou príhodou medzinárodné ocenenie ESO Angels Awards. Udelila jej ho Európska organizácia pre liečbu cievnych mozgových príhod (European Stroke Organization – ESO). Neurológiu partizánskej nemocnice pritom zaradila na platinovú úroveň.

Čo je náhla cievna mozgová príhoda (NCMP)

Náhla cievna mozgová príhoda (NCMP) patrí k tretej najčastejšej príčine úmrtí na Slovensku. Až polovica z prežívajúcich pacientov zostáva s väčším či menším postihom invalidných. Ide o stav, pri ktorom je náhle narušený krvný obeh v mozgu. Pri NCMP je najdôležitejšie čo najrýchlejšie privolať záchranárov a dostať sa do nemocnice. Správnym manažmentom pacienta od diagnózy mozgovej príhody, cez rýchly transport na špecializované pracovisko po rozširujúce sa možnosti fibrinolytickej liečby sa dá znížiť vysoká mortalita, invalidita a sociálna odkázanosť.

Ocenenie za manažment pacientov s náhlou cievnou mozgovou príhodou

„Ocenenie ESO Angels Awards je pre nás veľmi významné a nesmierne si ho vážime. Neustále sa snažíme o to, aby sme pacientom poskytovali čo najkvalitnejšiu zdravotnú starostlivosť. Takéto ocenenie je pre nás obrovským zadosťučinením a zároveň dokazuje, že sa o našich pacientov staráme najlepšie, ako vieme,“ uviedla Kvetoslava Hamačková, primárka neurologického oddelenia Nemocnice Svet zdravia Partizánske.

Získané ocenenie je vizitkou cieľavedomej práce celého kolektívu neurologického oddelenia pod vedením primárky MUDr. Hamáčkovej, vrátane intenzívnej starostlivosti na OAMIS pod vedením Mgr. Pridávkovej, RTG oddelenia pod vedením MUDr. Matejovičovej a následne rehabilitačnej starostlivosti RHB oddelenia pod vedením Bc. Cifrovej.

Vyšetrenie pacientov s podozrením na mozgovú príhodu

Medzinárodná organizácia ESO hodnotila niekoľko kritérií. Sledovala napríklad či pacienti s podozrením na cievnu mozgovú príhodu podstúpili CT alebo MR vyšetrenie či počítala, koľko z nich nemocnica liečila pomocou trombolýzy.

„Ocenenia sa vyhodnocujú podľa stanovených kritérií kvality European Stroke Organisation (ESO). Na základe výsledkov týchto kritérií môžu nemocnice získať zlatý, platinový alebo diamantový status. V minulosti sa tieto ocenenia udeľovali za každý štvrťrok, avšak nakoľko máme na Slovensku dlhodobo kvalitnú zdravotnú starostlivosť o pacientov s CMP, v záujme zachovania motivácie bude udeľované už len jedno ocenenie ročne,“ uviedla iniciatíva Angels.

GalériaĎalšie príspevky, ktoré by Vás mohli zaujímať

Aktuality 10.08.2022

Sieť polikliník ProCare a nemocníc Svet zdravia sa rozširuje o špecializované pracovisko Sportclinic

V sieti polikliník ProCare a nemocníc Svet zdravia pribudlo nové pracovisko. Najnovším členom sa stala bratislavská športová klinika Sportclinic, ktorá sa venuje nielen vrcholovým, ale už aj rekreačným športovcom. V rámci polikliník ProCare ide o 14. pracovisko siete.

Aktuality 10.08.2022

Vo svidníckej a stropkovskej nemocnici vyrobili dobrovoľníci pre pacientov vejáre

Pacienti vo svidníckej a stropkovskej nemocnici dostali vlastnoručne vyrobené vejáre. Vytvorili ich pre nich dobrovoľníci nemocničného projektu Krajší deň, aby najmä starším pacientom spríjemnili horúce letné dni. Dobrovoľníci pre pacientov vyrobili až päť desiatok vejárov.

Aktuality 08.08.2022

Piknik v tráve s laktačnou poradkyňou v galantskej nemocnici

Pri príležitosti Svetového týždňa dojčenia, sa galantská nemocnica rozhodla uskutočniť 1. 8. piknik mamičiek a budúcich mamičiek s laktačnými poradkyňami, ktoré pracujú v nemocnici.

Odoberajte novinky e-mailom

(Required)
 

PROCARE TeleCare

Možnosti riešenia vašich zdravotných komplikácií doma a v zahraničí

 

Teraz 25% zľava

VIAC INFO