Blog, Svet Zdravia, Partizánske    05.05.2015

Partizánska nemocnica otvára novú onkologickú ambulanciu

Región hornej Nitry patrí medzi regióny s najvyšším počtom novo diagnostikovaných onkologických ochorení v rámci Slovenska. Napriek tomu dostupnosť ambulantnej liečby bola dlhodobo nevyhovujúca a pacienti najmä z okresov Partizánske a Bánovce nad Bebravou doteraz museli dochádzať na vzdialenejšie pracoviská. Od stredy tohto týždňa nemocnica Svet zdravia Partizánske otvára novú onkologickú ambulanciu, ktorá bude poskytovať komplexnú onkologickú terapiu s výnimkou rádioterapie. Nové pracovisko, ktoré si vyžiadalo investície v hodnote takmer 30 000 eur, sa bude zameriavať aj na preventívne prehliadky.

_DSC8457.jpg

Onkologickí pacienti v novovytvorených priestoroch budú mať k dispozícii 4 ambulantné lôžka, plnohodnotný bezbariérový prístup (vrátane nových sociálnych zariadení pre imobilných pacientov) a harmonický interiér.

„Naša nemocnica má ambíciu poskytovať v oblasti onkologickej liečby služby pre širšiu spádovú oblasť v tomto momente pre poistencov zdravotnej poisťovne Dôvera. Snažili sme sa vytvoriť také podmienky, aby pre pacientov najmä z okresov Partizánske a Bánovce nad Bebravou bolo toto pracovisko bližšie, komfortnejšie a s dobrým odborným zázemím. Veríme, že v dohľadnom čase sa dohodneme na zazmluvnení ambulancie aj s ostatnými dvomi zdravotnými poisťovňami, aby sme tak sprístupnili jej medicínske služby všetkým poistencom,“ spresnil Michal Orihel, riaditeľ nemocnice Svet zdravia Partizánske.

_DSC8382.jpg

Nová ambulancia bude každý utorok a stredu (od 7.00 do 14.00 hod.) poskytovať komplexnú onkologickú liečbu s výnimkou rádioterapie.

„Pacientom budeme poskytovať cytostatickú liečbu, biologickú cielenú liečbu a paliatívnu podpornú terapiu. Novinkou budú aj preventívne prehliadky pre bežných pacientov, na ktoré bude potrebné odporučenie od všeobecného lekára,“ doplnila MUDr. Alexandra Szabová, klinická onkologička nemocnice Svet zdravia Partizánske.


_DSC8398.jpg

_DSC8451.jpgĎalšie príspevky, ktoré by Vás mohli zaujímať

Aktuality 19.02.2018

Humenská nemocnica dostala pre bábätká neonatologické prístroje

Prístroj na kyslíkovú liečbu, fototerapeutická lampa či výhrevné lôžko. Nemocnica Svet zdravia Humenné dostala od spoločnosti Lidl set neonatologických prístrojov pre novorodencov za približne 19-tisíc eur. Darovať ich nemocnici pomohli zákazníci potravinového reťazca, ktorí sa zapojili do projektu Dobré rozprávky. Urobili tak už tretí rok po sebe.

Aktuality 19.02.2018

Michalovská nemocnica dostala pre bábätká neonatologické prístroje

Prístroj na kyslíkovú liečbu, fototerapeutická lampa či výhrevné lôžko. Nemocnica Svet zdravia Michalovce dostala od spoločnosti Lidl set neonatologických prístrojov pre novorodencov za približne 19-tisíc eur. Darovať ich nemocnici pomohli zákazníci potravinového reťazca, ktorí sa zapojili do projektu Dobré rozprávky. Urobili tak už tretí rok po sebe.

Aktuality 19.02.2018

Začína sa štvrtý ročník súťaže Medik roka 2018

Sieť nemocníc Svet zdravia vyhlasuje spoločne s partnermi už štvrtý ročník odbornej súťaže určenej pre študentov 5. a 6. ročníka lekárskych fakúlt Medik roka 2018. Budúci lekári v odbore všeobecné lekárstvo si v nej môžu preveriť a zmerať svoje teoretické poznatky. Aprílové vyvrcholenie súťaže v Michalovciach ponúkne následne 20 finalistom kombináciu odborných workshopov a napínavého súťaženia v praktických podmienkach skutočnej nemocnice. Na jedného víťaza čaká finančná výhra v hodnote 3000 eur. Všetkým finalistom bude súčasne ponúknuté garantované pracovné miesto v nemocnici siete Svet zdravia, traja najlepší si budú môcť vybrať oddelenie podľa vlastného výberu. Registrácia do súťaže prebieha na stránke www.medikroka.sk do 18. marca 2018.

Odoberajte novinky e-mailom

 

PROCARE LEKÁR 24

Možnosti riešenia vašich zdravotných komplikácií doma a v zahraničí

 

Teraz 20% zľava

VIAC INFO