Aktuality, Vranov nad Topľou    21.06.2021

OZ Chobotničky na návšteve vo vranovskej nemocnici

Pletené chobotničky a šité rybičky sa stali súčasťou dobrovoľníckeho projektu, ktorý sa na Slovensku každým rokom viac a viac dostáva do povedomia zdravotníckej a širšej verejnosti.

Háčkujú a šijú ich členky klubu dôchodcov vo Veľkom Mederi a OZ Veselé chobotničky ich následne distribuuje do nemocničných zariadení po celom Slovensku. Doposiaľ rozdali už viac ako 800 hračiek. „Prioritne patria chobotničky a rybičky do rúčok skôr narodeným bábätkám a bábätkám so srdcovými chybami,“ hovorí PhDr. Erzsébet Janits, predsedníčka občianskeho združenia a pokračuje:

„Predčasne narodené deti sú často a dlhú dobu odkázané na pomoc medicínskych prístrojov, s ktorými ich spájajú rôzne hadičky. U všetkých novorodencov vidíme silný úchopový reflex a tak hrozí náhodné vytiahnutie hadičiek z končatín. Chápadlá im pravdepodobne pripomínajú pupočnú šnúru, na ktorú boli zvyknuté ešte pred narodením, a pravdepodobne preto deti s takýmito hračkami v postieľkach dýchajú pravidelnejšie, zlepšuje sa im tep srdca a krvný tlak. Naše ručne šité hračky sú vzorom toho, keď na pomoc stačí drobnosť. Obdarované však neboli len bábätká, malý darček v podobe sladkého balíčka sa ušiel i zdravotníkom, ktorí sa o nich starajú. Postupne navštevujeme nemocnice, okrem rozdávania hračiek tiež prezliekame zdravotníkov do krásnych rozprávkových vecí, tak aby detičky a mamičky mali pocit, že sú v rozprávkovej izbičke a cítili sa dobre.“

Vranovskú nemocnicu svojou návštevou potešili 14. júna a obdarovali naše bábätká a ich mamičky. Občianske združenie zároveň potešilo dámsky personál oddelenia ručne vyrobenými mydielkami. Túto milú akciu sponzoroval rodák z Vranova, Ing. Igor Čečko.

V mene vranovskej nemocnice, našich mamičiek a detičiek im vyslovujeme veľké ĎAKUJEM.

GalériaĎalšie príspevky, ktoré by Vás mohli zaujímať

Aktuality 03.08.2021

Zdravotníci svidníckej nemocnice vás zaočkujú v regióne i priamo v nemocnici

Pre zvýšenie zaočkovanosti obyvateľov svidníckeho regiónu, vďaka ktorej dokážeme spoločne zvrátiť negatívny vývoj pandémie, sme sa v spolupráci s ministerstvom zdravotníctva rozhodli zorganizovať aj výjazdové očkovanie v nadchádzajúce utorky (03.08. a 10.08.2021).

Aktuality 03.08.2021

Deň s laktačnou poradkyňou v humenskej nemocnici

Pri príležitosti Svetového týždňa dojčenia, ktorý si pripomíname prvý augustový týždeň, sa aj napriek nepriaznivému počasiu v humenskej nemocnici stretli mamičky, aby získali viac informácií k dojčeniu.

Aktuality 02.08.2021

Jubileum v nemocnici Galanta

Aj Nemocnica s poliklinikou Sv. Lukáša sa môže pochváliť, že vo svojich radoch má kolegu lekára, ktorý tento rok oslávil svoje krásne 80. narodeniny.

Odoberajte novinky e-mailom

 

PROCARE TeleCare

Možnosti riešenia vašich zdravotných komplikácií doma a v zahraničí

 

Teraz 25% zľava

VIAC INFO