Aktuality, Vranov nad Topľou    21.06.2022

Oslava 70. výročia zdravotníctva vo Vranove nad Topľou

História zdravotníctva vo Vranove nad Topľou siaha do roku 1952, kedy v meste vznikol Okresný ústav národného zdravia. S rozvojom zdravotnej starostlivosti pre Vranovčanov úzko súvisí aj budovanie nemocnice, ktorej prvé oddelenia boli uvedené do prevádzky niekoľko rokov neskôr. Dnes je nemocnica už 10 rokov pevnou súčasťou siete ProCare a Svet zdravia a pracuje v nej 550 zamestnancov, ktorí sa profesionálne a s láskou starajú o všetkých pacientov. Pri príležitosti oslavy 70. výročia vranovského zdravotníctva nemocnica ocenila 5 bývalých riaditeľov a 29 súčasných zamestnancov, ktorí sú jej verní už niekoľko desiatok rokov.

„Vranovská nemocnica je súčasťou siete Svet zdravia celých 10 rokov, teda hneď od vzniku siete. V roku 2014 sme práve v nej začali s výstavbou nového konceptu spojených multiodborových oddelení anestéziológie a intenzívnej starostlivosti, ktoré sú dnes už sieťovým štandardom. Rozšírením tohto oddelenia vranovská nemocnica príkladne zvládala aj extrémne náročné chvíle covidových vĺn a starostlivosť o pacientov, ktorí si vyžadovali intenzivistickú liečbu. Svoje opodstatnenie v regióne dokazuje tiež tým, že sú jej oddelenia vyhľadávané aj pacientmi z iných regiónov,“ uviedol Radoslav Čuha, generálny riaditeľ siete ProCare a Svet zdravia.

Vďaka pristavanej časti oddelenia OAMIS sa zvýšil počet intenzivistických lôžok z 12 na 17. Rozšírením vytvorili päť izolačných boxov, z ktorých štyri jednotky majú aj oddelený vstup slúžiaci ako vstupný filter. Práve tie zohrali významnú úlohu v starostlivosti o pacientov s ochorením COVID-19. Nové zázemie je vybavené modernou medicínskou technikou a priestormi, ktoré sú bezpečnejšie pre pacientov, aj personál.

„Veľmi ma teší, že sa naša nemocnica v priebehu rokov rozvíja a neustále napreduje. A to sa týka okrem oddelenia OAMIS aj rádiologického oddelenia, gynekologicko-pôrodníckeho oddelenia, fyziatricko-rehabilitačného a v podstate každého oddelenia, pretože sme každé jedno nejakým spôsobom renovovali. Som vďačný všetkým svojim kolegom za profesionálnu prácu, ktorú každý deň odvádzajú a za lásku, s akou sa starajú o našich pacientov. Nemocnici preto do ďalších rokov prajem najmä takých skvelých ľudí, ako mala doteraz, pretože bez nich by sme nemohli oslavovať 70. výročie a, samozrejme, spokojných a vyliečených pacientov,“ povedal Eugen Lešo, riaditeľ Nemocnice Svet zdravia Vranov nad Topľou.

  

Dlhých 110 dní, 5 operácií a neistá šanca na prežitie – v nemocnici zachránili aj pacientku Zuzanu  

Pacientka Zuzana bola na oddelení anestéziológie a multiodborovej intenzívnej starostlivosti hospitalizovaná od februára minulého roka až 110 dní. Do nemocnice bola prijatá s ťažkým priebehom ochorenia COVID-19 a keďže sa jej stav neustále zhoršoval, bolo potrebné napojenie na umelú pľúcnu ventiláciu.

Počas liečby sa však pacientke pridružili aj ďalšie zdravotné problémy, pre ktoré musela absolvovať päť operácií. Napriek veľkej snahe zdravotníkov aj pacientky, bol jej stav ako na hojdačke. Spoločným úsilím zdravotníkov a nezlomnej vôle pacientky bojovať a žiť sa jej život nakoniec podarilo zachrániť a po viac ako troch mesiacoch na oddelení bola pacientka z vranovskej nemocnice prepustená.

V nemocnici za ostatné roky inovovali medicínsku techniku aj priestory. Taktiež investovali do IT techniky a v neposlednom rade do personálu. Za posledné obdobie sa nemocnica stala vyhľadávanou aj čerstvými absolventami lekárskych fakúlt a zdravotníckych škôl a opakovane prijala ich nadpriemerný počet.

 

Ocenili dlhoročných zamestnancov

 Nemocnica je stabilným zamestnávateľom pre 550 ľudí. Pri príležitosti oslavy 70. výročia zdravotníctva vo Vranove ocenili 5 bývalých riaditeľov nemocnice a 29 súčasných zamestnancov, ktorí sú jej verní už viac ako 40 rokov. Celým programom slávnostnej akadémie hostí sprevádzal Folklórny súbor Vranovčan a odzneli aj pozdravy a gratulácie známych osobností z Vranova, ako napríklad od herca Vladimíra Kobielskeho, speváka Petra Biča, Viliama Kalmana z Drišľaku, speváčky Janais či od spokojného pacienta Ernesta Šarköziho.

GalériaĎalšie príspevky, ktoré by Vás mohli zaujímať

Aktuality 04.07.2022

Otvorenie nového dojčenského kútika v dunajskostredskej nemocnici

Dojčiaci kútik znamená súkromný priestor, kde môže dojčiaca matka pohodlne v súkromí nadojčiť svoje batoľa.

Aktuality 01.07.2022

Zdravotníci nemocnice na Dni mesta Svidník

Mesto Svidník organizovalo po dvoch dlhých rokoch svoju tradičnú akciu pre verejnosť “Dni mesta Svidník“.

Aktuality 01.07.2022

FAMILY DAY V NEMOCNICI GALANTA

V sobotu 25.6 sa pre zamestnancov Nemocnice Sv. Lukáša v Galante uskutočnil 2. ročník podujatia s názvom FAMILY DAY.

Odoberajte novinky e-mailom

(Required)
 

PROCARE TeleCare

Možnosti riešenia vašich zdravotných komplikácií doma a v zahraničí

 

Teraz 25% zľava

VIAC INFO