Polikliniky ProCare 0907 888 999
Nemocnice Svet zdravia 055 / 327 7777
Kontakty Klientská zóna
 

Neurochirurgia

Neurochirurgia v Michalovciach je vstupnou bránou do nemocnice novej generácie za účelom operácií centrálneho nervového systému a chrbtice. Vyšetrovaní sú pacienti, ktorí pre neúspech konzervatívnej (neoperačnej) liečby vyžadujú operačný zákrok.

Predtým, ako pacient príde do našej ambulancie je potrebné, aby bol riadne liečený neurológom (ortopédom). Ak sa jeho zdravotné problémy aj napriek tomu nezmiernili, tak by mal byť odoslaný k nám svojim lekárom s výsledkom MR (mag. rezonancie), poprípade s výsledkami z CT alebo RTG.

KONTAKT +421 908 513 874
(pondelok – piatok, 9.00 – 15.00 hod)

 
 

Benefity

 • Krátke čakacie doby

  Ponúkame možnosť telefonického objednania kedykoľvek v priebehu pracovného dňa. Vyšetrenie prebieha v pokoji a pri dostatočnej časovej rezerve.

 • Vysoký štandard izieb

  Ponúkame izby hotelového štandardu. Izby sú maximálne 2 – posteľové, každá má vlastné sociálne zariadenie, Wifi, televízor.

 • Vybavenie najnovšej generácie

  Moderné operačné sály sú plne vybavené na všetky typy operácií na chrbtici a v miechovom kanáli, čo prispieva k vysokej bezpečnosti výkonov.

 • Kvalifikovaný tím

  Hlavným benefitom pre nášho pacienta je špičkový tím lekárov.

Liečebné možnosti/výkony

 • Operácie medzistavcových platničiek

  Väčšina operácií na chrbtici je vykonaná miniinvazívnym prístupom, čo znamená menšie poškodenie tkanív, svalov chrbtice, menej pooperačnej bolesti, minimálne krvné straty a skorú mobilizáciu.

  Viac...
 • Stabilizačné operácie
   

  Stabilizačné operácie pri úrazoch, degeneratívnych a vrodených ochoreniach chrbtice, nádoroch stavcov, reumatoidnej arthritíde v krčnej oblasti vrátané operácií.

  Viac...
 • Operácie nádorov miechového kanála

  Operácie nádorov miechového kanála sa radia medzi komplikované zákroky, ale vďaka špičkovému technickému vybaveniu a vysoko kvalifikovanému personálu sme zaradili tieto výkony do portfólia nemocnice.

  Viac...
 • Operácie na mozgu a hlave

  Tieto zákroky plánujeme zaviesť v blízkej budúcnosti.

  Viac...

Náš tím špecialistov

 • MUDr. Peter Bačinský, MBA
  neurochirurg

  Od roku 2018 pracuje ako hlavný neurochirurg v nemocnici novej generácie Svet zdravia Michalovce.

  Viac...
 • MUDr. Vladimír Balik, PhD, MBA
  neurochirurg

  Od roku 2020 pracuje ako neurochirurg v nemocnici novej generácie Svet zdravia Michalovce.

  Viac...

Anna Krutková Ortopedická ambulancia - Endoprotetická poradňa, Nemocnica Michalovce sestra

Na stiahnutie

Poďakovania

 • Vážení páni riaditelia.

  Touto cestou by som chcela vysloviť veľké a srdečné  poďakovanie celému  neurochirurgickému a ortopedickému oddeleniu v Nemocnici s poliklinikou Štefana Kukuru Michalovce, a.s., menovite MUDr. Vladimírovi Balíkovi, PhD.  za jeho vysoko profesionálny prístup počas mojej hospitalizácie a následnej operácie a pooperačnej starostlivosti, za  jeho odbornosť, skvelú starostlivosť a aj ľudský prístup. Na hospitalizáciu som nastúpila po vianočných sviatkoch vo veľkých až neúnosných bolestiach a bola potrebná  neodkladná operácia krčnej chrbtice. Nakoľko ma zo zvolenskej nemocnice poslali v nevydržateľných bolestiach na sviatky domov čakať na termín operácie v Banskej Bystrici, ktorý bol naplánovaný na cca február 2023, obrátila som sa s prosbou o hospitalizáciu na Vašu nemocnicu. Ešte raz veľmi pekne ďakujem pánovi doktorovi Vladimírovi Balíkovi a jeho kolegovi z ortopedického oddelenia doktorovi Jozefovi Petríkovi, Mgr. Monike Draveckej aj jej celému tímu zdravotných sestričiek a bratov ako aj celému personálu nemocnice za ich skvelú odvedenú prácu a starostlivosť a záujem o pacienta. Zdravie je najviac v živote človeka  a ja Vám zo srdca  ďakujem, že ste mi pomohli vrátiť sa do bežného života, k rodine a verím, že po rekonvalescencii aj do práce.

  Ing. Zdenka Antalová 

 • Vážený pán MUDr. Martin Žofčák,

  dovoľte, aby sme touto cestou vyjadrili naše obrovské poďakovanie za starostlivosť a profesionálny prístup na Ortopedickom oddelení počas hospitalizácie našej mamky p. Fratričovej.

  Osobitne by sme chceli poďakovať pánovi doktorovi MUDr. Balikovi, PhD., ktorý okrem vysokej odbornosti prejavuje obrovskú mieru spolupatričnosti a cítenia s pacientom. Jeho prístup, spôsob komunikácie, kooperácia s nami ako rodinou aj starostlivosť o pacienta je obdivuhodná. Zároveň by sme veľmi radi poďakovali aj pani Mgr. Draveckej, ktorá zohráva kľúčovú úlohu pri rekonvalescencii našej mamky, nielen tej fyzickej, ale hlavne psychickej, ktorú potrebuje v tejto chvíli najviac. Naprieč celým Slovenskom sme sa ešte nikdy nestretli s tak profesionálnym, ľudským a empatickým prístupom ako na Vašom oddelení. Vážený pán MUDr. Žofčák, je veľmi ťažké slovami vyjadriť ako veľmi sme celému tímu na čele s pánom doktorom Balikom vďační. Veríme však, že to s čím sme sa stretli a stretávame počas posledných dní vo Vašej nemocnici, by malo slúžiť ako veľký vzor pre zdravotníctvo na celom Slovensku. Na záver by sme Vás chceli veľmi pekne požiadať o tlmočenie tohto nášho veľkého ďakujem čo možno na najvyššie miesta, pretože sme presvedčení, že je dôležité, aby vedenie vedelo s akými skvelými profesionálmi pracuje.

  Adriana Michaličková s rodinou

 • Vážené vedenie nemocnice,

  touto cestou sa chcem z úprimného srdca poďakovať neurochirurgickému oddeleniu za ich láskavý a vysoko profesionálny prístup. Dňa 8.10.2020 som bol hospitalizovaný na toto oddelenie a následne aj operovaný ( M510 (Z) – Poškodenie driekových a iných medzistavcových platničiek s myelopatiou (G99.2) ). Zvlášť chcem priamo vysloviť poďakovanie MUDr. Vladimírovi Balikovi PhD. Bol som veľmi spokojný s profesionálnou úrovňou zdravotnej starostlivosti aj zo strany  zdravotných sestier a ošetrovateľov. Patrí im veľké poďakovanie s uznaním kvality a rešpektu voči profesionálom s obrovskou dávkou ľudskosti. Prosím tlmočte im moje poďakovanie.

  Vojtech Omelka

 • Touto cestou  chcem poďakovať Vašim lekárom, ktorí pracujú vo Vašej nemocnici. Žiadam, aby ste im touto cestou verejne a pred všetkými lekármi vyjadrili moju vďaku za profesionálny, úprimný a srdečný prístup počas liečby mojej choroby. Jedná sa o MUDr. Martinu Kolibášovú, neurologičku, MUDr. Maroša Eľka, traumatológia a MUDr. Vladimíra Balika PhD., neurochirurga. Zároveň prosím poďakujte aj zdravotnému personálu počas mojej hospitalizácie. Srdečná vďaka všetkým.

  Valéria Maťašová

 • Obrovská vďaka patrí MUDr. Petrovi Bačinskému, MBA a celej nemocnici za odborný prístup a starostlivosť. V deň hospitalizácie som nemohla ani chodiť a mala som veľké bolesti. Po sérii vyšetrení ma čakala nepríjemná správa, nezhubný nádor na chrbtici v hrudnej oblasti. Lekár mi následne vysvetlil všetky možnosti a keďže sa rozhodlo pre operáciu, tak aj samotný priebeh zákroku. Operácia dopadla úspešne a už po troch týždňoch opäť chodím a nemám bolesti.

  Anna Balogová, Michalovce

Kontakty

Nemocnica Svet zdravia Michalovce
Špitálska ul. č. 2, 071 01 Michalovce

Ambulancia sa nachádza v pavilóne A, na prízemí.

Ordinačné hodiny
Pondelok: 8:00 – 12:30, MUDr. Peter Bačinský, MBA
Utorok: 8:00 – 12:00, 12:30 – 15:30 MUDr. Vladimír Balik, PhD.
Štvrtok: 8:00 – 12:00, 12:30 – 15:30 MUDr. Peter Bačinský, MBA
Obedňajšia prestávka 12:00 – 12:30

Do ambulancie je potrebné sa objednať vopred.

Telefonické kontakty

+421 908 513 874 (pondelok – piatok, 9.00 – 15.00 hod)
+421 56 641 6830 (pondelok – piatok, 9.00 -15.00 hod)

Nenašli ste, čo ste hľadali? Napíšte nám

(Required)