Psychiatrická liečebňa

Nemocnica Trebišov

Návštevné hodiny

  • Pondelok 14:00 - 16:00
  • Utorok 14:00 - 16:00
  • Streda 14:00 - 16:00
  • Štvrtok 14:00 - 16:00
  • Piatok 14:00 - 16:00
  • Sobota 14:00 - 16:00
  • Nedeľa 14:00 - 16:00

Kontakt

SNP 1079/76, 075 01 Trebišov

+421 (0) 566660101

Telefonický kontakt: +421 (0) 56 6660 101

Oddelenie sa nachádza v areáli nemocnice na prízemí Psychiatrického pavilónu (pavilón F).

O oddelení

V liečebni poskytujeme špecializovanú zdravotnú starostlivosť pacientom s chronickými či recidivujúcimi duševnými poruchami vyžadujúcimi dlhodobú hospitalizáciu. Oddelenie je koedukované, má 32 lôžok. Pacienti sú umiestňovaní na troj- a štvorposteľové izby  s vlastným sociálnym zariadením. V priestoroch oddelenia sa nachádza spoločná jedáleň, miestnosť na liečbu prácou (ergoterapiu) a telocvičňa. Súčasťou oddelenia je park, kde majú pacienti možnosť vychádzok a aktivít denného režimu.

Na základe zazmluvnenia prijímame pacientov poistených v zdravotných poisťovniach: VšZP a Dôvera. Pacienti sú prijímaní po preliečení akútneho stavu z psychiatrického oddelenia, z iných lôžkových oddelení  nemocnice Trebišov,  z psychiatrických oddelení a kliník iných regiónov.

LIEČEBNÉ MOŽNOSTI/VÝKONY

Zameriavame sa na doliečovanie subakútnych štádií psychóz, chronicky prebiehajúcich psychóz, liečbu  depresívnych a úzkostných porúch, doliečovanie stavov nepokoja a porúch správania pri demenciách, organických poruchách a mentálnych retardáciách, liečbu reziduálnych stavov pri syndróme závislosti od alkoholu.

Oddelenie funguje režimovo – komunitným spôsobom. V rámci hospitalizácie poskytujeme modernú psychofarmakologickú liečbu, aplikujeme aj liečbu elektrošokmi (elektrokonvulziami, ECT). Pacientom poskytujeme komplexnú psychoterapeutickú starostlivosť vrátane psychodeukácie.

Súčasťou liečebného procesu sú ergoterapeutické aktivity a ďalšie techniky psychosociálnej rehabilitácie (liečba výtvarným umením – arteterapia, liečba pomocou hudby – muzikoterapia, liečba čítaním – biblioterapia). Pre pacientov realizujeme rôzne kultúrne a športové aktivity. Sebestační pacienti majú prístup aj k duchovným službám v nemocničnej kaplnke.

DOPLNKOVÉ INFORMÁCIE

Mimo uvedených návštevných hodín, v osobitých prípadoch, sa budeme snažiť vyhovieť Vašim individuálnym požiadavkám.
Chodiaci pacienti môžu využívať na stretnutie s návštevami návštevnú miestnosť, aj rozľahlý nemocničný park s lavičkami v areáli nemocnice.

POKYNY PRE HOSPITALIZOVANÝCH PACIENTOV

Čo potrebujete k hospitalizácii:

Preukaz poistenca, občiansky preukaz, osobné veci (pyžamo, domácu obuv, pohodlné domáce oblečenie, hygienické potreby).
Pacienti majú k dispozícii mobilný telefón počas pracovných dní v čase od 16:00 do 18:00, počas víkendu v čase od 10:00 do 14:00.

 

Na stiahnutie

Personálne oddelenie

MUDr. Čičvák Viliam Psychiatrická liečebňa, Nemocnica Trebišov primár

MUDr. Krajňáková Zuzana Psychiatrická liečebňa, Nemocnica Trebišov lekár

Mgr. Nováková Ľubica Psychiatrická liečebňa, Nemocnica Trebišov vedúca sestra