Aktuality, Vranov nad Topľou    08.12.2022

Odborný seminár pre sestry a pôrodné asistentky

V tomto predvianočnom období zorganizovala Regionálna komora sestier a pôrodných asistentiek v spolupráci s vranovskou nemocnicou v rámci sústavného vzdelávania odborný seminár pre sestry a pôrodné asistentky.

Celý sa niesol v slávnostnej atmosfére s príjemným posedením pri vianočnom stromčeku s horúcim punčom v ruke. Odznelo šesť zaujímavých odborných prednášok z odboru gynekológie, neonatológie a pediatrie.

Pôrodné asistentky priblížili zúčastneným poslucháčom novinky v gynekologickom ošetrovateľstve ako je kineziotejping v tehotenstve, či príprava pôrodných ciest na pôrod. Sestry neonatologického oddelenia svojimi príspevkami účastníkov seminára previedli čarovným svetom novorodeniatok a sestry pediatrického oddelenia priblížili sestrám nové trendy v starostlivosti o detského pacienta. Pôrodné asistentky nezaváhali, ukázali svoju šikovnosť a hudobného ducha v peknom hudobnom programe. Obdarili prítomných svojou hrou na husle a klavír a všetci spoločne si zaspievali vianočné koledy.

Vianočnú atmosféru dotvárala vôňa horúceho punču a škorice, svetielka vianočného stromčeka a hlavne radosť zo spoločne stráveného pokojného času.

GalériaĎalšie príspevky, ktoré by Vás mohli zaujímať

Aktuality 27.01.2023

Od otvorenia novej michalovskej nemocnice sa zvýšil počet operačných výkonov o tretinu

Vyše 82 000 hospitalizovaných pacientov, 155 000 pacientov ošetrených na urgentnom príjme či 37 000 uskutočnených operácií v priebehu piatich rokov fungovania michalovskej nemocnice. Nemocnica novej generácie Svet zdravia Michalovce oslavuje svoje piate výročie a za ostatný čas sa významne rozvinula tak v personálnej, ako aj v medicínskej oblasti. V porovnaní s obdobím pôvodnej nemocnice stúpol počet operácií priemerne o tretinu, a to vďaka vyššiemu počtu operačných sál, posilnenému personálu a plávajúcim lôžkam. Nemocnica tak potvrdila svoje ambície zvýšiť dostupnosť akútnej a intervenčnej zdravotnej starostlivosti pre región východného Slovenska. Od jej otvorenia sa výška investícií vyšplhala na takmer šesť miliónov eur.

Aktuality 24.01.2023

Od operácie chrbtice až po maratónsky beh

Silný príbeh pána Juraja Slavkovského je dôkazom toho, že nádej a odhodlanie nás nemá opúšťať. Celý priebeh jeho cesty z operačného stola až po maratónsky beh si môžete prečítať v inšpiratívnom rozhovore, kde sa dozviete, ako pán Slavkovský dobehol so svojou diagnózou až do úspešného konca.

Aktuality 23.01.2023

Ako pomáha bylinná náparka pri pôrode?

Na spokojnosti a vysokom komforte pacientiek veľmi záleží a preto si Nemocnica s poliklinikou Trebišov pripravila pre budúce mamičky novinku - bylinnú náparku.

Odoberajte novinky e-mailom

(Required)
 

Majte svoje zdravie pod kontrolou

Odteraz si môžete pohodlne a kedykoľvek online rezervovať termín u lekára, zaregistrovať svoj príchod do polikliniky, uhrádzať platby, chatovať s agentom call centra a ešte omnoho viac.

 

Nová Klientska zóna

VIAC INFO