Aktuality, Svet Zdravia, Humenné, Koronavirus, Michalovce, Rožňava    14.01.2021

Od pondelka sa začínajú v troch nemocniciach Svet zdravia očkovať vybrané skupiny ľudí

V Nemocniciach Svet zdravia Michalovce, Rožnava a Humenné prebieha očkovanie určených skupín ľudí proti ochoreniu COVID-19, ktorí sa prihlásia cez národný portál. Ide o konkrétne skupiny ľudí v zmysle národnej očkovacej stratégie.

 

Michalovská nemocnica je jedným z vakcinačných centier, ktoré stanovilo ministerstvo zdravotníctva. V sieti nemocníc Svet zdravia takéto vakcinačné centrá fungujú ešte v Humennom a Rožňave.

Ako prebieha vakcinácia?

Je potrebná registrácia na stránke www.korona.gov.sk, kde je v otvorené prihlasovanie pre skupiny ľudí podľa aktuálne platnej vyhlášky Ministerstva zdravotníctva Slovenskej republiky.

Po príchode do vakcinačného centra, respektíve ambulancie vypĺňa pacient dotazník, v ktorom sa posudzujú rizikové faktory. Po vykonaní všetkých náležitých úkonov sa pristúpi k samotnej vakcinácií. Po tomto kroku je potrebné, aby pacient počkal na pozorovanie približne 15 minút v čakárni. U rizikových skupín je táto doba predĺžená na 30 minút.

Očkovanie v Nemocnici Svet zdravia Michalovce  

Vakcinácia v michalovskej nemocnici prebieha vo vakcinačnom centre na Duklianskej ulici. Pripravených je päť ambulancií s celkovou dennou kapacitou približne 300 ľudí. Vakcinačné centrum je v prevádzke v pracovné dni od 7.45 do 14.30 h.

Je potrebná registrácia na stránke korona.gov.sk, kde je aktuálne otvorené prihlasovanie v súlade so stratégiou MZSR.

Lekárka radí Čo treba vedieť o očkovaní proti COVID-19

Očkovanie v Nemocnici Svet zdravia Humenné

Očkovanie v humenskej nemocnici prebieha vo vakcinačnom centre na ulici Nemocničná 7 – Pavilón A. Pripravené sú 3 ambulancie s celkovou dennou kapacitou približne 200 ľudí. Vakcinačné centrum je v prevádzke od 8.00 do 15.00 h.

 Očkovanie v Nemocnici Svet zdravia Rožňava

Očkovanie v rožňavskej nemocnici prebieha vo vakcinačnom centre na Poliklinike dospelých (0. poschodie). Pripravená je jedna ambulancia, v rámci ktorej očkujeme na dvoch miestach s celkovou dennou kapacitou v počiatočnej fáze približne 300 ľudí.

Vakcinačné centrum bude v prevádzke od 9:00 do 15:30 hod., obedná prestávka 12:00-12:45 hod.Ďalšie príspevky, ktoré by Vás mohli zaujímať

Blog 08.04.2021

Kedy je vhodné riešiť chyby detskej chôdze?

Chôdza sa u každého dieťaťa vyvíja veľmi individuálne. Vývoj chôdze súvisí s celkovým dozrievaním centrálnej nervovej sústavy, so vzpriamovaním a vývojom koordinácie pohybov a rovnováhy.

Aktuality 06.04.2021

Poďakovanie pre rožňavskú nemocnicu za organizáciu očkovania

Rožňavská nemocnica zriadila vakcinačné centrum, ktoré sa nachádza v poliklinike pre dospelých (0. poschodie) a očkuje každý pracovný deň. Počas marca zdravotníci podali vakcínu aj pánovi Tiborovi Krištofovi, ktorý nemocnici napísal takéto poďakovanie.

Aktuality 06.04.2021

V žiarskej a banskoštiavnickej nemocnici si pripomínajú Deň lekárov

V Nemocnici Svet zdravia Žiar nad Hronom a Banská Štiavnica si pripomínajú Deň lekárov, ktorý je 30. marca.

Odoberajte novinky e-mailom

 

PROCARE LEKÁR 24

Možnosti riešenia vašich zdravotných komplikácií doma a v zahraničí

 

Teraz 25% zľava

VIAC INFO