Polikliniky ProCare 0907 888 999
Nemocnice Svet zdravia 055 / 327 7777
Kontakty Klientská zóna
Aktuality, Žiar nad Hronom    19.05.2022

OCENENIE BIELE SRDCE

Námestníčka pre ošetrovateľskú starostlivosť Nemocnice Svet zdravia Žiar nad Hronom a Banská Štiavnica Mgr. Eva Valentová získala ocenenie Biele srdce. Ocenenie každoročne udeľuje Slovenská komora sestier a pôrodných asistentiek pri príležitosti Medzinárodného dňa sestier.

Biele srdce je celosvetový symbol sestier. Jeho tvar je prejavom humánnej komunikácie a pomoci a súčasne miestom, odkiaľ pramení kvalita ošetrovateľskej starostlivosti. Biela farba zas symbolizuje prelínanie sa všetkých farieb, ktoré svet pozná, tak ako sestra prijíma všetkých ľudí sveta.

„Ocenenie Biele srdce si veľmi vážim. Vnímam ho ako ocenenie celého tímu ľudí, kolegov, s ktorými som na OAIM  a v súčasnosti v našich obidvoch nemocniciach v Žiari nad Hronom a v Banskej Štiavnici spolupracovala a naďalej spolupracujem. Zároveň ma zaväzuje vo svojej práci nepoľaviť, ďalej rozvíjať manažérske a ošetrovateľské zručnosti a odovzdávať štafetu ďalším sestrám a pôrodným asistentkám,“ hovorí Eva Valentová, námestníčka pre ošetrovateľskú starostlivosť Nemocnice Svet zdravia Žiar nad Hronom a Banská Štiavnica.

Eva Valentová v slovenskom zdravotníctve pracuje už vyše 26 rokov. V žiarskej nemocnici začala pracovať v roku 1998 ako sestra so špecializáciou na OAIM a v roku 2009 sa stala vedúcou sestrou tohto oddelenia. V súčasnosti už päť rokov zastáva pozíciu námestníčky pre ošetrovateľskú starostlivosť, v ktorej uplatňuje svoje strategické myslenie.

Je veľmi nadanou manažérkou. Neustále inšpiruje svojich kolegov k zlepšovaniu a zavádzaniu inovatívnych ošetrovateľských postupov do praxe. Tým zároveň výrazne ovplyvňuje zvyšovanie úrovne poskytovanej ošetrovateľskej starostlivosti. Aktívne spolupracovala aj pri zrode nových ošetrovacích jednotiek v žiarskej nemocnici.

Od roku 2011 je viceprezidentkou Regionálnej komory sestier a pôrodných asistentiek Žiar nad Hronom, rovnako je predsedníčkou Zdravotníckej a sociálnej komisie pri obci Župkov.

Svoju prácu vníma ako poslanie, ktoré vykonáva s úctou, radosťou a najmä s láskou.

GalériaĎalšie príspevky, ktoré by Vás mohli zaujímať

Aktuality 08.06.2023

Deň detí na pediatrickom oddelení v Žiari nad Hronom

Prvý Medzinárodný deň detí, tak ako ho poznáme teraz, sa začal sláviť až v roku 1950. Hlavnou myšlienkou Medzinárodného dňa je nárok všetkých na prežitie šťastného detstva.

Aktuality 08.06.2023

Krásny dar pre oddelenie rádiológie

Netradičné poďakovanie od pacienta a akademického maliara Juraja Tkáčika za príjemný, ľudský a profesionálny prístup zdravotníckeho personálu počas vyšetrenia na magnetickej rezonancii. Podnetom k podarovaniu obrazu bola vyšetrovňa magnetickej rezonancie, kde na stene miestnosti sa nachádza tapeta s divokými makmi. Pacientovi to pripomenulo príbeh z prvej svetovej vojny, posledný výstrel na poli s divokými makmi. Divoké maky sa tak stali symbolom nádeje za nové začiatky. V mene celého oddelenia rádiológie ďakujeme za tento výnimočný dar. Veríme, že našich zdravotníkov to úprimne potešilo a povzbudilo v ďalšej náročnej práci.

Aktuality 02.06.2023

Neurologické oddelenie Nemocnice Svet zdravia Vranov nad Topľou získalo ocenenie ESO Angels Awards

Neurologické oddelenie Nemocnice Svet zdravia Vranov nad Topľou získalo za starostlivosť o pacientov s cievnou mozgovou príhodou medzinárodné ocenenie ESO Angels Awards. Opakovane mu ho udelila Európska organizácia pre liečbu cievnych mozgových príhod (European Stroke Organization – ESO). Neurológiu vranovskej nemocnice pritom zaradila na diamantovú úroveň.

Odoberajte novinky e-mailom

(Required)
 

Majte svoje zdravie pod kontrolou

Odteraz si môžete pohodlne a kedykoľvek online rezervovať termín u lekára, zaregistrovať svoj príchod do polikliniky, uhrádzať platby, chatovať s agentom call centra a ešte omnoho viac.

 

Nová Klientska zóna

VIAC INFO