Aktuality, Svet Zdravia, Rimavská Sobota    14.06.2019

Ocenenie Angels z Milána pre neurológiu v Rimavskej Sobote

Neurologické oddelenie Nemocnice Rimavská Sobota, získalo na Európskom kongrese v Miláne ocenenie ESO Angels za poskytovanú starostlivosť o pacientov s cievnou mozgovou príhodou.

 

„Každých 30 minút zomrie alebo sa stane trvale poškodeným pacient s CMP, ktorého bolo možné zachrániť, avšak bol liečený v nesprávnej nemocnici.“

Angels Iniciatíva vznikla, aby pomohla túto situáciu zmeniť. Cieľom iniciatívy Angels je zvýšiť počet nemocníc pripravených prijať a liečiť pacientov s CMP a tiež zvyšovať kvalitu liečby v existujúcich iktových centrách. Snahou je vybudovať globálnu sieť nemocníc a zabezpečiť pacientom rovnakú úroveň liečby, bez ohľadu na to, kde vo svete žijú.

ESO ANGELS Awards sú ocenenia, ktoré slúžia na uznanie a ocenenie tímov a jednotlivcov, ktorí sú ochotní zlepšovať starostlivosť o pacientov s cievnou mozgovou príhodou a na zavedenie priebežného monitorovania kvality. Nemocnice môžu získať ocenenia, pokiaľ kontinuálne zaznamenávajú svoje údaje do národných a medzinárodných registrov a spĺňajú kritériá kvality ESO. V prípade Slovenska sú tieto dáta hodnotené na základe údajov z Národného registra. Na základe výsledkov týchto kritérií sa za každý štvrťrok udeľuje nemocniciam zlatý, platinový alebo diamantový status. Na konferencii ESOC, na ktorej sa zúčastňujú poprední odborníci v tejto oblasti, sa každoročne odovzdávajú Diamantové ocenenia na otváracom ceremoniáli výročnej konferencie ESO.

Sme nesmierne hrdí, že Nemocnica Rimavská Sobota, ktorá je súčasťou Angels Iniciatívy, získala tento rok ocenenia v rámci udeľovania ESO ANGELS Awards!

Naša nemocnica dosiahla v roku 2018 za 3.Q. platinový a za 4.Q. zlatý status!  Na tohtoročnej konferencii ESOC (5th European Stroke Organisation Conference), ktorá sa konala minulý týždeň v Miláne, ich od konzultantky Angels Iniciatívy za Slovensko Mgr. Diany Urbáni prevzala v mene celého tímu pani primárka Zacharová.

“Veľmi nás potešila správa o získaní dvoch ocenení našej spoločnej kvalitnej práce pri starostlivosti o pacientov s cievnou mozgovou príhodou. Je to ocenenie výbornej logistiky a spolupráce celého tímu lekárov a zdravotníkov neurologického oddelenia, OAIM, interného a RDG oddelenia, ako aj ocenenie spolupráce s regionálnou RLP. Za to všetkým ďakujem a som hrdá, že môžem pracovať s takýmito vysoko angažovanými kolegami, ktorí pracujú na európskej úrovni.” – MUDr. Erika Zacharová

Chceli by sme sa veľmi pekne poďakovať každému jednému členovi nášho tímu a tiež záchranným zložkám, pretože len vďaka vzájomnej spolupráci sme boli schopní dosiahnuť naše doterajšie úspechy.Ďalšie príspevky, ktoré by Vás mohli zaujímať

Blog 22.10.2019

Aké sú výhody liečby rázovou vlnou?

Ošetrenie rázovou vlnou je kombináciou okamžitého účinku rázovej vlny a hĺbkového efektu radiofrekvenčnej biostimulácie.

Aktuality 22.10.2019

Praktický nácvik v galantskej nemocnici

Na oddelení urgentného príjmu v Nemocnici s poliklinikou Sv. Lukáša Galanta, a. s. sa uskutočnil dňa 10. 10. 2019 so začiatkom o 10.00 hod., pravidelný praktický nácvik príjmu osoby podozrivej z vysoko nebezpečnej nákazy.

Aktuality 21.10.2019

Pozvánka Povedz aj ty NIE rakovine prsníka

Nemocnica Svet zdravia Trebišov v spolupráci s alianciou NIE RAKOVINE si Vás dovoľuje pozvať na deň prevencie karcinómu prsníka.

Odoberajte novinky e-mailom

 

PROCARE LEKÁR 24

Možnosti riešenia vašich zdravotných komplikácií doma a v zahraničí

 

Teraz 25% zľava

VIAC INFO