Aktuality, Svet Zdravia, Rimavská Sobota    14.06.2019

Ocenenie Angels z Milána pre neurológiu v Rimavskej Sobote

Neurologické oddelenie Nemocnice Rimavská Sobota, získalo na Európskom kongrese v Miláne ocenenie ESO Angels za poskytovanú starostlivosť o pacientov s cievnou mozgovou príhodou.

 

„Každých 30 minút zomrie alebo sa stane trvale poškodeným pacient s CMP, ktorého bolo možné zachrániť, avšak bol liečený v nesprávnej nemocnici.“

Angels Iniciatíva vznikla, aby pomohla túto situáciu zmeniť. Cieľom iniciatívy Angels je zvýšiť počet nemocníc pripravených prijať a liečiť pacientov s CMP a tiež zvyšovať kvalitu liečby v existujúcich iktových centrách. Snahou je vybudovať globálnu sieť nemocníc a zabezpečiť pacientom rovnakú úroveň liečby, bez ohľadu na to, kde vo svete žijú.

ESO ANGELS Awards sú ocenenia, ktoré slúžia na uznanie a ocenenie tímov a jednotlivcov, ktorí sú ochotní zlepšovať starostlivosť o pacientov s cievnou mozgovou príhodou a na zavedenie priebežného monitorovania kvality. Nemocnice môžu získať ocenenia, pokiaľ kontinuálne zaznamenávajú svoje údaje do národných a medzinárodných registrov a spĺňajú kritériá kvality ESO. V prípade Slovenska sú tieto dáta hodnotené na základe údajov z Národného registra. Na základe výsledkov týchto kritérií sa za každý štvrťrok udeľuje nemocniciam zlatý, platinový alebo diamantový status. Na konferencii ESOC, na ktorej sa zúčastňujú poprední odborníci v tejto oblasti, sa každoročne odovzdávajú Diamantové ocenenia na otváracom ceremoniáli výročnej konferencie ESO.

Sme nesmierne hrdí, že Nemocnica Rimavská Sobota, ktorá je súčasťou Angels Iniciatívy, získala tento rok ocenenia v rámci udeľovania ESO ANGELS Awards!

Naša nemocnica dosiahla v roku 2018 za 3.Q. platinový a za 4.Q. zlatý status!  Na tohtoročnej konferencii ESOC (5th European Stroke Organisation Conference), ktorá sa konala minulý týždeň v Miláne, ich od konzultantky Angels Iniciatívy za Slovensko Mgr. Diany Urbáni prevzala v mene celého tímu pani primárka Zacharová.

“Veľmi nás potešila správa o získaní dvoch ocenení našej spoločnej kvalitnej práce pri starostlivosti o pacientov s cievnou mozgovou príhodou. Je to ocenenie výbornej logistiky a spolupráce celého tímu lekárov a zdravotníkov neurologického oddelenia, OAIM, interného a RDG oddelenia, ako aj ocenenie spolupráce s regionálnou RLP. Za to všetkým ďakujem a som hrdá, že môžem pracovať s takýmito vysoko angažovanými kolegami, ktorí pracujú na európskej úrovni.” – MUDr. Erika Zacharová

Chceli by sme sa veľmi pekne poďakovať každému jednému členovi nášho tímu a tiež záchranným zložkám, pretože len vďaka vzájomnej spolupráci sme boli schopní dosiahnuť naše doterajšie úspechy.Ďalšie príspevky, ktoré by Vás mohli zaujímať

Aktuality 30.06.2020

Ako na alergickú nádchu

K typickým prejavom alergie počas peľovej sezóny patrí nádcha, slzenie očí, svrbenie slizníc, kašeľ, dýchacie ťažkosti, bolesti hrdla. Ako zvládnuť práve alergickú nádchu? Dozviete sa v rade MUDr. Dušany Žinčákovej, primárky oddelenia vnútorného lekárstva Nemocnice Svet zdravia Humenné a imunoalergologička.

Blog 30.06.2020

Pripravte sa na alergickú sezónu

Obsah alergénov peľu v ovzduší závisí od počasia. Ako sa pripraviť na letné obdobie plné peľu? Dozviete sa v rade MUDr. Dušany Žinčákovej, primárky oddelenia vnútorného lekárstva Nemocnice Svet zdravia Humenné a imunoalergologička.

Aktuality 29.06.2020

Vďaka tabletom sa naši klienti skontaktovali so svojou rodinou

Odoberajte novinky e-mailom

 

PROCARE LEKÁR 24

Možnosti riešenia vašich zdravotných komplikácií doma a v zahraničí

 

Teraz 25% zľava

VIAC INFO