Aktuality, Procare, Svet Zdravia    10.03.2021

Novým generálnym riaditeľom siete ProCare a Svet zdravia sa stal Radoslav Čuha

Vo vedení najväčšej súkromnej siete polikliník ProCare a nemocníc Svet zdravia nastali personálne zmeny. Po vyše troch rokoch sa z pozície generálneho riaditeľa rozhodol odísť Vladimír Dvorový. Vedením spoločnosti bol poverený doterajší medicínsky riaditeľ Radoslav Čuha.

 

V prvom rade by som rád poďakoval Vladimírovi Dvorovému za výrazný osobný prínos pri úspešnej transformácii našich nemocníc a celej siete ProCare a Svet zdravia. Post generálneho riaditeľa prevzal pred troma rokmi v náročnom období fúzie dvoch zdravotníckych spoločností. Dnes sú naše pracoviská a zdravotníci v prvej línii boja proti pandémii a túto pozíciu zodpovedne zvládajú. Nový generálny riaditeľ má za úlohu pripraviť spoločnosť na nové výzvy, ktoré prinesie postcovidová éra pre celý sektor zdravotníctva,“ zdôraznil Martin Hrežo, generálny riaditeľ medzinárodného holdingu Penta Hospitals International, ktorého súčasťou je aj slovenská sieť ProCare a Svet zdravia.

Radoslav Čuha pôsobí v spoločnosti ProCare a Svet zdravia od začiatku minulého roka. Ako riaditeľ pre business development sa primárne venoval strategickej oblasti reprofilizácie nemocníc siete. Od júla 2020 nastúpil na pozíciu medicínskeho riaditeľa. Kompletne zodpovedal za prevádzkovú oblasť liečebno-preventívnej a ošetrovateľskej starostlivosti počas oboch vĺn pandémie koronavírusu. V minulosti osem rokov pôsobil ako riaditeľ Fakultnej nemocnice s poliklinikou J. A. Reimana v Prešove. Vyštudoval Lekársku fakultu UPJŠ v Košiciach. Jeho špecializáciou je chirurgia a traumatológia. Je ženatý a má tri deti.

Poverenie viesť túto spoločnosť prijímam ako veľkú profesionálnu výzvu, ktorá je navyše poznačená veľmi špecifickým časovým obdobím. Koniec pandémie ešte nie je na dohľad a preto musíme pozbierať všetky zvyšky fyzických aj psychických síl a urobiť pre záchranu zdravia všetkých našich pacientov maximum. Verím, že sa môžem oprieť o podporu vyše 10-tisíc kolegov, lekárov, sestier, ostatných zdravotníkov, ako aj administratívnych pracovníkov a zabezpečiť stabilitu poskytovania zdravotnej starostlivosti vo všetkých našich regiónoch. Dnes je to prevažne o ochorení COVID-19, čo najskôr sa však musíme vrátiť ku všetkým našim pacientom. Viem, že to nebude jednoduché, ale s tímom tejto spoločnosti to dokážeme,“ povedal Radoslav Čuha.

Vladimír Dvorový pôsobil 16 rokov v riadiacich medicínskych a manažérskych pozíciách v rámci siete ProCare a Svet zdravia. Roky viedol trebišovskú nemocnicu, otváral prvú nemocnicu novej generácie v Michalovciach a od roku 2018 zastával pozíciu generálneho riaditeľa ProCare a Svet zdravia. „Rozhodol som sa pre zmenu. Počas najbližšieho obdobia by som rád zužitkoval nadobudnuté skúsenosti zo zdravotníckeho manažmentu v akademickej oblasti. Súčasne sa plánujem v rámci siete intenzívnejšie venovať práci lekára,“ vysvetľuje Vladimír Dvorový. „Som rád, že spoločnosť zanechávam v dobrej kondícii. Nielenže hrdinsky zvláda extrémne náročné obdobie pandémie, ale za posledné roky sa teší dôvere zamestnancov a oveľa vyššiemu záujmu zo strany nových lekárov a sestier. Za dosiahnuté úspechy ďakujem zamestnancom, kolegom a partnerom zo samospráv. Som presvedčený, že táto sieť nemocníc a polikliník bude na Slovensku naďalej hybnou silou v inováciách a kvalite zdravotnej starostlivosti,“ doplnil V. Dvorový.Ďalšie príspevky, ktoré by Vás mohli zaujímať

Aktuality 15.04.2021

Nová Nemocnica Bory: Do svojich radov hľadá špičkových odborníkov s tímovým duchom

Niektorí uchádzači o prácu v novej nemocnici si myslia, že hľadáme kozmonautov. Je to však jedinečná možnosť raz za život postaviť niečo od základov. Aj toto prezradila v rozhovore HR riaditeľka Nemocnice Bory Jana Pálenčárová.

Aktuality 14.04.2021

Galantská nemocnica po 97 dňoch prestáva byť červenou

Nemocnica postupne obnovuje zdravotné výkony pre pacientov s inými diagnózami ako iba COVID-19

Blog 13.04.2021

Pokojný spánok sa u dieťaťa pod tlakom a stresom nedostaví

Vedci skúmajú dopad spánku na kvalitu nášho života už celé roky. A všetky výskumy sa zhodujú, že kvalitný a pravidelný spánok je jednou z najdôležitejších vecí, ktoré pre svoje fyzické i psychické zdravie potrebujeme.

Odoberajte novinky e-mailom

 

PROCARE LEKÁR 24

Možnosti riešenia vašich zdravotných komplikácií doma a v zahraničí

 

Teraz 25% zľava

VIAC INFO