Blog, Svet Zdravia, Partizánske    05.09.2016

Novozrekonštruovaná kuchyňa v nemocnici Partizánske

V pondelok 22.augusta sa oficiálne, za účasti primátora mesta Partizánske Jozefa Božika, odovzdala do užívania zrekonštruovaná prevádzka kuchyne v nemocnici Svet Zdravia Partizánske.

Po šesťdesiatich rokoch prevádzky bola kuchyňa takmer v pôvodnom stave. Okrem hygienickej maľovky a doplnenia technologického vybavenia sa v nej takmer nič nezmenilo. Nevyhnutná rekonštrukcia prebiehala počas letných prázdnin.

Kuchyňa_po_rekonštrukcii.JPG

S podporou vedenia mesta Partizánske i ústretovosti vedenia II.ZŠ,  si nemocnica prenajala školskú kuchyňu pri II.ZŠ R.Jašíka. Stravu pre pacientov i zamestnancov dovážala. Zrealizovali sa potrebné dispozičné zmeny v rámci prevádzky, kompletne nové rozvody elektrickej energie, vody, plynu, nové podlahy, keramické obklady, nové okná, nová sanita, osvetlenie. Pribudlo nové prístrojové vybavenie –  plynová panvica,  plynový sporák, umývacie drezy, obslužné vozíky. Potrebnou renováciou prešli pracovné stoly i ostatné vybavenie prevádzky.

„Táto investícia je jedným so systémových krokov, ktoré vedenie nemocnice realizuje v snahe skvalitniť poskytovanie zdravotnej starostlivosti a služieb pre pacientov i zamestnancov nemocnice. Nemenej dôležité pre nás i výrazné zlepšenie pracovného prostredia  pre pracovníčky kuchyne“, konštatoval riaditeľ nemocnice Michal Orihel.

Primator J.Božik, riad.nem.M.Orihel.JPG

Zrealizovaná investícia vo výške 69 tis Eur bez DPH sa uskutočnila v plánovanom termíne za čo patrí vďaka nielen realizátorovi, ale i Jurajovi Kramárovi a jeho úseku technicko-hospodárskych činností nemocnice. Na  120 % zvládol svoju náročnú úlohu,  v sťažených podmienkach, i 10 členný kolektív oddelenia liečebnej výživy a stravovania pod vedením vedúcej stravovacej prevádzky Gabriely Černekovej.                                           

Rekonštrukciou sa výrazne zlepšili hygienické podmienky pre prípravu stravy pacientom a personálu. Prevádzka zodpovedá súčasným požiadavkám na stravovacie zariadenie i z hľadiska systému výdaja stravy pacientom a personálu.

DSCN7910.JPGĎalšie príspevky, ktoré by Vás mohli zaujímať

Aktuality 19.02.2018

Humenská nemocnica dostala pre bábätká neonatologické prístroje

Prístroj na kyslíkovú liečbu, fototerapeutická lampa či výhrevné lôžko. Nemocnica Svet zdravia Humenné dostala od spoločnosti Lidl set neonatologických prístrojov pre novorodencov za približne 19-tisíc eur. Darovať ich nemocnici pomohli zákazníci potravinového reťazca, ktorí sa zapojili do projektu Dobré rozprávky. Urobili tak už tretí rok po sebe.

Aktuality 19.02.2018

Michalovská nemocnica dostala pre bábätká neonatologické prístroje

Prístroj na kyslíkovú liečbu, fototerapeutická lampa či výhrevné lôžko. Nemocnica Svet zdravia Michalovce dostala od spoločnosti Lidl set neonatologických prístrojov pre novorodencov za približne 19-tisíc eur. Darovať ich nemocnici pomohli zákazníci potravinového reťazca, ktorí sa zapojili do projektu Dobré rozprávky. Urobili tak už tretí rok po sebe.

Aktuality 19.02.2018

Začína sa štvrtý ročník súťaže Medik roka 2018

Sieť nemocníc Svet zdravia vyhlasuje spoločne s partnermi už štvrtý ročník odbornej súťaže určenej pre študentov 5. a 6. ročníka lekárskych fakúlt Medik roka 2018. Budúci lekári v odbore všeobecné lekárstvo si v nej môžu preveriť a zmerať svoje teoretické poznatky. Aprílové vyvrcholenie súťaže v Michalovciach ponúkne následne 20 finalistom kombináciu odborných workshopov a napínavého súťaženia v praktických podmienkach skutočnej nemocnice. Na jedného víťaza čaká finančná výhra v hodnote 3000 eur. Všetkým finalistom bude súčasne ponúknuté garantované pracovné miesto v nemocnici siete Svet zdravia, traja najlepší si budú môcť vybrať oddelenie podľa vlastného výberu. Registrácia do súťaže prebieha na stránke www.medikroka.sk do 18. marca 2018.

Odoberajte novinky e-mailom

 

PROCARE LEKÁR 24

Možnosti riešenia vašich zdravotných komplikácií doma a v zahraničí

 

Teraz 20% zľava

VIAC INFO