Blog, Svet Zdravia, Spišská Nová Ves    22.05.2015

Nové pracovisko magnetickej rezonancie začalo ponúkať čakacie lehoty rátané iba na dni

2015-05-22-Nove pracovisko MR v SNV je uz spustene (4 of 5).jpg

Nemocnica Svet zdravia Spišská Nová Ves dnes oficiálne spustila nové moderné pracovisko magnetickej rezonancie (MR). Vďaka tomu sa výrazne rozširujú diagnostické možnosti nemocnice najmä v oblasti ochorení kĺbov, centrálneho nervového systému, ciev a srdca. Nové diagnostické možnosti privítajú predovšetkým pacienti s poruchami pohybového aparátu a nervového systému. Zariadenie je vhodné na detailné zobrazenie mäkkých častí, akými sú kĺby, väzy a chrupavky, respektíve mozog a miecha. Zlepší sa tiež diagnostika nádorových ochorení, keďže magnetická rezonancia dokáže zachytiť nádory a metastázy vo veľmi ranom štádiu. Ambíciou nemocnice Svet zdravia Spišská Nová Ves je ponúknuť na Slovensku bezkonkurenčne krátke čakacie lehoty, ktoré by sa mali rátať iba na dni. Celková investícia do nového pracoviska si vyžiadala vyše 900 000 eur.

„Na vyšetrenia magnetickou rezonanciou sa v priemere čaká niekoľko mesiacov. Našou ambíciou je dlhodobo ponúkať pacientom čo najkratšie čakacie lehoty rátané iba na dni. Sme pripravení flexibilne prispôsobovať prevádzkový čas podľa záujmu pacientov. V našej nemocnici chceme organizovať zdravotnú starostlivosť tak, aby na diagnostiku aj na následnú terapiu museli čakať čo najmenej,“ zdôraznil MUDr. Anton Hanušín, riaditeľ nemocnice Svet zdravia Spišská Nová Ves.

Okrem spišského regiónu je kapacita výkonov pripravená obslúžiť aj pacientov zo širšieho okolia. Nové diagnostické možnosti vítajú aj aktívni športovci.

„Včasná a dostupná diagnostika mäkkých tkanív je veľmi dôležitá pre vrcholových športovcov. V našom meste je ich neúrekom, a preto som veľmi rád, že odteraz nebudú musieť pri zranení cestovať za týmto typom vyšetrenia do vzdialenejších miest,“ doplnil Ľubomír Vaic, hokejista HK Spišská Nová Ves a bývalý úspešný slovenský reprezentant.

Na vyšetrenie sa možno objednať:

  • osobne s vyplnenou žiadankou na pracovisku MR, NsP SNV Jánskeho 1 (suterén);
  • lekár špecialista môže objednať pacienta na vyšetrenie aj telefonicky na čísle: 053/4199400 (interná klapka 400);
  • zaslaním vyplnenej žiadanky poštou: MR pracovisko, NsP Spišská Nová Ves, Jánskeho 1, 052 01 Spišská Nová Ves.

Tlačivá potrebné na MR vyšetrenie môže indikujúci lekár získať na http://sn.svetzdravia.com.

Pred vyšetrením má klient vyplniť dotazník (môže ho vyplniť aj doma). Bezprostredne pred vyšetrením na pracovisku MR overí s rádiologickým technikom skutočnosti uvedené v dotazníku, následne bude poučený o spôsobe vyšetrenia a podpíše informovaný súhlas s vyšetrením MR 1,5T. K vyšetreniu treba doložiť všetku dostupnú písomnú a obrazovú dokumentáciu súvisiacu s požadovaným vyšetrením.

2015-05-22-Nove pracovisko MR v SNV je uz spustene (2 of 5).jpg

Vďaka novému pracovisku sa výrazne rozšíria diagnostické možnosti nemocnice najmä v oblasti ochorení kĺbov, centrálneho nervového systému, ciev a srdca. Ambíciou nemocnice Svet zdravia Spišská Nová Ves je ponúknuť na Slovensku bezkonkurenčne krátke čakacie lehoty, ktoré by sa mali rátať iba na dni.

Hlavnou súčasťou nového pracoviska je špičková 16-kanálová magnetická rezonancia GE Healthcare Optima MR360 Advance, ktorá sa vyznačuje vyšším priestorovým rozlíšením a detailnejším zhodnotením snímok, nižšou hlučnosťou a energeticky úspornejšou prevádzkou.

Kľúčové fakty o magnetickej rezonancii GE Optima MR360

  • jadro magnetickej rezonancie tvorí magnet, cievky a vyhodnocovacia stanica so softvérom;
  • až o 27% vyššie priestorové rozlíšenie a detailnejšie zhodnotenie snímok;
  • znížený režim hlučnosti o 10 dB bez vplyvu na kvalitu snímok – vyšší komfort pre pacienta;
  • Optima MR360 Advance ponúka rad vysoko kvalitných 8-/16-kanálových cievok, pomocou ktorých sa bude môcť vyšetrovať celé telo vrátane mozgu, krčnej chrbtice, ramien, kolien, brucha, panvy, končatín, ciev a srdca. Komplex komfortu pre pacienta a obsluhu dotvára v stole vstavaná cievka, ktorej jednotlivé oblasti sa aktivujú po pripojení špecializovanej cievky, a to bez potreby polohovať pacienta;
  • Optima MR360 Advance systém je doplnený o dvojhlavový injektor na vykonávanie vyšetrení pod kontrastom (aplikovanie kontrastnej látky);
  • až o 34% zníženie spotreby elektrickej energie oproti iným technológiám, zníženie nárokov na spotrebu vody na chladenie
  • Celková hmotnosť aj elektronickým modulom a s pacientskym stolom – 6553 kg.

2015-05-22-Nove pracovisko MR v SNV je uz spustene (3 of 5).jpgĎalšie príspevky, ktoré by Vás mohli zaujímať

Aktuality 21.02.2018

Nové monitory dychu pre novorodencov pribudli aj v trebišovskej nemocnici

Novorodenecké oddelenie nemocnice Svet zdravia Trebišov dnes dostalo od Nadácie Križovatka sedem monitorov dychu pre novorodencov BabySense. Tie kontrolujú dýchanie dieťaťa a varujú v prípade jeho ohrozenia. Nadácia chce takto pomôcť predchádzať Syndrómu náhleho úmrtia dojčiat (SIDS). Mamičky si monitory dychu z trebišovskej nemocnice môžu požičať aj domov.

Aktuality 21.02.2018

Rožňavská nemocnica dostala pre novorodencov monitory dychu

Novorodenecké oddelenie nemocnice Svet zdravia Rožňava dnes dostalo od Nadácie Križovatka osem monitorov dychu pre novorodencov BabySense. Tie kontrolujú dýchanie dieťaťa a varujú v prípade jeho ohrozenia. Nadácia chce takto pomôcť predchádzať Syndrómu náhleho úmrtia dojčiat (SIDS).

Aktuality 19.02.2018

Humenská nemocnica dostala pre bábätká neonatologické prístroje

Prístroj na kyslíkovú liečbu, fototerapeutická lampa či výhrevné lôžko. Nemocnica Svet zdravia Humenné dostala od spoločnosti Lidl set neonatologických prístrojov pre novorodencov za približne 19-tisíc eur. Darovať ich nemocnici pomohli zákazníci potravinového reťazca, ktorí sa zapojili do projektu Dobré rozprávky. Urobili tak už tretí rok po sebe.

Odoberajte novinky e-mailom

 

PROCARE LEKÁR 24

Možnosti riešenia vašich zdravotných komplikácií doma a v zahraničí

 

Teraz 20% zľava

VIAC INFO