Polikliniky ProCare 0907 888 999
Nemocnice Svet zdravia 055 / 327 7777
Kontakty Klientská zóna
Aktuality, Michalovce    12.02.2021

Nové monitory dychu pre novorodencov

Nepravidelné dýchanie alebo dokonca zástava dychu môže u dieťaťa nastať počas prvého roku jeho života. SIDS spôsobuje náhlu smrť aj u úplne zdravých novorodencov zástavou dychu v spánku, a to bez akýchkoľvek predchádzajúcich príznakov. Presná príčina nie je stále jasná, pravdepodobne ide o poruchu riadenia dychovej činnosti, ktorá vzniká už v období tehotenstva. Pravdepodobnosť zvyšujú aj rizikové faktory ako napríklad fajčenie matky a nižšia pôrodná hmotnosť dieťaťa.

Päť kusov monitorov dychu Nemocnici Svet zdravia Michalovce zabezpečila mimovládna nezisková organizácia Nadácia križovatka, ktorá už od roku 2008 pomáha deťom ohrozeným „Syndrómom náhleho úmrtia dojčiat“. Tento život zachraňujúci dar odovzdal zdravotníkom novorodeneckého oddelenia riaditeľ nemocnice Ing. Marián Haviernik.

Monitory dychu BabySense sú aktuálne jediným výrobkom na svete registrovaným ako zdravotnícka pomôcka spĺňajúca najnáročnejšie klinické skúšky zdravotníckych výrobkov. V mene našich novorodencov ďakujeme Nadácii križovatka.

GalériaĎalšie príspevky, ktoré by Vás mohli zaujímať

Aktuality 02.06.2023

Neurologické oddelenie Nemocnice Svet zdravia Vranov nad Topľou získalo ocenenie ESO Angels Awards

Neurologické oddelenie Nemocnice Svet zdravia Vranov nad Topľou získalo za starostlivosť o pacientov s cievnou mozgovou príhodou medzinárodné ocenenie ESO Angels Awards. Opakovane mu ho udelila Európska organizácia pre liečbu cievnych mozgových príhod (European Stroke Organization – ESO). Neurológiu vranovskej nemocnice pritom zaradila na diamantovú úroveň.

Aktuality 01.06.2023

Deň detí plný úsmevov v humenskej nemocnici

Prvý jún patrí všetkým deťom. V humenskej nemocnici sme Medzinárodný deň detí oslávili s úsmevom.

Aktuality 01.06.2023

MDD v galantskej nemocnici

Už od roku 1952 patrí na Slovensku 1. jún všetkým deťom. Oslavujeme totiž Medzinárodný deň detí. Všetkým deťom prajeme k tomuto krásnemu a obľúbenému sviatku hlavne veľa zdravia a smiechu.

Odoberajte novinky e-mailom

(Required)
 

Majte svoje zdravie pod kontrolou

Odteraz si môžete pohodlne a kedykoľvek online rezervovať termín u lekára, zaregistrovať svoj príchod do polikliniky, uhrádzať platby, chatovať s agentom call centra a ešte omnoho viac.

 

Nová Klientska zóna

VIAC INFO